ח''כ יעקב אשר: זו כיפת הברזל שלנו

ח''כ יעקב מפציר לאשר תקציב חירום לבתי החולים הציבוריים החיוניים במיוחד לאור משבר הקורונה

ח''כ יעקב אשר: זו כיפת הברזל שלנו יעקב אשר

ח"כ אשר, התייחס לפגישה בה נועד עם מנהלי בתי החולים הממוקם במאהל מחוץ למשרדי האוצר: "אני מגיע כעת ממאהל המחאה, לא ייתכן שבימים של קורונה נמצאים שבעה מנהלי בתי חולים במאהל מחוץ למשרד האוצר, ואני קורא לרה"מ, לשר האוצר ושר הבריאות לפתור את הנושא מיד. אסור שדבר כזה יקרה".

עוד ציין: "כרגע אנחנו במצב מלחמה ובמצב מלחמה לא מתחילים לבדוק התחייבויות קודמות או תקציבים כאלה ואחרים אלא בודקים מה הדבר הדחוף שיאפשר להם לפעול בימים ובחודשים הקרובים. כמו שהממשלה יודעת לבוא לבקש בוועדה תקנות שמגבילות את חירות האדם שאנחנו לא מתקינים בד"כ, וכל זה תחת הכרזה של שעת חירום, אז ההכרזה של שעת חירום היא הכי הכרזת חירום רפואית"

ח"כ אשר הוסיף: "אם מנהלי בתי החולים צריכים לשבור את הראש איך הם מסיימים את החודש ומשלמים משכורות לעובדים שנלחמים כרגע על חייהם של מאות אזרחים, לא יכול להיות שהם ישבו ויחכו שיפתרו להם את הבעיה. חייבים להעביר להם סכום נכבד לפתרון הבעיה וכשייגמר מצב החירום יבדקו מה התקציב שצריך להיות אבל עכשיו זה זמן מלחמה".

לסיום אמר: "עומד שם מנכ"ל שערי מצדק שלא יצא מבית החולים 35 שנה ובכמעט דמעות אומר שהוא לא צריך להיות כאן, אלא בחזית עם העובדים. זו כיפת הברזל של הבריאות שלנו. אני מבקש משר האוצר שאני יודע את היכולות שלו ומה הוא עושה בימים אלו כדי להציל את העצמאים והמובטלים, לעזוב הכול, לשבת איתם ולסגור תכנית חירום ל-5 חודשים ואח"כ לעסוק בשאר. זו בושה למדינת ישראל ששבעה בתי חולים שמשרתים בפריפריה ובמקומות שונים בארץ, אמורים להיות כאן כדי לזעוק את זעקתם".

המלאכים בלבן הקפיצו את חולי הקורונה
מבקר המדינה חילק משלוחי מנות במחלקת הקורונה
בני ברק: תגבור של נוכרים לבקשת הרבנים
"כאילו קיבלנו עשרות שנות חיים במתנה"
הד"ר התברך אצל מרן שר התורה
בצל הקורונה: התכנית הלאומית למיגור נגיף הפטיטיס סי יוצאת לדרך
אבנים בכיס המרה: כל מה שחשוב לדעת
ניתוח לייזר ראשון מסוגו לטיפול בחסימה בשק הדמעות
מהצפון לדרום: שני תינוקות נכוו מרותחים
משרד הבריאות נגד רופאים המסרבים להתחסן: מפיצי פייק ניוז