דו"ח אמ"ן: ביחס לאוכלוסייה ישראל עוקפת את ארצות הברית במספר המתים ליום מקורונה

רחוקים מהיעד: דו"ח שפורסם ע"י אמ"ן מציג נתונים מדאיגים על שיעור התמותה

דו"ח אמ"ן: ביחס לאוכלוסייה ישראל עוקפת את ארצות הברית במספר המתים ליום מקורונה בימה - המעודכנים מעדכנים

מנתוני משרד הבריאות שפורסמו הבוקר (שלישי) עולה כי ביממה אחרונה אובחנו 1,121 מאומתים חדשים לקורונה לאחר שבוצעו 8,105 בדיקות, וכעת מניין הנדבקים מאז פרוץ המגיפה טיפס ל-233,554, כשמנגד החלימו 167,021. מספר החולים שמצבם קשה עומד על 755, בהם 207 מונשמים, בעוד שמספר הקורבנות עומד על 1,507.

בתוך כך, דוח שפורסם על ידי אמ"ן הבוקר חושף נתונים מדאיגים, "בחודש האחרון קיים זינוק בתחלואה בכלל המגזרים בארץ, והוא מושפע רק חלקית מכמות הבדיקות, נראה כי פתיחת מערכת החינוך מאיצה את התחלואה בקרב בני נוער ובקרב כלל האוכלוסייה".

"מספר החולים החדשים ליום בישראל ממשיך להיות הגבוה בעולם ביחס לגודל האוכלוסיה, ולראשונה, ישראל עוברת את ארצות הברית במספר הנפטרים ליום מקורונה ביחס לגודל האוכלוסיה".

עוד מציינים בדו"ח: "למרות מספר הבדיקות הגבוה, אחוז הבדיקות החיוביות עולה אף הוא וממשיך להיות גבוה מאוד (סביבות ה- 15%) מה שמעיד על היקף תחלואה גבוה ומשקף עלייה בכמות החולים בעיקר במגזר החרדי".

"ישנה עלייה דרמטית של חולים קשה כתוצאה מהידבקות בנגיף, רק בחודש האחרון זינוק של 70%, ועלייה של פי 10 בשלושת החודשים האחרונים, נראה כי קצב ההדבקה צפוי לעלות בזמן הקרוב".

בנוסף מזהירים בדו"ח: "נראה כי חלק מבתי החולים מתקרבים אל סף הספיקה שלהם". ביום שישי נשאל מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי, על מתווה היציאה מהסגר, והסביר: "אנחנו עם 15% חולים מאומתים ואנחנו חייבים לרדת מתחת ל-10%, ל-7% בערך. אני מניח שלא נצא מהסגר מיד אחרי שמחת תורה, אבל נדון אם ניתן להגדיל את היקף ההתקהלות במספר מקומות".

ביום שישי נשאל מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' חזי לוי, על מתווה היציאה מהסגר, והסביר: "אנחנו עם 15% חולים מאומתים ואנחנו חייבים לרדת מתחת ל-10%, ל-7% בערך. אני מניח שלא נצא מהסגר מיד אחרי שמחת תורה, אבל נדון אם ניתן להגדיל את היקף ההתקהלות במספר מקומות".

זינוק בפניות לעזרה נפשית בעוטף עזה
משרד הבריאות: "רמת תחלואה משמעותית במחלות הסרטן במחוז אשקלון"
לא יגבה תשלום על פינוי באמבולנס בפטירה טרם אשפוז והנחה לקשישים
הצוותים הרפואיים פתחו בשביתה: "נחריף את הצעדים עד שמישהו יתעורר"
"רופאים מספקים מרשמים לתרופות ממכרות תחת איומים"
המחקר קבע: העלייה בדלקת קרום ושריר הלב אינה במחלימי הקורונה
מחקר חדש: עלייה דרמטית במספר ליקוי ראייה לאחר תקופת סגרים
סכנה לאנושות מתחת לקרח: האם המגפה הבאה תגיע מאנטרקטיקה?
"החיסיון על תביעות רשלנות רפואית פוגע בכולנו"
מקרה שני של אבעבועות הקוף התגלה בישראל