טראמפ בנאום הפרידה: "אנחנו מתפללים להצלחת הממשל החדש"

הבית הלבן פרסם חלקים מנאום פרידה שצפוי הנשיא היוצא לפרסם בהמשך היום • טראמפ התגאה: "אני הנשיא הראשון שלא פתח במלחמה חדשה מזה כמה עשורים" • צפו:

טראמפ בנאום הפרידה: "אנחנו מתפללים להצלחת הממשל החדש"

טראמפ בניאום הפרידה

נשיא ארה"ב היוצא, דונלד טראמפ פרסם הלילה (שלישי) סרטון ובו נאום הפרידה שלו. "אנחנו מתפללים להצלחת הממשל החדש" אמר הנשיא בסרטון שפרסם הלילה הבית הלבן, כך מדווח ארז לין בישראל היום.

"השבוע אנחנו משביעים ממשל חדש ומתפללים להצלחתו בשמירה על ביטחונה ועל שגשוגה של אמריקה", נראה הנשיא אומר בסרטון שפרסם הבית הלבן. מנגד, בוושינגטון הבירה נמשכות ההכנות האחרונות לקראת השבעתו של הנשיא הנבחר ג'ו ביידן לבית הלבן.

במסגרת הנאום, שחלקים ממנו פרסמו עד כה, הנשיא אמר: "עכשיו, כשאני מתכונן להעביר את השלטון לממשל חדש בצהרי יום רביעי, אני רוצה שתדעו שהתנועה שהקמנו רק בתחילת דרכה, מעולם לא היה כדוגמתה".

בהמשך דבריו טראמפ הדגיש כי "העולם מעריך אותנו שוב. אל תאבדו את ההערכה הזאת. עמדנו למען אמריקה, ופרשנו מההסכמים המוטים שלא שירתו אותנו מעולם. ועכשיו נאט"ו משלם מאות מיליארדי דולר יותר, אנחנו שילמנו את הנטל של העולם ועכשיו העולם משלם לנו. וגם בנינו מחדש את הצבא האמריקני".

טראמפ מנה חלק מההישגים הגדולים של ממשלו בזמן כהונתו. "חידשנו את הבריתות שלנו ועמדנו נגד סין, הרסנו את הח'אליפות של דאעש, עמדנו נגד המשטר האיראני המדכא והרגנו את הטרוריסט מספר אחד קאסם סוליאמני", אמר הנשיא היוצא.

לאחר מכן מיד הוסיף שתחת ממשלו ארה"ב הכירה "בירושלים כבירת ישראל והכרנו בריבונות הישראלית על הגולן, והשגנו הסכמים היסטוריים במזרח התיכון - אף אחד לא האמין שזה יכול לקרות - הסכמי אברהם פתחו את הפתח להרמוניה ושלום, שחר של מזרח תיכון חדש. אני הנשיא הראשון שלא פתח במלחמה חדשה מזה כמה עשורים".

סגן נשיא ארה"ב מייק פנס צייץ הלילה בטוויטר הודעת פרידה מהאומה האמריקנית ובה כתב: "תודה על הזכות לשרת כסגן נשיא שלכם בארבע השנים האחרונות, זה היה הכבוד הגדול ביותר של חיי. בשם הגברת השנייה והנפלאה שלנו, קארן פנס, וכל משפחתנו, תודה לכם שה' יברך את אמריקה".

דיווח: לפחות 17 אנשי משמרות המהפכה נהרגו בתקיפה האמריקנית בסוריה
צפון קוריאה: שבויי מלחמה משמשים כעבדים
עשרות ישראלים נתקעו ללא טיסת חירום
הלבנונים מאשימים: "ישראל אשמה בזיהום הזפת"
"סבא"א הגיעה לעסקה חדשה עם איראן"
נזקי הסנקציות לאיראן: יותר מטריליון דולר
מחריד: מנוע של מטוס נשרף במהלך טיסה
סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי לפספס
אוסטרליה: פייסבוק חוסמת תכנים בעקבות סכסוך עם הממשלה
עיראק: קבלן אמריקני נהרג במתקפת טילים