אושר בוועדת הכספים: אייל שויקי ימונה למנכ"ל נשיא המדינה

הנשיא הנבחר, יצחק הרצוג טען אף בדבריו: "אייל נושא חן בפני אדם ולדעתי גם בפני ה'"

אושר בוועדת הכספים: אייל שויקי ימונה למנכ"ל נשיא המדינה המנכ''ל החדש אייל שויקי עם הנשיא הרצוג

ועדת הכספים הזמנית בראשות ח"כ אלכס קושניר, אישרה את בקשת נשיא המדינה הנבחר, יצחק הרצוג, למינוי אייל שויקי לתפקיד מנכ"ל לשכתו".


יצחק הרצוג, נשיא המדינה הנבחר אמר: "מתוקף החוק יש להביא את מינוי מנכ"ל משרד נשיא המדינה לאישור ועדת הכספים של הכנסת, אני מביא את אישורו של אייל שויקי".


עוד ציין כי תתקיים חפיפה בין הנמכ''ל החדש לקודם: "אני מאמין גדול בעובדי המדינה ובשירות הציבורי ובתהליכי חפיפה והעברת תפקיד מסודרים, לכן בכל תפקיד בו כיהנתי, תמיד סיכמתי עם המנכ"ל היוצא שהוא נשאר חודשיים - שלושה, כך סיכמתי גם עם המנכ"ל היוצא הראל טובי. יהיה תהליך חפיפה מסודר בין שני האישים, אני ממליץ לנהוג כך".


"לאייל ניסיון ניהולי מרשים מאוד, הוא היה ראש המטה שלי כיו"ר האופוזיציה, וכיו"ר הסוכנות היהודית, ותפקידים רבים", ציין הנשיא.


"אייל עובד 15 שנה במחיצתי, הוא נושא חן בפני אדם, לדעתי", הוסיף הרצוג וטען כי יודע דעת עליון בכך שהמנכ''ל מוצא חן: "בפני ה'".


ח"כ מיכאל מלכיאלי: "יצחק אתה האיש הנכון במקום הנכון, האיש שיכול לאחד בין כל החלקים בעם ישראל, הכרתי את אייל ואפשר לסכם במילים נעים לבריות, זו בחירה נכונה שתמשיך את הבחירה הנכונה שלך".


ח"כ משה גפני: "זו הזדמנות לברך אותך בפומבי, זו לא פעם ראשונה שאנחנו יושבים בישיבה יחד, אתה איש נעים הליכות, איש שאנחנו משתבחים בו כנשיא המדינה, בכל תפקידיך היו מרוצים ממך ומהעבודה שעשית וזה בא לביטוי גם בבחירה שלך, נעים לכך גם המנכ"ל שאתה ממנה, נעים הליכות ועושה עבודתו נאמנה בכל תפקידיו".


ח"כ מאיר יצחק הלוי: "רוצה לבקש שבית הנשיא יעשה כדי לאחות את העם, ואני מאחל למנכ"ל הצלחה גדולה".


ח"כ ינון אזולאי: "אני מאחל לך כנשיא הנבחר שלא תהייה תקלה תחת ידך, שתהייה לך הצלחה, והבחירה שעשית באייל מתאימה לך ולהליכות שלך".


ח"כ ולדימיר בליאק: "אני מכיר את אייל לא מעט שנים, את פועלו וקישוריו, האדם הנכון במקום ובזמן".


ח"כ אחמד טיבי: "לא פלא שזכית במספר הקולות הגדול ביותר, אתה מצטיין ביחסי אנוש מצויינים, הצלחת לבנות רשת קשרים בין קטבים וניגודים, זה מאתגר. למרות הבעייתיות שלנו כחברי כנסת ערבים עם סמלים, אני בטוח שתצליח עם היחס המכבד שלך לחזק את הקשר והקשרים במיוחד בפריפריה, מיעוט, שמול השלטון המרכזי חייבים שיהיה איזון ובלמים. כך גם עשה הנשיא ריבלין בחלק גדול מכהונתו, אני בטוח שאתה מכיר את הרגשיות ואת האנשים באופן אישי".


