אלבום ווקאלי שני לאומן הווקאל: מאיר בן דרור – "לבבות"

לפני שנה בדיוק, שחרר בן דרור את אלבום הווקאל הראשון שלו שזכה להצלחה מסחררת ולפירגון רחב היקף, היום הוא משיק אלבום ווקאלי משובח, השני שלו, "לבבות". בן דר...

אלבום ווקאלי שני לאומן הווקאל: מאיר בן דרור – "לבבות"

מחרוזת אשרינו מאיר בן דרור | Meir Ben Dror - Ashreinu Medley

מאיר בן דרור

לפני שנה בדיוק, שחרר בן דרור את אלבום הווקאל הראשון שלו שזכה להצלחה מסחררת ולפירגון רחב היקף, היום הוא משיק אלבום ווקאלי משובח, השני שלו, "לבבות".

בן דרור, צבר קילומטראז' ארוך בשירה וביצועים קוליים, הרמוניים וגם ווקאלים. גרסאות הכיסוי שלו משדרות פשטות עיבודית שנוגעת בלב, ומאידך קצב ועליזות שמרוננת ומרוממת את היצירה במגבלותיה הווקאליות.

שיר הנושא הוא "לבבות", שיר שיצא לפני שנה כסינגל "רגיל". "מאד אהבתי את השיר הזה" מספר מאיר, "בחרתי לקחת אותו ולבצע כקאבר, יש בשיר הזה משמעות לקירוב הלבבות וזאת הסיבה שגם בחרתי אותו כשם האלבום". שירים נוספים באלבום הם:

"לחיים" - שיר תפילה שמאחד את המשפחה והקהילה בשמחות.

"תאיר את דרכי" - שירו של משה קליין, "גם אליו התחברתי, אדם הולך שומה בעולם ומבקש תאיר דרכי. תשמור עלי בלילות בימים..." מה שמחבר אותנו לשיר הבא -

"רק אליך" - של אביהו מדינה ("כי ידעת"), שיר תפילה שאני מארח בו את יונתן שטרן, שאף חתום על ההפקה והעיבוד בשיר הזה, שני השירים האלה הם שילוב של קאברים בין הישן לחדש.

"יש בך הכל" - של עקיבא הוא הגרעין של האלבום, מגלה מאיר. "הרגשתי שמשהו חסר לי, וכשהוספתי את 'יש בך הכל' הרגשתי שזה מושלם. כל השירים האחרים מדברים על אמונה ותפילה בה' והרגיש לי שחסר את האמונה האישית בעצמנו, 'אל תפחד ליפול. כי יש בך הכל', אני מאמין שכל אדם צריך להעצים את עצמו ולהאמין ביכולות שלו גם אם הוא נופל".

"תחיית המתים" - של אברהם פריד - "השיר הזה קרוב לליבי: השנה איבדתי את סבתא שלי ויש לי חזון בכל פעם שאני שר את 'תחיית המתים' שאני רואה אותה שוב. שמה היה גאולה, והציפייה שלי שנזכה כולנו לגאולה".

באלבום יש גם שתי מחרוזות: מחרוזת של שבת שם מארח מאיר את דב הנדלר, השניים הם צמד שמבצע יחד שירי שבת והפעם הם מחרוזת ניגוני שבת ווקאלית. המחרוזת השניה היא בין-דורית: "אשרינו" המתחילה בלחן של בני פרידמן ויוסף ניוקומב ממשיכה לניגון חב"ד, וחוזרת אחורה עם הניגון של אברומי פלאם משנת תשמ"ט. "ההמשך מבטא היטב את מה שאני מנסה לעשות כאן: "ומה יפה ירושתנו" כמו שהיא עוברת מדור לדור, גם הניגון עובר מדור לדור ומתחדש מוזיקאלית מדור לדור, אני מרגיש שאני עושה חיבור מוזיקאלי בין הדורות השונים..."

"לבבות" עושה כבוד ליצירות המקוריות, בעזרת חן כובש של מאיר בן דרור והקפדה יתירה על ביצועים קוליים מדויקים, שלא מתנשאים ולא מתחכמים. על מלאכת העיבוד וההפקה המוזיקלית הופקד יונתן שטרן, מעבד מוזיקלי בעל התמחות יוצאת דופן בעיבודים קוליים.

הילדים של הזמר אברומי סאמעט ביקשו הסבר וקיבלו שיר • צפו‎‎
שובר שגרה: סינגל חדש לזמר אהרן מאיר – ''עוד יום''
שלמה שמחה בסינגל חדש: אהלל דברו‎‎
מרדכי אזולאי - בקליפ מילים מרגש 'כנפיים'
רבי יעקב סינגר בסינגל חדש: יהי לבי
שוקי מילצקי בסינגל ביכורים – "מחפש כיוון"
"יש לי טאטע": הלהיט הסוחף של רולי דיקמן
יוני שלמה בסינגל חדש ומקפיץ: "והתענג"
קיץ תוסס: גרסת הרמיקס הרשמית ללהיט "יש בי אמונה" של ארי גולד‎‎
רפאל מלול בלהיט חסידי מושלם: "שלום"