אבוטבול: מברך את בני התורה ובני הישיבות ששבים לעולם התורה • צפו

ח״כ משה אבוטבול (ש״ס) בנאום במליאה. יו''ר שדולת השבת ברך תחילה את לומדי התורה: "ראשית, אאחל לכל עם ישראל שיהיה לכולנו חורף בריא, עם הרבה סייעתא דשמיא וה...

אבוטבול: מברך את בני התורה ובני הישיבות ששבים לעולם התורה • צפו

ח״כ משה אבוטבול (ש״ס) בנאום במליאה. יו''ר שדולת השבת ברך תחילה את לומדי התורה: "ראשית, אאחל לכל עם ישראל שיהיה לכולנו חורף בריא, עם הרבה סייעתא דשמיא והצלחה. כאן המקום לברך את כל בני התורה ובני הישיבות ששבים לעולם התורה, חוזרים לתחילת זמן חורף, בהמון ברכה והצלחה וסייעתא דשמיא בלימודים שלהם, אמן ואמן".

ח''כ אבוטבול ציטט את דבריו של העיתונאי השמאלני. ח''כ אבוטבול אמר: "אני רוצה לדבר קצת לגבי הנושא של ראש הממשלה. ישנו עיתונאי בשם ארי שביט, שהוא עיתונאי, הוא שמאלני, הוא די מוכר לכולם. הוא פרסם טור בסוף השבוע שעבר, והייתי רוצה קצת לצטט מתוך הטור שלו, שהוא מתייחס לבעיה. לאיזו בעיה? לבעיה ושמה בנט, כך הוא מגדיר את זה. לכשל המובהק בבחירה של האיש לראשות הממשלה".

"וכך הוא כותב, דברים מאוד מאוד חריפים. כדאי שהעם היושב בציון יקשיב למה שהוא אומר: הנאום של נפתלי בנט בעצרת הכללית של האו"ם היה חשוב מאוד. הוא לא היה חשוב לקהילה הבין-לאומית שהתעלמה ממנו, והוא גם לא היה חשוב לתקשורת האמריקנית שלא שידרה אותו. הוא לא חשוב לרוב הדיפלומטים גם באו"ם, גם הם לא הקשיבו לו כי הם נעדרו ממנו", טען.

"אבל הוא היה חשוב לנו כדי לפענח את האיש העומד כיום בראש ממשלת ישראל. וכך הוא מתייחס בכמה משפטים לבנט, והוא אומר: הנאום באו"ם חשף בדיוק מה יש בבנט ומה אין בו. לראש הממשלה המכהן עדיין אין דרך, אין מצפן, אין לו אמירה גדולה ואין לו רעיון גדול והוא איננו מעורר השראה. לכן ממשלתו היא ממשלה של יום קטנות, ממשלה של מהיום למחר, מהיד אל הפה, והיא מיטיבה לתמרן פוליטית אבל אין בה מהות, אין לה זהות ואין לה נשמה", הוסיף.

"וזה לא הכול", הוסיף ח''כ אבובטול וציטט: "כך שאם נפתלי בנט חפץ חיים פוליטיים, עליו להבין שאופן הפעולה הנוכחי של ממשלתו עתיד למצות את עצמו בתוך זמן לא רב. ב-2021 הכול מצוין, התקציב יעבור, הקורונה תיסוג, שותפות האינטרסים תעבוד ועם ישראל ימשיך ליהנות מהשקט שפתאום הוא זכה לו".

"אבל ב-2022 השקט יהפוך לרפש. היעדר ההתמודדות שלו עם אתגרי היסוד של המדינה יהפוך לבלתי נסבל ולבלתי נסלח, וכאשר המציאות האיראנית או הפלסטינית או הכלכלית או הדמוגרפית תכה בעוז, אז מגדל הקלפים שלו יקרוס" אמר.

לסיום ציטט: "המגדלור אינו רק מגדל בטון בקצה המזח. מגדלור הוא מקור של אור. אין ולא יהיה מגדלור ללא אור. ראש הממשלה הצעיר חייב להחליט איזה אור הוא מבקש להפיק בחשכה, ועליו להתחיל להפיק את האור הזה. במילים פשוטות, אנחנו נמצאים בחושך, חברים תתעוררו״.

ח״כ משה אבוטבול בנאום במליאה

דוברות הכנסת

הלם: איימן עודה תקף את בן גביר
"חוק החשמל של רע"מ מסוכן לשלטון החוק"
"הכנסת הפכה סופית לקרקס"
"די": פורוש צועק על חברי הקואליציה • צפו
בנט מפתיע: "אני ראש הממשלה שהכי פחות מושפע מקבוצות לחץ"
בעקבות דרישת ח''כ ארבל: ליברמן יכנס לקבינט הקורונה
"פוטנציאל הרס ופגיעה קשה בביטחון ישראל": ארבל במכתב ליו''ר הכנסת
דרעי: "לא מבין את העיתוי ומה המטרה והתועלת שבעניין הזה"
בן גביר ליו''ר ועדת חוץ וביטחון: "תפטר את היועצת שלך"
ח"כ יברקן: "קרוב בעצמי למרוד בהוראות שלכם ולא להתחסן"