בעקבות הקורונה: ראש העיר מציל את בחורי הישיבות

בנוסף לנזקים הבריאותיים והכלכליים של הקורונה, קיימים נזקים חינוכיים בלתי הפיכים • ראש עיריית ירושלים מתגייס להצלת הבחורים

בעקבות הקורונה: ראש העיר מציל את בחורי הישיבות משה ליאון עם שר התורה הגר''ח קנייבסקי שליט''א

בעקבות הקורונה כאשר רבים וטובים חלו בנגיף ממנו גם נפטרו לצערנו רבים מבני עמנו, בנוסף לנזקים הכלכליים והחברתיים, סוף סוף מגיעה התמיכה החינוכית: ראש עיריית ירושלים בפרויקט מיוחד בעזרה לבחורי הישיבות.

בעקבות הפניות הרבות נעתר משה ליאון, ראש עיריית ירושלים להשקיע סכומים עצומים בכדי למנוע את נשירת בחורי הישיבות מהמסגרות. בנוסף לכך, נרקמות תוכניות ייעודיות לבנות בכדי לעזור להן להמשיך את חייהן בדרך ה'.

תחילה התוכנית תחל משוכנת בית וגן ובהמשך תתפשט בעזרת ה' לכל העיר. יוזם התוכנית, ומחזיק בתיק הרווחה בעיר, אלחנן גרוסבוים תיאר את הצפי מהפרויקט: "אנחנו ברוך ה' זוכים להשיק תוכנית שתתחיל בשכונת בית וגן, ותיתן מעטפת מלאה לבחורי הישיבות המתמודדים בימים אלה עם אתגרים לא פשוטים". ראש העיר הדגיש את חשיבות הפרויקט: "אנחנו נמצאים בימים מיוחדים שדורשים אמצעים מיוחדים. לצד הטיפול במגיפה הבריאותית, יש חשיבות לא פחותה לטפל במגיפה החינוכית שמלווה את האירוע הזה. שמחתי לקבל את פניית רבני שכונת בית וגן, שמגלים מעורבות ומעוניינים להביא פתרונות ייעודיים לבחורים שימנעו הרבה עוגמת נפש מההורים בטווח הארוך וישמרו את הבחורים במסגרות".

עוד הוסיף משה ליאון להבהיר כי זה אינו הפרויקט היחיד: "אין דבר גדול מזה. את הפרויקט הזה אנחנו עושים לצד פרויקטים רבים נוספים שנועדו לסייע בהגנה החינוכית ולספק מעטפת לכל בחור שמתמודד עם קשיים המובנים מאליהם בימים אלה".

תיעוד ממירון: כינוס חיזוק בהשתתפות הורי הנספים באסון‎
מודיעין עילית: פתיחת דירה ראשונה לבעלי מוגבלויות
מחר במירון: הורי הנספים באסון בכינוס חיזוק
אסון מירון: בכדי לתבוע פיצויים לא כדאי להמתין למסקנות ועדת חקירה
הילדה תבעה את היועמ"ש בגלל שם משפחה בעייתי
הנעדר ממירון: חיים יצחק איכט נמצא
ח''כ יעקב אשר: סיוע כלכלי לנפגעי אסון מירון
משפצים? עוברים דירה? כל מה שרציתם לדעת על סגנונות העיצוב המובילים
להסביר ולתת לדבר: כך תסייעו לילדים להתמודד עם אסון מירון
ח''כ אבוטבול: "בואו יחד נמנע את האסון הבא חלילה"