אישום: הסתייעו באדם שאמור לשהות בבידוד וגנבו צאן וסוסים • צפו

אישום: גנבו בכמה הזדמנויות צאן וסוסים כאשר באחד המקרים נעזרו בנהג שהיה אמור לשהות בבידוד מכיוון שנחשף לחולה קורונה מאומת ונעצרו על ידי בלשי משמר הגבול של משטרת ישראל בנסיעה באמצע הכביש

אישום: הסתייעו באדם שאמור לשהות בבידוד וגנבו צאן וסוסים • צפו

החשודים מובילים את הסוסים, מעלים אותם על הקרון ונעצרים

צילום: דוברות המשטרה

חקירה ופעילות מבצעית של בלשי היחידה המרכזית של מג"ב לטיפול בעבירות חקלאיות בצפון הארץ הובילו את חטיבת התביעות של המשטרה להגשת כתב אישום נגד 2 נאשמים ב- 4 מקרי גניבת צאן וסוסים.

השניים נעצרו ב-01.07.20 לאחר שגנבו ממרעה סמוך למג'דל כרום שני סוסים אותם התכוונו למכור בשטחים.

הנאשמים שתכננו לגנוב שישה סוסים באותו ערב הצליחו לגנוב שני סוסים איתם צעדו למרחק של מספר קילומטרים עד שהגיעו לרכב עם קרון להובלת סוסים שהמתין להם. הנאשמים יצרו קשר עם נהג הרכב שהפר בידוד נוכח העובדה שנחשף לחולה קורונה מאומת.

השוטרים התחקו אחר השניים תוך תיעוד הובלת הסוסים רגלית על כביש 85 שבצפון הארץ עד לצומת נחף שם המתין להם האדם הנוסף שעל רכבו הועמסו הסוסים. השלושה נעצרו בפעילות מהירה ומקצועית של השוטרים בזמן שהיו בדרכם לכפר נין הסמוך לעפולה והסוסים בשווי מוערך של כ- 10,000 ש"ח אותרו.

כתב האישום שהוגש ביום רביעי(15.07) בבית משפט השלום בעכו מפרט עוד 3 אישומים של גניבת צאן וסוסים ביניהם מקרה שהתרחש בתאריך 29.06.20 שבו הגיעו 2 הנאשמים לדיר במועצה המקומית שעב ממנו גנבו 4 כבשים בשווי מוערך של כ- 8,000 ש"ח אותם דחסו לתא המטען של רכבם בצפיפות ודוחק דבר הגרם לכבשים לקשיי נשימה וויסות חום גופם.

באישום נוסף מפורט מקרה מהתאריך 16.06.20 בו ניסו השניים לגנוב כמאה עיזים משטח מרעה במושב ביודפת. 2 תושבי סחנין שהבחינו בהם הבריחו אותם והם נטשו את העיזים ונמלטו.

כאמור השניים תושבי בית שאן וכאוכב אבו אלהיג'א בשנות ה- 40 לחייהם נעצרו בפעילות משמר הגבול ובכתב האישום מיוחסים להם בין היתר אישומים של גניבה, הסגת גבול והתעללות בבעלי חיים.

אש בצפון: חיל האוויר תקף מטרות של הצבא הסורי בדרום המדינה
‏30 גלגלים ושישה מנועים: המטוס הגדול בעולם נחת בישראל - האנטונוב AN-225
בני ברק: נעצרו נערים החשודים בונדליזם
צה"ל חיסל 4 מחבלים שהניחו מטענים בגבול סוריה
צה"ל תקף יעדי טרור של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה • צפו בתיעוד
בפגישת זום עם רה"ע הרב גוטרמן: מודיעין עילית תקבל סיוע מוגבר
צפו: רכב עוקף אופנוע משטרתי תוך חציית קו הפרדה רצוף על כביש 90
רקטה ששוגרה מעזה יורטה מעל שמי שדרות
צפו: המשטרה נאבקת בחלונות הכהים
החקירה העלתה: השריפה באתר העתיקות "סוסיא" - הצתה מכוונת • תיעוד ממצלמות האבטחה