השלום בין העדה האתיופית למשטרה נשמר • הרב ירד לברך

רב עדת היהודים יוצאי אתיופיה בביקור לרגל חג הסיגד במשטרת ישראל אשר משרתים בה מאות מיוצאי הקהילה

השלום בין העדה האתיופית למשטרה נשמר • הרב ירד לברך

לרגל חג הסיגד חג בו חוברים ביחד כל בני העדה יוצאי אתיופיה. חג בו הדגש המושם הוא על זיכרון יום מתן תורה וחיזוק ושיכלול הברית בין הציבור כולו אליה, ובדגש על שמירת הזהות היהודית והחזרה לירושלים. ביום זה בין השאר מתקיים צום שתכליתו ליצור אחדות בקהילה.

הרב הראשי ליהודים יוצאי אתיופיה ומנהל אגף שרותי דת לעדה הרב ראובן וובשת והרב הראשי למשטרה נצ"מ הרב רמי ברכיהו חברו יחד לשיחה משותפת על האתגרים בימים אלו ובנוסף פרסמו ברכה מיוחדת לחג לקהילה ולכלל עם ישראל. את הרבנים אירח רפ"ק הרב יצחק בליכברד רב משמר הגבול שסקר בפני הרב וובשת על שילובם של בני העדה בזרועות משטרת ישראל ומשמר הגבול. הרב בליכברד ציין כי מדובר בלוחמים עזי נפש.

הרב הראשי למשטרה נצ"מ הרב רמי ברכיהו שוחח עם הרבנים על מורכבות החברה בישראל ועל האירועים בהם המתח בין השוטרים לבין העדה המפוארת הגיע לכדי קונפליקט, וציין כי רק במאמצים משותפים של שני הצדדים הצליחו כולם יחד להחזיר את היחסים למצב נכון ופורה. הרב ברכיהו אמר כי למרות הכל אסור לנו לשכוח כי יש לנו עם אחד וכל כולנו מחויבים לשמור מכל משמר על מרקם חיים בו המסורת המפוארת שאיתה הגיעו לארץ בני העדה לא תשכח ותילמד בבתי הספר על מנת שנוכל לשמר את שרשרת הדורות.

הרב ברכיהו ברך את השוטרים והמפקדים והדגיש כי 14 רבני משטרת ישראל עומדים בחזית הקשר עם קהילת השוטרים המונה כ-30.000 שוטרים והם המחויבים לחבר בין הגוונים השונים המשרתים במשטרה.

רב עדת יהודי אתיופיה הרב ראובן וובשת ברך את רבני המשטרה על היוזמה להתכנס ערב חג הסיגד ולשוחח על כל קורות השנים האחרונות.

הרב וובשת חזר והדגיש כי כוחה של חברה מגוונת הוא ביכולת המנהיגות הרוחנית והרבנית לשמור על כוחה ועל ההשפעה שלה כמחברת בין הדורות.

הרב סיפר כי אביו היה השוטר הראשון מבני העדה של יוצאי אתיופיה שהתגייס למשטרה ובמפגש הזה הוא מרגיש כי נסגר מעגל של עשייה בין הדורות.

הרב וובשת הדגיש את חשיבותו של חג הסיגד כיום מיוחד החל 50 יום לאחר יום כיפור ובו באתיופיה היו עולים היהודים להר גבוה כל אחד באזור מגוריו, כשהיסוד היה מהנאמר בספר נחמיה על שארית הפליטה שהתאספה על מנת לחדש את הברית בין העם לארץ ולתורת ישראל. הרב ציין כי בחג הסיגד הציבור צם חצי יום תוך הקפדה מדורי דורות על תהליך הטהרה וחיבור לנפש הרוחנית ולצפיה לתקומת הארץ , וממנה הייתה יוצאת השראה לכלל הציבור ולכלל העם בציון. הרב ציין כי הוריו צעדו 1.000 ק"מ ברגל על מנת להגיע לארץ האבות, והיום הזה הוא יום החיבור לאהבת העדה ששכנה רחוק לציון וברוך השם שבשנים האחרונות רובה של העדה מגיע לארץ ישראל.

הרב וובשת ברך את השוטרים והמפקדים יוצאי העדה האתיופית המשרתים במשטרת ישראל וקרה לכל השוטרים לחבור למסורת העדה וביחד לחזק את עם ישראל.

הרב ראובן וובשת והרב רמי ברכיהו יחד עם הרב יצחק בליכברד

דוברות המשטרה

"הקצין יינזף פיקודית על ידי מפקדיו"
צפו: תיעוד מעצר שני הנמלטים מכלא גלבוע מקסדת הלוחמים ומהאוויר
חשיפה: כישלון במשא ומתן על חילופי האסירים בין חמאס לישראל
בנט על תפיסת המחבלים: "את מה שהתקלקל - אפשר לתקן"
לאחר שבועיים: נתפסו שני המחבלים הנמלטים מכלא גבלוע
לאחר אינספור פריצות - הפורץ הסדרתי לחנויות נלכד על חם
בנט: אצא למבצע צבאי לעזה אם נצטרך גם עם הקואליציה הזאת
שקד: "אבו מאזן משלם כספים למחבלים שרוצחים יהודים"
שר המשפטים: "אין דבר מסוכן יותר לישראל אם ניכשל במשימה הזו"
ירושלים: פיגוע בתחנה המרכזית