יוסי גרין ביצירה חדשה: "מעלת ריבוי הלימוד"‎‎

לפני שנים, בחנוכה 1982, גיליתי לראשונה את החוברת הקטנה ספר 'דרך הלימוד', אחד מהספרים הרבים שנכתבו והופצו לציבור על ידי מוהרא"ש זצ"ל. הוא החדיר לתוך הספר...

יוסי גרין ביצירה חדשה: "מעלת ריבוי הלימוד"‎‎

לפני שנים, בחנוכה 1982, גיליתי לראשונה את החוברת הקטנה ספר 'דרך הלימוד', אחד מהספרים הרבים שנכתבו והופצו לציבור על ידי מוהרא"ש זצ"ל. הוא החדיר לתוך הספר בעל הכריכה הקטנה והצנועה הזו, עוצמה רבה כל כך שכל מה שנדרש היה קריאה אחת כדי לשנות לחלוטין את כיוון חיי! בזמנו, לא הייתי מודע לכך שמקור המילים היקרות שקראתי היו ממוהר"ר נחמן מברסלב זצוק"ל.

היה זה ר' יואל רוט שליט"א שיידע אותי על שיחת הר"ן המכונה שיחה ע"ו, שבה ראיתי בבירור את כל הרעיון של הספר. לאחר שלמדתי את השיחה ידעתי מיד שאני צריך לנסות וליצור מהרעיון הנפלא הזה שיר ולאפשר לי לחלוק את הרעיונות היקרים האלה עם אנשים נוספים.

בתחילה יצרתי תקציר לשיחה עצמה לכדי טקסט שניתן לשיר, טקסט שאני מקווה מכיל את מילות השיר הזה, ואז הגיעה המנגינה שבסייעתא דשמיא תהפוך ל"מרכבה" שתעביר את המילים הנצחיות והמשנות חיים האלה הלאה לליבם ולמוחם של אלו המבקשים להיכנס ל'ים התלמוד'. זכיתי לסייעתא דשמיא גדולה והנה התוצאה לפניכם.

יוסי טיברג הפיח חיים בתהליך, כפי שהוא עושה ברוב עבודתי; אלי קליין ואיצי ברי מירושלים יצרו את העיבוד; יוסי צווייג יצר את הוויז'ואל ואילו ר' יואל רוט שליט"א מציג את היצירה עם אמירה ברורה של הרעיון ביידיש:

"ווייל נאר ווען מ'לערנט לעבט מען!"

קרדיטים: הפקה: יוסי טייברג. לחן וביצוע: יוסי גרין. עיבוד: אלי קליין ואיצי ברי.

פרויקט זה בחסות אברהם ג'יי וברמן לעילוי נשמת מורינו רבי אליעזר.

Yossi Green - Malas Ribui Halimud I מעלת ריבוי הלימוד - יוסי גרין

Yossi Green Official

אהרן רזאל מארח את יוסף נטיב: "הלב והמעיין"
הזמר והיוצר משה אלפסי – שלא אפול
נותי ליברמן בסינגל קליפ בכורה - "ים של דמעות"
יענקי היל מגיש קליפ חדש: מחרוזת פריד
בנציון ולוזי קלצקו בסינגל חדש: "ויתן לך - להיבנות מתוך האפר"
איתי וגנר מפציע עם סינגל בכורה – "ואתה ברחמיך"
עדי גביסון - "קצת ממך"
אייל טויטו בסינגל חדש – "לא לבד"
מרדכי בן ראובן מגיש: לחן מקורי לפיוט "כי אשמרה שבת"
דוד כהן בסינגל-קליפ מרענן - "השיר שלי" | צפו!