פוטין: "פתוחים לדיאלוג עם אוקראינה"

נשיא רוסיה שוחח עם מקבילו הצרפתי והאשים את המערב בתמיכה ב"פשעי מלחמה" שמבצעת אוקראינה בדונבאס • מקרון מצידו הביעה דאגה ממשבר מזון עולמי • בתוך כך, נחשף ...

פוטין: "פתוחים לדיאלוג עם אוקראינה" נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

נשיא רוסיה שוחח עם מקבילו הצרפתי והאשים את המערב בתמיכה ב"פשעי מלחמה" שמבצעת אוקראינה בדונבאס • מקרון מצידו הביעה דאגה ממשבר מזון עולמי • בתוך כך, נחשף כי האפיפיור ניסה להיפגש עם פוטין במטרה למנוע מלחמה.

על פי הפרסום ב'ישראל היום', נשיא רוסיה ולדימיר פוטין שוחח בטלפון עם נשיא צרפת, עמנואל מקרון. הקרמלין מסר כי בשיחה בין השניים אשר ארכה כשעתיים, נשיא רוסיה ולדימיר פוטין הפגין בפני מקבילו הצרפתי עמנואל מקרון את דאגתו מול ההתעלמות של מדינות אירופאיות, לטענתו, מפני הפשעים לכאורה של הצבא האוקראיני ועדכן אותו על פרטי המבצע לפינוי האזרחים ממפעל הפלדה בעיר הנמל מריופול.

"האיחוד האירופי מתעלם מפשעי המלחמה בדונבאס והמערב חייב להפסיק לספק נשק. קייב לא מוכנה למשא ומתן רציני אבל רוסיה עדיין פתוחה לדיאלוג", אמר פוטין למקרון במהלך השיחה על פי דיווח של סוכנות הידיעות הרוסית TASS.

מנגד, נשיא צרפת הראה חשש מפני משבר מזון עולמי אפשרי, אך פוטין האשים בכך את המערב ובמקביל התעקש על הנכונות הרוסית לדיאלוג עם קייב. מדובר בשיחה הראשונה מאז היבחרו של מקרון לכהונה שנייה ב-24 באפריל כאשר המלחמה הרוסית באוקראינה הייתה במוקד הקמפיין הנשיאותי בצרפת.

השניים כבר שוחחו מספר פעמים מאז שפרצה המלחמה ב-24 בפברואר שעבר, האחרונה שבהם בסוף מרץ כאשר מקרון נישא לשכנע את פוטין -ללא הצלחה- לרדת מהשאיפות לסיפוח של חלקים של אוקראינה ולסגת את כוחותיו בעיקר בחבל דונבאס שבמזרח.

עם זאת, נראה כי רוסיה נחושה להמשיך במאמץ המלחמתי חרף הניסיונות הדיפלומטים של גורמים במערב ובראשם באיחוד האירופי אשר במקביל מקדמים מדיניות של סנקציות ובידוד כלכלי של מוסקבה.

ביידן אישר: איראנים ששירתו במשמרות המהפכה - יוכלו להיכנס לארה"ב
הותר לפרסום: חוליית טרור נעצרה בטורקיה, חיי קבוצת תיירים ניצלו
פסיקה דרמטית בארה"ב בתחום הנשק: מיליונים נוספים זכאים לרישיון
במעמד שגריר ישראל ורבנים: נחנך מרכז החסד האירופאי בבירת גיאורגיה
אסון ענק באפגניסטן: 955 הרוגים ברעידת אדמה
הטייס שנעצר בארגנטינה - דמות מפתח במשלוחי הנשק האיראניים
"2.2 מיליון יהפכו לנזקקים למזון": האו"ם מזהיר מאסון בלבנון
דיווח: איראן ויתרה על הדרישה להסיר את משמרות המהפכה מארגוני הטרור
צפו: סודות חכמת המזלות וכיצד קשורות המלחמות לכוכבי הלכת
תנועת ה-BDS פרסמה "מפה של הקשרים היהודיים" ועוררה סערה