יו"ר ועדת החוקה: פטור מתו ירוק לילדים עד גיל 12 לחוה"מ סוכות

ח"כ קריב שוקל לשנות את תוקף התקנות לערב החג כדי לאפשר לממשלה להביא סט חדש של תקנות: "מערכת הבריאות יכולה לעמוד בסיכון הזה לחג"

יו"ר ועדת החוקה: פטור מתו ירוק לילדים עד גיל 12 לחוה"מ סוכות יו''ר וועדת חוקה, ח''כ יצחק קריב

יו"ר הוועדה ח"כ גלעד קריב פתח את דיון הוועדה בתקנות התו הירוק המחריגות את הבריכות מתו ירוק, לדרישת הוועדה: "הייתה תמימות דעים בין כלל חברי הוועדה בציפייה מהממשלה להציג משהו יותר נרחב לקראת הסוכות. ראוי היה שמכניסת חג הסוכות וסגירת בתיה"ס שיאפשרו לבעלי מסעדות עם אזור הושבה בחוץ ואטרקציות בשטח פתוח לעבור לתו סגול או לפטור ילדים עד גיל 12 מחובת הבדיקות".

עוד ציין: "בסופו של דבר אנחנו רואים שאתם פוטרים התקהלויות גדולות מבדיקות לתקופה מסוימת או לצורך מסוים והצורך האפידמיולוגי כאן בא בעיקר מהחשש לאן זה יוביל בדומינו האפידמיולוגי. אני מבין את החששות ומברך על הפטור שניתן אמנם זמן רב מדי. אם זה ניתן כעת כשהתחלואה גבוהה, למה זה לא ניתן מוקדם יותר כשההר החל לרדת. יכולנו להיות כאן יותר נדיבים".

עוד אמר: "בכל בדיקותיי יש עמדה ברורה של ראשי משרד הבריאות שזוכה לתמיכת הממשלה שכרגע יש להמתין זמן נוסף כדי לעמוד על המגמות. ניהלנו שיחות רבות בחדר הוועדה ומחוצה לה. אני לא חושב שיש מקום לאשר את התקנות עד סוף חג הסוכות ואנחנו מקווים שתציגו משהו חדש עוד לפני סוכות. מן הראוי שמשרד הבריאות והממשלה יבדקו בכל זאת בראשון האם ניתן בכל זאת לתת החרגה זו".

עוד אמר: "הצעתי איננה העברה גורפת לתו סגול אלא פטור ספציפי מבדיקות אנטיגן לילדי 12-3 לסוכות. כשם שהבריכות הוחרגו ואין הגבלות על אירועים המוניים מערכת הבריאות יכולה לעמוד בסיכון הזה לחג. החג הוא כמעט הרגע האחרון של פרנסה משמעותית לבעלי האטרקציות והמסעדות. לכן המלצתי תהיה לקצר את התקנות ליום הראשון של חול המועד".

בית שמש: בלב השכונה החרדית ילד נעקץ מעקרב
ועדת החוקה אישרה את הארכת התו הירוק
צפו: כשאפי מנסה להירדם בסוכה
בעוד שבוע: כך ישתנו ההגבלות על הטיסות לחו''ל
אושר: פטור מבדיקת PCR למחלימים מקורונה ב-3 החודשים האחרונים
תיעוד של ערב חג: שוק ארבעת המינים בקרית גת • גלריה
לקראת סוכות: בקיבוץ עין גב האיצו את קטיף הלולבים
עשרות אלפי חבי בידוד יחלו לקבל מסרונים מהמשטרה
עוקץ מהכלא: כך שדד האסיר קשישים מתאו בכלא
צפו: השוטרים הורסים סוכה וגורמים למהומה במאה שערים