בשיתוף עם העירייה: השר אלקין יעניק חבילת סיוע לדיירי הבניין שקרס

משרד הבינוי והשיכון ישתתף במימון התכנון של פרויקט "פינוי-בינוי" לבניית הבניין החדש כאשר סך כל חבילת הסיוע: כמיליון שקלים

בשיתוף עם העירייה: השר אלקין יעניק חבילת סיוע לדיירי הבניין שקרס

שר הבינוי והשיכון זאב אלקין שינה היום חלקים בלו"ז שלו וירד מירושלים לחולון על מנת להיפגש עם ראש העירייה מוטי ששון.

השר אלקין מלווה במנכ"ל משרדו אביעד פרידמן הניח על שולחנו של ראש העירייה ששון, מנכ"ל העירייה ארז ניסים והצוותים המקצועיים את חבילת הסיוע אותה גיבש לטובת דיירי הבניין שקרס בחולון, זאת עוד בטרם הגיע לישיבה.

כבר אתמול, כינס השר אלקין את הנהלת משרדו ודן איתם בסוגיית הבניין שקרס, תוך שהוא מעלה בפניהם את כוונתו להענקת חבילת סיוע - אותה חבילה אותה הציג היום בפני ראש העירייה ששון.

במהלך הפגישה התקיים דיון ארוך וענייני במטרה לסייע ולתת מענה לתושבי המקום והאזור, בסיומו הוחלט כי משרד הבינוי והשיכון בשיתוף העירייה יעבדו יחד על קידום תכנית התכנון בנין עיר למבנה (תב"ע) במטרה לקדם את הבנייה במקום בהקדם האפשרי.

בנוסף הוחלט כי משרד הבינוי והשיכון והעירייה יעניקו סיוע כספי עבור שכר דירה לתושבים, בתקופת הביניים, בהתאם לקריטריונים לזכאות שייקבע המשרד. מיד לאחר תקופת החגים יעמדו נציגי העירייה בקשר עם הדיירים לעניין זה.

שר הבינוי והשיכון זאב אלקין: "יש פה מקרה חירום וחובתה של המדינה לסייע לתושבים שביתם קרס. משרד הבינוי והשיכון פועל בכל האמצעים העומדים לרשותו במטרה לסייע לדיירים שאיבדו את ביתם ולקדם את הליך התכנון לבניית הבניין החדש. הנחתי את כלל הגורמים המקצועיים במשרד לעבוד בשיתוף פעולה מלא עם העירייה בכדי לקדם את כל הליכי התכנון במהרה. נמשיך לקדם תהליכי התחדשות עירונית בשיתוף השלטון המקומי למען בטיחות ואיכות חיי התושבים".

ראש עיריית חולון מוטי ששון: "לצד הסיוע המיידי, אני רואה חשיבות גדולה במתן פתרון לטווח הארוך ומה שחשוב הוא שיוקם בניין חדש עבור הדיירים שנפגעו כדי שיחזרו למגורי קבע. אני מברך את משרד השיכון והעומד בראשו על הרצון לסייע לתושבים בתקופת הביניים ואין ספק ששילוב הכוחות בינינו יועיל מאוד לתושבים".

השר אלקין עם ראש עיריית חולון
מהן ההשלכות של קריסת חברת אוונגרד הסינית?
ועדת הכלכלה החלה היום את הדיונים בסעיפי התחבורה מתוך חוק ההסדרים
ועדת הכספים החלה לדון במתווה החוק להעלאת גיל הפרישה לנשים
ועדת הכלכלה החלה את הדיון ברפורמת הייבוא
ועדת הפנים דנה היום ברפורמה לחיזוק והגדלת שוק השכירות לטווח ארוך
39% מהלקוחות שהם גופים ציבוריים - אינם משלמים לספקים בזמן
מהי הלוואה חוץ בנקאי ומי רשאי לקחת אותה?
במסגרת תיקון חוק החל״ת נפגעו גם נשים ששהות בחופשת לידה
מועצת מקרקעי ישראל אישרה את תכניתו של השר אלקין: מחיר מטרה 2.1
ועדת הכלכלה אישרה: מחיר החלב הגולמי יוזל