ח"כ ינון אזולאי: "איך נוכל להגיד ידינו לא שפכו את הדם הזה?"

חבר הכנסת ינון אודרי מבכה את המצב העגום בו אנו נמצאים, ומטעים את דבריו במאמרי חז''ל על צאן קדושים, בנינו יקירינו אשר חלקם לא זכו ללמוד בצורה מסודרת במשך שמונה חודשים

ח"כ ינון אזולאי: "איך נוכל להגיד ידינו לא שפכו את הדם הזה?"

בנאום כואב שנשא הערב (ג) לרגל היום הבינלאומי לזְכויות הילד בכנסת אמר ח"כ אזולאי על מצוות החינוך לילדי ישראל.

חה''כ אזולאי מביא מחזק את מצוות החינוך לילדים: "במדינת ישראל בשנים הראשונות נחקקו בישראל חוקים רבים שנועדו להגן על ילדים וזכויותיהם ובהם חוק לימוד חובה וחוק חינוך ממלכתי וכן על זה הדרך. אנחנו כעם היהודי שידוע שעברו ההיסטורי מפואר, יודעים שזה חוקק אלפי שנים קודם: "ושננתם לבניך ודברת בם". התורה מצווה אותנו כהורים ללמד את ילדנו ולחנכם בדרך הישר.

עוד הוסיף חה''כ אזולאי על מצוות האב לבניו: "בגמרא (קידושין כ"ט א') "חייב האב בבנו למולו, ולפדותו, וללמדו תורה, ולהשיאו אשה, וללמדו אומנות ויש אומרים: אף להשיטו במים". התורה, תורתנו הקדושה כבר כרתה איתנו ברית כאשר מגיע ילד לעולם לאחר שנים של ציפייה הילד הזה שנולד הוא נשמה ואמור להמשיך את הדורות הבאים".

התורה מצווה אותנו לשמור על הילדים שלנו. כולנו חייבים לילדים שלנו ולא רק לילדים שלנו בלבד. יש לנו את הציווי של "ואהבת לרעך כמוך" ולכן הדאגה שלנו צריכה להיות גם כלפי הילדים של השכן, של החבר, אנחנו עוד מעט שנה בתקופה של קורונה, יש ילדים שכל התקופה הזו לא חזרו לספסל הלימודים, מה נגיד לילדים האלה?

"איך נוכל להגיד ידינו לא שפכו את הדם הזה. כשאנחנו נלחמים שיפתחו מוסדות זה לא מאבק למען הציבור החרדי, זה מאבק שיפתחו המוסדות לטובת אותו ילד יהודי, ערבי, חילוני, דתי-לאומי שזקוק כמו אוויר לנשימה לחזור לספסל הלימודים. אנחנו יודעים מה הערך של מסגרת ומה הנזק של ילדים שהתרגלו לקום בעשר או אחד עשרה בבוקר".

"איך אפשר לאורך תקופה כזו ארוכה לימודים בזום? הייתי רוצה לראות מי מוכן שכל החיים שלו יתנהלו בזום. תפקידינו לשמור על הילדים שלנו. אנחנו שליחי הציבור צריכים לעשות הכל על מנת שאותם ילדים יחזרו ללימודים כמה שיותר מהר. אנחנו יודעים מה היא ערכה של תורה ולכן זה כואב לנו. לא לחינם מרן זצ"ל הקים את רשת החינוך בני יוסף".

בסיום דבריו חיזק חה''כ אזולאי על מעלת התפילה: "התפילה שלנו מבורא עולם שיסיר את המגיפה הזו מאיתנו, עשה למען תינוקת של בית רבן שלא חטאו".

בימה - המעודכנים מעדכנים
מתחילת הקורונה: 20,000 פיטורים של נשים בניגוד לחוק
בש"ס דורשים פיצוי כספי למזרחיים - "כמו לפלסטינים"
ההאקר שפרץ לחשבונות בנק לאומי
האם רמת שירות נמוכה של התחבורה הציבורית היא חסם ליציאה לעבודה?
בעקבות העומס: מספר הקונים בקניונים יפחת
גפני: "תקציב המדינה לא יעבור בוועדת הכספים"
גפני: "אישרנו את מנגנון התקציב בסך 411 מיליארד ₪"
בשורה: דחיית תשלומי ההלוואות לא פוגעת בדירוג האשראי של לקוחות
אושר בוועדה: הזכאות למענקי החזרה לעבודה תוארך עד סוף פברואר
אייכלר בהאשמה חמורה: "רק תקציבים לחרדים מתעכבים"