תקווה חדשה חורטת בדגלה את ביטול תאגידי המים

יו"ר תקווה חדשה ומועמדה לראשות הממשלה, גדעון סער: "בפעולה פשוטה ניתן להביא להוזלה משמעותית של יוקר המחיה ולכן אנחנו מתחייבים למהלך הזה"

תקווה חדשה חורטת בדגלה את ביטול תאגידי המים אילוסטרציה

תקווה חדשה להוזלת יוקר המחייה? היום (ה') השיקו יו"ר תקווה חדשה ומועמדה לראשות הממשלה גדעון סער ומנהל מטה הבחירות של תקווה חדשה, ראש העיר רמת גן כרמל שאמה הכהן את תכנית המפלגה לביטול תאגידי המים, כחלק מהמאבק ביוקר המחייה בישראל.

בדבריהם נאמר כי מאז הקמת תאגידי המים, החל משנת 2001 חשבונות המים עלו בכ-65%, הרבה יותר מכל מוצר בסיס אחר. עליית המחיר נובעת ממבנה ניהולי בזבזני, כפול ולא יעיל. תקווה חדשה תחזיר את תעריף המים למחירו ההיסטורי, על ידי:

1.ביטול תאגידי המים והחזרתם לניהול העיריות והמועצות- כיום קיים כפל בניהול ובשירות: שני שירותי לקוחות, שתי מחלקות גבייה ואדמיניסטרציה ועוד. כל אלה יתבטלו ברגע שתאגידי המים יתאחדו בחזרה למקומם הטבעי ברשויות המקומיות.

2.רכיב נוסף שיתבטל עם החזרת הניהול לרשויות המקומיות הוא המע"מ על ההוצאה הביתית. מהלך זה יוריד את מחיר המים בכ-17% באופן מיידי.

3.הרשויות המקומיות ייקחו אחריות על משק המים תוך פיקוח על המחירים וההוצאות מצד המדינה. רשויות שמעוניינות להישאר מתואגדות – יוכלו לעשות כן.

המהלך המדובר צפוי לחסוך בממוצע כ-575 ש"ח למשפחה בכל שנה.

יו"ר מפלגת תקווה חדשה גדעון סער : "אנחנו נסגור את תאגידי המים ברשויות המקומיות, נבטל את תוספת המע"מ, נקים קרן שתסייע בנושא צריכה משותפת של מים בבניינים על ידי הסברה וליווי כדי להקטין את צריכת המים המשותפת, להביא להקטנת חשבונות המים של התושבים ולקדם פרויקטים של ערים חכמות כחלק מתכונית כלכלית להשקעה בתשתיות. זה ייעל את ניהול משק המים המקומי ויוזיל עלויות ותעריפים לצרכן."

50 מיליון ₪ לרשויות המדורגות 1-5 בדירוג חברתי-כלכלי
פשרה ב'פרי מלודי': הרוכשים יקבלו 50% מהכסף
שגריר צרפת ביקר במפעל הצרפתי במגדל העמק
נתפסה הברחה של מאות גלילי בד מזויפים ממותג לואי ויטון
גם לאחר הקורונה: בשליש מהעסקים בעולם ימשיכו לעבוד מרחוק
4 עקרונות להצלחה כלכלית למעסיק ולשכיר
המערכת שתקצר את תהליך מיסוי המקרקעין ליום בודד
ההסתדרות הכריזה סכסוך עבודה בבזק בינלאומי
הסינים לא שילמו את החוב - תביעה בישראל
השכונה הראשונה בישראל שחוברה לגז טבעי לשימוש ביתי