ח"כ יצחק פינדרוס: "אם כל אחד מאיתנו היה שם על השולחן את הפעילות של הנשיא הנבחר בשנים האחרונות, היה מגלה הרבה מאוד נדודים, הוא עשה הכל בשקט ובנעימות הליכות, וריצה הרבה מאוד צדדים. בהצלחה".


ח"כ רות וסרמן לנדה: "עלית לארץ בגיל 17 ונגועה עדיין באותה התרגשות לדבר הזה שנקרא מדינת ישראל, אין טוב ממך לעמוד כנשיא מדינת ישראל, שמאפשר לפינדרוס ולי לשבת ולדון בעניין הזה. כצאצאית גאה של הגאון מווילנה לשבת ולדון על אותם דברים, אנחנו כ"כ צריכים ריפוי ואיחוי, ואני בטוחה שתעשה את זה טוב מכולם מהכירות והוקרה".


ח"כ מיכל וולדיגר: "האזרח מספר 1 יכול להתאים לך, מצד אחד הראשון, מצד שני של התחלה חדשה, שיכול לגעת בכל אדם. כשר רווחה ידעת לטפל כמו שצריך ולתת ולהעניק, אין לי ספק שכך יהיה גם במקומך החדש, ואין לי ספק שגם במקומך החדש כך יהיה.


ח"כ יעל רון בן משה: "אחד היתרונות הגדולים של מר שויקי שבקושי היה לי קשר איתו, תמיד ההרגשה הייתה שהעבודה היא איתך, לא תמיד קל לתת מקום אצל בעל התפקיד הבכיר, אני בטוחה שגם בתפקיד הזה יהיה כך".


יו"ר הוועדה, ח"כ אלכס קושניר: "דיברו על היכולות שלך והערכיות שלך, אני רוצה לדבר על יכולת הביצוע, זכיתי כמנכ"ל משרד הקליטה לעבוד איתך כראש הסוכנות, בכל התפקידים שלך הצלחת, ואת זה לא עושים לבד, אתה צריך את הצוות שלך, ומר שויקי הולך איתך יחד הרבה מאוד שנים, זה מינוי נכון ומבורך, ואני רוצה לאחל לך המון הצלחה".


המנכ"ל הנבחר, אייל שויקי: "אני רוצה לומר תודה רבה, אני מקבל עלי בחיל ורעדה את התפקיד, מנגד עיני עומדת מדינת ישראל ולעשות טוב, אני רוצה לומר תודה לנשיא הנבחר על האמון, זה לא מובן מאליו, עשיתי דרך ארוכה, גם בבית הזה, תודה לכם על האמון, גם זה לא מובן מאליו, נעשה ונצליח".


בנוסף, לתפקיד ראש הסגל של הנשיא תמונה דיקלה כהן שינפלד. כהן שינפלד (40), כיהנה ב-8 השנים האחרונות כראש מטה מנכ״ל משרד התיירות. בתפקידה היתה גורם מרכזי בניהול המשרד, בקידום פרויקטים משמעותיים ובהובלת השינויים האסטרטגיים במשרד בתקופה שיא בתיירות בישראל.


קודם לכן, עבדה כמנהלת גיוס משאבים בסוכנות היהודית, בניהול פרוייקטים ב׳חוויה הישראלית׳ ובמשך שנתיים כשליחה בארה״ב. במסגרת תפקידה כראש הסגל, תתכלל כהן שינפלד נושאי תוכן שיקודמו על ידי הנשיא ואת הצוות סביבו.


כהן שינפלד, היא ילידת בית שמש שכיום מתגוררת בירושלים עם בן זוגה וארבעת ילדיהם. בעלת תואר ראשון בשפה וספרות ערבית ותואר שני במדיניות ציבורית.


לתפקיד דובר בית הנשיא ימונה יועץ התקשורת נאור יחיא. יחיא (32), החל את דרכו המקצועית בחטיבת דובר צה״ל, שם שירת במגוון תפקידים פיקודיים ומקצועיים בהם רכש ניסיון רב בתחום.


