משרד הבריאות דורש להגביל את העליה למירון בהילולת הרשב"י

למרות הפתיחה הנרחבת של המשק והאירועים משרד הבריאות דורש להגביל את העליה לציון הרשב"י במירון ביום ההילולה • החכ"ים החרדים זועמים וטוענים כי אין סיבה להגביל את מספר ההמשתתפים בהילולה במירון

משרד הבריאות דורש להגביל את העליה למירון בהילולת הרשב"י הרבי מבויאן בהדלקה הראשונה אשתקד

למרות הפתיחה הנרחבת של המשק וירידת התחלואה, משרד הבריאות דורש להגביל את העליה לציון הרשב"י במירון ביום ההילולה. הפרוייקטור, פרופ' נחמן אש, הביע היום את דעתו על הצורך בהגבלות לקראת הגעת ההמונים להילולא.


ע"פ דיווחים שונים משרד הבריאות נוקט עמדה לפיה אלפים בודדים יורשו לעלות להר מירון ביום ההילולה.


שר הפנים, אריה דרעי, קיים היום דיון לקראת ההילולה במירון בהשתתפות השר לשירותי דת יעקב אביטן, רב הכותל והמקומות הקדושים הר' שמואל רבינוביץ, מנכ"ל המקומות הקדושים יוסי שוינגר, קצין אג"ם מחוז צפון מוטי בוסקילה, ראש תכנית מגן ישראל פרופ' נחמן אש ד״ר שרון אלרעי פרייס, האלוף במיל' רוני נומה, מנכ"לי ונציגי משרדי הדתות, תחבורה, בט"פ, הרשות לתחב"צ.


שר הפנים דרעי אמר בתחילת הישיבה: "יום הילולת הרשב"י הוא יום חשוב מאוד למאות אלפים מכל שכבות הציבור, מכל החוגים והעדות. אין גוזרים גזירה שאין הציבור יכול לעמוד בה. בחסדי השם הקורונה בארץ בירידה חדה וחשוב לעשות כל מאמץ, לצד מגבלות הקורונה, לאפשר את המקסימום של האנשים שיתאפשר להם להגיע לציון".


הפרוייקטור, פרופ' נחמן אש, הציג לנוכחים סקירה על מצב הקורונה ומדד התחלואה והביע את דעתו על הצורך בהגבלות לקראת הגעת ההמונים להילולא.


במהלך הישיבה הציגו את עמדותיהם, משרד הדתות, רב המקומות הקדושים ומנכ"לו ונציג המשטרה. הנוכחים דנו בכל הפרטים והעלו הצעות מגוונות.


השר דרעי סיכם את הדיון והטיל על האלוף רוני נומה לבצע עבודת מטה ולהגיש לו תוך זמן קצר את סיכום הדיון.


בתגובה לפרסומים הללו לפיהם יוגבלו כמות המשתתפים זועמים החכי"ם החרדים: ח"כ ישראל אייכלר אמר "חלפה התמימות של הימים בהם השלטונות הילכו עלינו אימים בשם הקורונה. אם הנגיף מסוכן ליהודים בשטח פתוח בהר מירון, הוא מסוכן גם לרבבות מוסלמים בהר הבית בימי הרמאדן. הנגיף לא מבחין בין הר הבית להר מירון.


לא נשלים עם אפליית מתפללים יהודים בל"ג בעומר. אני קורא לנתניהו ולשר הבריאות להתעשת לאחר הצלחת החיסונים, ולא להפוך לחוכא ואיטלולא. מי שהתיר את הר הבית לא יכול לאסור את הר מירון. אסור לשאת את שם הבריאות לשווא".


גם סגן השר פרוש התייחס לדיווח שיגבילו את העולים להר מירון: "דין מירון כדין הר הבית ואם שבוע הבא ברמאדן התירו למאה אלף איש לעלות להר הבית, אין סיבה להגביל את כמות המשתתפים שעולים לחגוג את הילולת רבי שמעון בר יוחאי בל״ג בעומר".

הרב יצחק זילברשטיין - פרשת אחרי מות קדושים (התשפ"א)
נמצא החיבור העתיק ביותר על פיוט 'בר יוחאי'
ח''כ אבוטבול מצדיע לחברות הטיסות הישראליות אשר שומרות את השבת
החל ממחר: מסע האדמו''ר מפיטסבורג לארצות הברית
האדמו"ר מקאליב בהכנסת ספר תורה בקיבוץ
מה יוצר את המחויבות לשים ארבע כנפות • הלכה יומית
שבוע וחצי להילולת הרשב"י: הפרטים האחרונים נסגרים
הדף היומי מסכת יומא דף ט
חפיפת כשרויות גורפת בעיר ירושלים
הרב מיכאל לסרי - איך לצאת מהכלא