פינדרוס למנדבליט: ענישת הסגר הקולקטיבי על החרדים מהלך חוקי?

הציבור החרדי זעם היום לאחר שרה"מ נתניהו הודיע היום כי ישאיר את הסגר על הערים החרדיות הכתומות • לאחר המתקפה של ח"כ פינדרוס הוא פונה ליועמ"ש במטרה להביס את הסגר על הערים החרדיות:

פינדרוס למנדבליט: ענישת הסגר הקולקטיבי על החרדים מהלך חוקי? צילום מנדלבליט: דוברות לשכת עורכי הדין

הציבור החרדי זעם היום לאחר שרה"מ נתניהו הודיע היום כי ישאיר את הסגר על הערים החרדיות שמשנות סטטוס מאדומות לכתומות

ולאחר המתקפה של ח"כ פינדרוס נגד ראש הממשלה - ולאחר ההכחשה שפורסמה מלשכתו של ראש הממשלה בה טענו כי נתניהו כי התכוון בדיוק הפוך

פינדרוס פונה במכתב חריף ליועמ"ש בה הוא זועם: האם ענישת הסגר הקולקטיבי על החרדים היא מהלך חוקי?

ל 'בימה נודע כי מטרת המכתב הבהול הינו כדי לגרום לנתניהו להפסיק את הסגר על הערים החרדיות.

במכתב שנשלח למנדבליט כתב פינדרוס: "היום התברר כי ברוב האזורים חלה ירידה בתחלואה, המציבה את הרשויות באזור הכתום של מודל הרמזור,"

פינדרוס זעם: "למרות הדברים, ראש הממשלה בנימין נתניהו הכריז כי "יש ערים אדומות שמראות כרגע, לפי הנתונים של הלילה, שהן מתחילות לצאת. אם אני לא טועה, שתי ערים אדומות מתוך חמש הערים, מתחילות לצאת. אבל אנחנו עדיין לא מוציאים אותן, זה תלוי בקיום ההנחיות".

לאחר שפינדרוס הביא את דברי רה"מ הוא מעלה את ההגיון הפשוט ותוהה לפני היועץ המשפטי האם מהלך של ענישה כזה הינו חוקי : "ברצוני לברר, האם הסגר הוא אמצעי להפחתת תחלואה או אמצעי ענישה. מה עמדת החוק בנושא?".

כאמור כל הפרשייה התחילה כאשר ראש הממשלה בנימין נתניהו סייר הבוקר בחמ"ל הקורונה בבית החולים רמב"ם בחיפה יחד עם מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי ומנהל בית החולים

ובתום סיורו התייחס נתניהו לערים האדומות שנמצאים תחת סגר ועורר בדבריו סערה

לדברי נתניהו: "יש ערים אדומות שמראות כרגע, לפי הנתונים של הלילה, שהן מתחילות לצאת. אם אני לא טועה, שתי ערים אדומות מתוך חמש הערים, מתחילות לצאת. אבל אנחנו עדיין לא מוציאים אותן, זה תלוי בקיום ההנחיות"

ביתר כאמור כבר לא מוגדרת כעיר אדומה אך לדברי ראש הממשלה לא יוסר הסגר כ'ענישה קולקטיבית' .

לנוכח דברים אלו זעם מתפרץ מנציגי הציבור החרדי.

יו"ר סיעת יהדות התורה ח"כ יצחק פינדרוס בעקבות הודעת נתניהו כי הערים החרדיות שהפכו לכתומות לא יצאו מהסגר: "יצא המרצע מן השק. כפי שאמרנו כל הזמן, הסגר על הערים לא מגיע ממקום ענייני, אלא מהווה ענישה קולקטיבית וזריקת אחריות של הממשלה. אני קורא לחברי הכנסת להתכנס עוד היום ולבטל את הסגר שהוטל על הערים הכתומות".

ראש העיר ביתר מאיר רובינשטיין התייחס ואמר: ״הממשלה מתגלה בשיא אטימותה. במשך כל הגל השני פעלנו ללא הפסקה להורדת התחלואה, תוך ידיעה ברורה שברגע שנסיר מעלינו את הצבע האדום, יוסרו המגבלות החריגות".

עוד הוסיף רובינשטיין: ״מקבלי ההחלטות התגלו הבוקר בעלבונם, כשסירבו לעמוד בהתחייבותם הברורה להורדת המגבלות מעל העיר, לא ייתכן שכאשר מדובר בחרדים, ישנה ענישה קולקטיבית לא מידתית. הציבור החרדי לא מוכן עוד להיות שק החבטות של ישראל, חייבים לעשות לזה סוף״.

כעת כאמור, פינדרוס שיגר מכתב חריף למנדבליט, מה שאולי ילחץ את נתניהו לבטל את הסגר על הערים החרדיות

ש"ס מצטרפת לקואליציה בחיפה
ח"כ כהנא לדרעי: זה יזכר לך לדיראון עולם • צפו
נתניהו מאיים: אם גנץ לא ישתף פעולה - נלך לבחירות
אהוד ברק יוצא למאבק פומבי מול נתניהו: "מזכיר את היטלר"
רה"מ בסיור במתקני הקירור לחיסונים • צפו
בלאגן! מ"מ מפכ"ל המשטרה לא יגיע לועדה
בקרוב תובא הצעה להסדרת המאחזים לאישור הממשלה
מאבק על מיקומים: "מקדמים פריימריז לרשימת כחול לבן"
ח"כ הרב משה אבוטבול למען ההתיישבות הצעירה
זוהר: "נושאי משרד התקשורת לא יקודמו בשל אפליית יו"ש