אייכלר: "במקום לרווח את התשתיות במירון מנסים לחסום את המתפללים"

ח"כ ישראל אייכלר נאם במליאת הכנסת וקרא להכין תשתיות לקליטת העולים למירון במקום למנוע מרבבות מתפללים להגיע בל"ג בעומר. אייכלר אמר: "אנחנו זוכרים היטב את ...

אייכלר: "במקום לרווח את התשתיות במירון מנסים לחסום את המתפללים"

אייכלר: "במקום לרווח את התשתיות במירון מנסים לחסום את המתפללים"

ערוץ הכנסת

ח"כ ישראל אייכלר נאם במליאת הכנסת וקרא להכין תשתיות לקליטת העולים למירון במקום למנוע מרבבות מתפללים להגיע בל"ג בעומר.

אייכלר אמר: "אנחנו זוכרים היטב את האירוע שבו נרמסו ארבעים וחמישה אנשים קדושים זכרונם לברכה, במקום הקדוש מירון וביום הקדוש ל"ג בעומר. אנחנו לא מבינים חשבונות שמים, אבל אנחנו כן מחויבים לעשות מה שבידינו, להציל נפשות. האדם חייב לעשות השתדלות והקב"ה יעזור לו שיצליח. אך אין לנו רשות להתעלם".

עוד אמר: "בעוד עשרה ימים יחול ל"ג בעומר במירון. כבר שלושה עשר חודשים שאנחנו זועקים מעל כל במה אפשרית שצריך להכין תשתיות רחבות, כדי שאנשים יוכלו לבוא ולהתפלל, לעשות חלאקה, לשמוח ולבקש בזכות הצדיק. אבל לא עשו את זה".

עוד זעם: "גם במסקנות הביניים של וועדת החקירה, לא נמצאה שם שורה אחת על הצורך להרחיב את השטחים, המעברים והשבילים בהר הגדול הזה, כדי שאנשים יוכלו לבוא בשלום ולחזור בשלום. עבור אירועי ספורט להבדיל, בשביל עשרת אלפים אנשים משקיעים מאה מיליון שקל באיצטדיון. ואילו פה בשביל מאות אלפי מתפללים לא השקיעו כלום בהרחבת השטח".

"במקום זה הם מנסים לשלוט באוטובוסים ולמנוע מאנשים לבוא. זה "רעיון יפה", כמו מניעת מזון. אבל הוא לא יעבוד. כי הרבה אנשים רוצים להגיע ויגיעו. בוא נראה שיגידו על אירוע ספורטיבי רב משתתפים שסוגרים אותו בגלל שלא דאגו לאביזרי בטיחות. מיד יבואו וישקיעו כל מה שצריך כדי שהוא יהיה בטוח! כך גם במירון, צריכים להשקיע בתשתיות. גם בעשרת הימים שנותרו עד ל"ג בעומר אפשר עוד לעשות דברים" דרש אייכלר.

"דבר אחד לא בא בחשבון" אמר ח"כ אייכלר וסיים: "לשלול את הזכות לבוא ולהתפלל במירון בבטחה. חופש דת הוא אבן יסוד בדמוקרטיה, יש לעשות כל מה שאפשר כדי להבטיח את המקום. אם חלילה יהיה כאוס, זה תהיה אחריותה של הממשלה שלא הכינה את התשתית הראויה במהלך השנה האחרונה".

האם יהיה מותר להכין מכשירי אוכל נפש ביום טוב • הלכה יומית
כמה כח באמת יש לך? תלוי! • צפו
הדף היומי מסכת יבמות דף עו
שידור חי: מרן הראשל"צ הרב יצחק יוסף שליט"א
שידור חי: הרב מאזוז מוצ"ש בחקתי תשפ"ב
הילד טעה? כך נחנך אותו נכון! • צפו
הדף היומי מסכת יבמות דף עה
הדבר שישנה אותך מהקצה לקצה • פרשת בחוקותי • צפו
הדף היומי מסכת יבמות דף עד
מעמד ההדלקה בליל ל"ג בעומר בקאליב