הירי הופך לקטלני: שתי הרוגות ומספר פצועים קשה בנפילה באשקלון

מטח הרקטות לאשקלון: שתי נשים נהרגו ומספר אנשים נוספים נפצעו באורח קשה מפגיעות ישירות של רקטות בשני זירות בבניני מגורים באשקלון

הירי הופך לקטלני: שתי הרוגות ומספר פצועים קשה בנפילה באשקלון זירת הנפילה באשקלוןזירת הנפילה באשקלוןזירת הנפילה באשקלוןהמשטרה באחת מזירות הנפילה באשקלון

שתי נשים נהרגו ומספר אנשים נוספים נפצעו באורח קשה מפגיעות ישירות של רקטות בשני זירות בבניני מגורים באשקלון.


כונני ארגון הצלה באשקלון שהוזעקו לזירת נפילה בעיר בעקבות דיווח על נפגעים העניקו טיפול רפואי ראשוני יחד עם פראמדיקים של מד"א למספר נפגעים במקום, לאשה כבת 80 במצב קשה ולמספר נפגעים נוספים במצב קל, והם פונו לבית החולים ברזילי בעיר. נפגעת נוספת אותרה במקום מחוסרת הכרה, ולמרבה הצער נאלצו הפראמדיקים לקבוע את מותה במקום.


חובש הצלה ברוך הרשקוביץ סיפר: במהלך אחת האזעקות האחרונות בעיר אשקלון הוזעקנו לבניין מגורים בו דווח על פגיעה ישירה עם נפגעים. בשל הפגיעה בבניין נאלצנו להמתין עם הכניסה לאחד הבתים במקום, שם נמצאה פצועה אחת אנוש מחוסרת הכרה, אשר למרבה הצער נאלצו הפראמדיקים לקבוע את מותה. לאחר שחולצו אלינו, הענקנו טיפול רפואי מציל חיים לנפגעת כבת 80 במצב קשה ולמספר פצועים במצב קל אשר פונו להמשך טיפול בבית החולים ברזילי בעיר".


פראמדיק מד"א ישראל לוגסי סיפר: "כשהגענו למקום ראינו מבנה חד קומתי שנפגע ובתוכו היו 2 נשים שנפגעו באורח קשה. חילצנו אלינו מהבניין אישה כבת 80 שסבלה מפגיעה רב מערכתית קשה מאוד, הענקנו לה טיפול רפואי מציל חיים שכלל הנחת חסמי עורקים ועצירת דימומים ופינינו אותה במצב קשה ולא יציב לבית החולים. אישה נוספת שנפגעה באורח אנוש מטופלת בזירה". כאמור, לאחר מאמצי החייאה שנכשלו נקבע מותם של שני הנשים".


מוטי פריד מתנדב זק״א שטיפל בזירה הראשונה באשקלון: "מדובר בבית פרטי שספג פגיעה ישירה, כשהגעתי למקום ראיתי את כל הבית מבפנים הרוס לגמרי, בתוך הבית מצאנו אישה מחוסרת הכרה עם פגיעה רב מערכתית, יחד עם פיקוד העורף חילצנו את האישה מחוץ לבית, פראמדיק מד״א נאלץ לאשר את מותה במקום".


מאיר בוסקילה שטיפל בזירה השניה באשקלון: "מדובר בבנין רב קומות שספר פגיעה ישירה, הנזק עצום, בתוך הבית מצאנו אישה מבוגרת עם פגיעה רב מערכתית, פראמדיק מד״א נאלץ לאשר את מותה במקום, צוותי מד״א פינו מספר נפגעים נוספים לבית החולים בעיר".


צוות מורחב של מתנדבי זק״א באשקלון מטפלים בכבוד המת יחד עם שוטרי המז״פ ופיקוד העורף בזירות הקשות.


יו"ר עוצמה יהודית וחבר ועדת חוץ ובטחון ח"כ איתמר בן גביר מגיב על ההרוגות באשקלון ממטחי הטילים מעזה: "לצערי, מספרם של ההרוגים בצד האוייב לא עולה מהבוקר וזה אומר שצה"ל מבצע רק פעולות כירורגיות".


בן גביר הוסיף ודרש: "אני דורש מרוה"מ נתניהו ומשר הבטחון גנץ, לגבות תג מחיר מהחמאס ולחסל עד הלילה את מאות המחבלים שמשגרים את הרקטות לעבר יישובי הדרום".

סיכום חדשות החג: הכותרות שלא כדאי שתפספסו
"הקצין יינזף פיקודית על ידי מפקדיו"
צפו: תיעוד מעצר שני הנמלטים מכלא גלבוע מקסדת הלוחמים ומהאוויר
חשיפה: כישלון במשא ומתן על חילופי האסירים בין חמאס לישראל
בנט על תפיסת המחבלים: "את מה שהתקלקל - אפשר לתקן"
לאחר שבועיים: נתפסו שני המחבלים הנמלטים מכלא גבלוע
לאחר אינספור פריצות - הפורץ הסדרתי לחנויות נלכד על חם
בנט: אצא למבצע צבאי לעזה אם נצטרך גם עם הקואליציה הזאת
שקד: "אבו מאזן משלם כספים למחבלים שרוצחים יהודים"
שר המשפטים: "אין דבר מסוכן יותר לישראל אם ניכשל במשימה הזו"