פוטין: "פתוחים לדיאלוג עם אוקראינה"

נשיא רוסיה שוחח עם מקבילו הצרפתי והאשים את המערב בתמיכה ב"פשעי מלחמה" שמבצעת אוקראינה בדונבאס • מקרון מצידו הביעה דאגה ממשבר מזון עולמי • בתוך כך, נחשף ...

פוטין: "פתוחים לדיאלוג עם אוקראינה" נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

נשיא רוסיה שוחח עם מקבילו הצרפתי והאשים את המערב בתמיכה ב"פשעי מלחמה" שמבצעת אוקראינה בדונבאס • מקרון מצידו הביעה דאגה ממשבר מזון עולמי • בתוך כך, נחשף כי האפיפיור ניסה להיפגש עם פוטין במטרה למנוע מלחמה.

על פי הפרסום ב'ישראל היום', נשיא רוסיה ולדימיר פוטין שוחח בטלפון עם נשיא צרפת, עמנואל מקרון. הקרמלין מסר כי בשיחה בין השניים אשר ארכה כשעתיים, נשיא רוסיה ולדימיר פוטין הפגין בפני מקבילו הצרפתי עמנואל מקרון את דאגתו מול ההתעלמות של מדינות אירופאיות, לטענתו, מפני הפשעים לכאורה של הצבא האוקראיני ועדכן אותו על פרטי המבצע לפינוי האזרחים ממפעל הפלדה בעיר הנמל מריופול.

"האיחוד האירופי מתעלם מפשעי המלחמה בדונבאס והמערב חייב להפסיק לספק נשק. קייב לא מוכנה למשא ומתן רציני אבל רוסיה עדיין פתוחה לדיאלוג", אמר פוטין למקרון במהלך השיחה על פי דיווח של סוכנות הידיעות הרוסית TASS.

מנגד, נשיא צרפת הראה חשש מפני משבר מזון עולמי אפשרי, אך פוטין האשים בכך את המערב ובמקביל התעקש על הנכונות הרוסית לדיאלוג עם קייב. מדובר בשיחה הראשונה מאז היבחרו של מקרון לכהונה שנייה ב-24 באפריל כאשר המלחמה הרוסית באוקראינה הייתה במוקד הקמפיין הנשיאותי בצרפת.

השניים כבר שוחחו מספר פעמים מאז שפרצה המלחמה ב-24 בפברואר שעבר, האחרונה שבהם בסוף מרץ כאשר מקרון נישא לשכנע את פוטין -ללא הצלחה- לרדת מהשאיפות לסיפוח של חלקים של אוקראינה ולסגת את כוחותיו בעיקר בחבל דונבאס שבמזרח.

עם זאת, נראה כי רוסיה נחושה להמשיך במאמץ המלחמתי חרף הניסיונות הדיפלומטים של גורמים במערב ובראשם באיחוד האירופי אשר במקביל מקדמים מדיניות של סנקציות ובידוד כלכלי של מוסקבה.

פוטין: "הסיכון למלחמה גרעינית גדל - אין מה להסתיר"
אחרי הקורונה: כך עושקות אותנו חברות התעופה
רבה של מולדובה: "אנחנו לפני קריסה הומניטרית"
הנשיא הרצוג נחת בבחריין והתקבל בארמון יורש העצר
לראשונה: הרצוג המריא הבוקר לביקור בבחריין
אמבולנס ממוגן ירי יועבר לשימוש כוחות ההצלה האוקראינים
"מרכז רבני אירופה" בקול קורא על משמר הדת וחיזוק הקהילות היהודיות
מאסק ערך סקר: האם טראמפ יחזור בקרוב ל'טוויטר'?
בהזמנת המלך: הרצוג יצא לביקור ממלכתי בבחריין
קבר אחים ענק מתקופת השלטון הקומוניסטי נמצא בטרנסניסטריה