ארונו של הפילנתרופ שלדון אדלסון הגיע לישראל

אדלסון, הפילנתרופ היהודי, ייטמן מחר בירושלים - שהיה לו תפקיד מרכזי בהעברת השגרירות האמריקנית אליה • רה"מ נתניהו חלף על פני ארונו

ארונו של הפילנתרופ שלדון אדלסון הגיע לישראל

שלושה ימים לאחר פרסום דבר מותו ממחלה קשה, ארונו של הפילנתרופ שלדון אדלסון הגיע לישראל. ״הגענו לארץ ששלדון כל כך אהב", אמרה רעייתו ד"ר מרים אדלסון. "בלתי נתפס שלא יראה אותה שוב בעיניו. הפעם הוא בא לנוח - מנוחת עולמים, לא לחפש איך לקדם ואיפה לתרום. זו הרגשה של חור עצום ואובדן גדול אבל גם של נחמה, שייסוריו מאחוריו והוא ישכב בקרב גדולי עמנו בהר הזיתים שבציון״. כך פירסם הכתב לענייני חוץ של "ישראל היום"-ארז לין.

תרומתו של אדלסון לשלל פרויקטים בישראל תשאיר חותם למשך שנים ארוכות - החל מפרויקט תגלית, וכלה בתרומה לבתי חולים ולאוניברסיטאות, ועוד מיזמי פילנתרופיה רבים. הוא ייטמן ביום שישי בירושלים, העיר שתמיד נאבק לבצר את מעמדה כבירת ישראל, כמו כן בפעילות עיקשת להעברת השגרירות האמריקנית אליה.

ארונו של אדלסון הוצב באולם בנתב"ג כשהוא עטוף בו-זמנית בדגלי ארה"ב וישראל. ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע למקום כדי לחלוף על פני ארונו, ושיבח את אדלסון כדמות שהשפעתה על ישראל ועל העם היהודי תורגש למשך דורות ארוכים.

נתניהו הגיע קצת לפני שמונה בערב. הוא הסתכל ארוכות על הארון ואף רכן לעברו לאות כבוד, תוך שהניח עליו את היד. הוא עשה זאת למשך כמה דקות שלמות בטרם קיבל את פניה של ד"ר מרים אדלסון, אשתו של מר אדלסון ושותפתו לדרך בשלל המיזמים שהקים ואלה שתמך בהם. ד"ר אדלסון הציגה בפני ראש הממשלה גם את משפחתה.

השניים שוחחו על פועלו של מר אדלסון, שגדל במשפחת מהגרים עניה בבוסטון ובעבודה קשה טיפס לצמרת העסקית של ארה"ב וחולל מהפכה בלאס וגאס, במזרח הרחוק ובעולם הפילנתרופיה בעם היהודי.

על האופן שבו הדורות הבאים ואלו שלא זכו להכיר את מר אדלסון יזכרו אותו בעוד 20 שנה, אמר נתניהו: "הוא ייזכר כפטריוט יהודי ענק, זו אבידה גדולה לעם היהודי". נתניהו נשאל מה אמר לד"ר אדלסון, והשיב: "אמרתי לה את זה".

יצוין שנתניהו הגיע במיוחד עבור אירוע זה, ולו רק כדי שיוכל לחלוף על הארון לכמה דקות אחרי ההיכרות רבת השנים עם מר אדלסון, שהפך להיות אחת הדמויות המשמעותיות בעם היהודי ובעולם העסקי ב-87 שנות חייו, וגם אחת הדמויות המשפיעות ביותר בפוליטיקה האמריקנית.

מותו השבוע יצר כותרות בכל העולם. בלאס וגאס, העיר שהזניק קדימה במשך העשורים האחרונים, כמעט כל המלונות המרכזיים שיתפו פעולה בציון זכרו השבוע, והציגו דמותו על מסכי הענק שלאורך השדרה המרכזית בעיר.

ארונו של שלדון אדלסון
תקווה חדשה חורטת בדגלה את ביטול תאגידי המים
100 מיליון ש"ח מענקי סיוע למגזר השלישי שנפגעו בקורונה
שר האנרגיה ד"ר יובל שטייניץ נפגש היום עם שר האנרגיה המצרי טארק
קרב היטלי ההשבחה בבת ים עולה מדרגה
חברה קבלנית ניסתה לחמוק מתיקון ליקויי בנייה – ושילמה על כך ביוקר!
ירידה של כ-3% ביצוא הישראלי בשנת 2020
כל רכבי יגואר יעברו לחשמל
תנופת תעסוקה לציבור החרדי
אושר בקבינט הקורונה: המסחר יופעל מיום ראשון
הוסדר: תקציב ל'קמחא דפסחא' לקראת פסח