בתפקידו האחרון, שימש כראש מדור טלוויזיה והפקות ולאחריו השתחרר מצה״ל בדרגת רס״ן בתום עשר שנות שירות. לאחר שחרורו שימש כדובר שר הבינוי והשיכון ובהמשך כדובר שר העלייה והקליטה, ח״כ יואב גלנט.


בשנתיים האחרונות שימש כדוברו הפוליטי של ראש הממשלה בנימין נתניהו וכדובר מפלגת הליכוד. יחיא, יליד יקנעם שכיום מתגורר בגבעתיים. במסגרת תפקידו יעמוד בראש מערך התקשורת של בית הנשיא וישמש כדוברו של נשיא המדינה. יחיא הוא בעל תואר ראשון במדעי המדינה.


לתפקיד מנהלת לשכת נשיא המדינה תמונה עדיה ליבוביץ׳. לייבוביץ׳ (34), שימשה כיועצת בכירה ליו"ר הסוכנות היהודית ונציבת תלונות הציבור של הארגון .


קודם לכן, שימשה במגוון תפקידים פרלמנטריים עם מר הרצוג בתקופתו כח״כ וכראש האופוזיציה וכחברת הנהלת בקונגרס היהודי העולמי. ליבוביץ׳, ילידת רמת גן ומתגוררת עם בעלה ושני ילדיה. בעלת תואר ראשון במדעי המדינה ותקשורת ותואר שני במשפטים מאונ׳ בר אילן.


לתפקיד יועץ בכיר לנשיא המדינה לענייני החברה הישראלית ימונה לירון צח. צח (35) מלווה את הרצוג ב-5 השנים האחרונות כדוברו כיו"ר הסוכנות וכדוברו בכנסת ישראל עת כיהן בתפקיד ראש האופוזיציה כיו״ר המחנה הציוני וכיו״ר מפלגת העבודה.


צח מכהן כדירקטור בקרן שח"ף, הפועלת לשינוי חברתי בפריפריה החברתית והגיאוגרפית בישראל. בעבר ניהל תיקי לקוחות ציבוריים בחברת יחסי הציבור והאסטרטגיה ארד תקשורת. צח יליד כפר-סבא מתגורר כיום בתל אביב-יפו. בעל תואר ראשון במדעי המדינה ותקשורת פוליטית.


לתפקיד יועצת בכירה לנשיא המדינה לקשרי חוץ תמונה שירלי הלר. הלר משמשת מזה שנים כיועצת בכירה של הרצוג לעניינים בינלאומיים הן במשרדי הממשלה בהן כיהן כשר וכראש האופוזיציה ובמערך קשרי החוץ של הסוכנות היהודית. להלר תואר שני במדיניות ציבורית ותואר ראשון בהיסטוריה של עם ישראל.


מנכ"ל בית הנשיא המכהן, הראל טובי, ימשיך בתפקידו עד ליום 30 בספטמבר, עד אז יושלמו הליכי החפיפה בין בית הנשיא ה-10 לבית הנשיא ה-11. כלל בעלי התפקידים ייכנסו לתפקידם לאחר חפיפה מסודרת.

"מי יודע מה יהיה": פרוש עלה למעונו של הגר"ד לנדו להתייעצות‎‎
"הציבור הישראלי אינו בן ערובה לא ביחס למועד הבחירות ולא לתקנות"
בן גביר: "אתה שותף של אוסאמה, הפכת את הוועדה לקרקס"
במוסד ילחצו על לפיד: אל תשנה מדיניות - תתנגד להסכם עם איראן
בדרך לפריימריז בציונות הדתית - הוקמה הועדה הציבורית
"טיבי יועצו של ערפאת הוא שותפך": בן גביר מגיב ללפיד
"דיונים פופוליסטיים": מקלב על כינוס הועדה לדיון בחוקי פיזור הכנסת
"יהדות התורה לא תיכנס עם השמאל": לשכת גפני בתגובה לפרסומים
חוק האקלים של גילה גמליאל, אושר בקריאה טרומית במליאת הכנסת
"המשטרה חייבת לתת תגבור": מקלב על החיפושים אחר מוישי קלינרמן