3,600 מיטות אשפוז נוספות הכנה לחורף הקרב - בפעולת השר דרעי

שר הפנים אריה דרעי קידם את הנושא בשלב נוסף והמועצה הארצית לתכנון ובנייה בראשות מנכ"ל משרד הפנים, מרדכי כהן, אישרה היום (18.10) את הצו שיביא לתוספת של כ-3,600 מיטות אשפוז

3,600 מיטות אשפוז נוספות הכנה לחורף הקרב - בפעולת השר דרעי מיטות קורונה, אילוסטרציה

לקראת החורף ועל מנת לתת מענה לעליה הצפויה בהיקפי התחלואה, נדרש משרד הבריאות להקים מחלקות אשפוז נוספות לטיפול בחולי קורונה. על מנת לאפשר את הקמת המחלקות באופן מיידי, פנה מנכ"ל משרד הבריאות בבקשה כי שר הפנים אריה דרעי יעשה שימוש בסמכותו לפי סעיף 266ה ויאשר צו אשר יאפשר לזרז את הבניה הנדרשת בבתי החולים ויעניק פטור מהיתר להקמת מבנים ומתקנים במוסדות רפואיים להתמודדות עם נגיף הקורונה. לפי הערכות המצב והתחזיות השונות, מערכת הבריאות נדרשת לתוספת של כ-3,600 מיטות אשפוז נוספות, זאת במטרה להגיע ליעד של 10,000 מיטות אשפוז בבתי החולים במדינה עד לתחילת החורף (ממשלתיים ושאינם ממשלתיים).

תוקף הצו הינו 24 חודשים. מדובר בצו שניתן על-פי חוק במקרים חריגים בלבד וככלל אין מקום לעשות בו שימוש כ"גשר תכנוני". יחד עם זאת, לאחר שמשרד הבריאות הציג למועצה הארצית נתונים המבססים את הצורך החיוני במתן הצו ולאחר שזו שמעה את החברים ואת המוזמנים, השתכנעה המועצה בצורך שבהתקנת הצו. עוד יובהר כי המדובר בפטור מהיתר בניה בלבד כאשר הבינוי צריך שיהיה תואם תכנית מאושרת, עובדה שיש בה כדי להקל על מתן הצו בנסיבות החריגות כאמור.

המועצה הארצית המליצה לשר הפנים אריה דרעי על התקנת הצו בתיקונים הבאים:
1. הקמת המבנים תלווה על ידי אדריכל אשר יידרש לתת חוות דעת לכך שהבינוי תואם את התכנית החלה על השטח.
2. בבתי החולים שיבא, בלינסון וולפסון ושמיר, תנאי להקמת מבנה או הצבת מיתקן בתחום תוואי המטרו, הינו מתן אישור מנהלת אגף המטרו במינהל התכנון, לאחר שנתקבלה חוות דעתה של חברת נתיבי תחבורה עירוניים (נת"ע) בתוך 14 ימים מקבלת הפנייה, כי לא יהיה בהקמת המבנה או בהצבת המיתקן כדי לפגוע בהקמתה, תחזוקתה או תפעולה של תשתית המטרו.

מרדכי כהן, מנכ"ל משרד הפנים ויו"ר המועצה הארצית: "כחלק מהמאמץ הלאומי בהתמודדות עם נגיף הקורונה, הוביל שר הפנים אריה דרעי, אשר מבין היטב את גודל השעה, את המהלך למתן הפטור. אנו מקווים שלא נצטרך להגיע לשלב שבו ייעשה שימוש בכל המיטות החדשות, אך לאור המצב, מערכת הבריאות חייבת להיערך לכל תרחיש."

הח"כ מש"ס: קורא לטיפול רפואי הוגן בצפון • צפו בדברים
ויטמין D3: לחזק את המערכת החיסונית / חלק ב'
עדכון קורנה: 1,089 מאומתים חדשים מתוך 42,909 תוצאות
ח"כ טסלר: "האשפוז במחלקות הקורונה לפעמים מזיק" • צפו בדברים
ויטמין סי: לחזק את המערכת החיסונית / חלק א'
עדכון קורונה: התייצבות בירידה
שירות חדש – תכנית שיקומית אישית, רב מקצועית, למחלימים מקורונה
התרופה החדשה תציל אותנו ממחלת הלב הקטלנית ומהקורונה
בעיה חמורה עקב הקורונה: מחסור בכוח אדם להתמודדות עם השפעת
החיסונים לקורונה: איך יבדילו בין קורונה לשפעת?