"עסקני העירייה לא רואים עצמם כמשרתים של הציבור, אלא כבעלי הבית"

כך תקף יעקב וידר, יו"ר סיעת הליכוד בבני ברק בישיבת מועצת העיר • לדבריו: "חברים - אם זה נראה כמו סדום ונשמע כמו סדום - זו סדום!" • צפו

"עסקני העירייה לא רואים עצמם כמשרתים של הציבור, אלא כבעלי הבית"

יעקב וידר, יו"ר סיעת הליכוד בבני ברק בישיבת מועצת העיר תקף קשות את עסקני העיר בני ברק. תחילה אמר: "אני רוצה שתדמיינו עיר עם כלכלה חזקה ומשגשגת.עיר עם צמיחה כלכלית מדהימה - דבר שמשפיע ישירות על מצבם הכלכלי של התושבים בה. עיר בה העירייה נגישה לעסקים. שמעודדת בעלי עסקים להשקיע ולהעביר אליה את העסקים".

עוד הוסיף: "עיר שבה העירייה מצמצמת את הבירוקרטיה לתושביה שמורירדה חסמים והגבלות לעסקים ולעובדים. עיר שלא רק תהיה אור לגויים - אלא גם אור ליהודים - יהודים שיווכחו שעולם של חסד ותורה הוא לא דבר הפוך משגשוג חדשנות ופרנסה טובה, אלא משתלבים יחד יד ביד".

"זו מציאות שיכלה להיות אמיתית לחלוטין. וכך יכלה להראות בני ברק. אבל במקום כל זה - תושבי בני ברק מקבלים עיר מוזנחת ומלוכלכת, עיר עם תשתיות קורסות או שכלל לא קיימות, עיר בה העירייה עושה הכל כדי להרחיק עסקים מהעיר, ולהבריח את אלה שכבר כאן. שמערימה קשיים ובירוקרטיה מתישה על בעלי העסקים והעובדים".

"תושבי בני ברק מקבלים - עסקני עירייה מנותקים, שלא רק שרואים בעירייה מנגנון של ג'ובים וקופה פרטית למימון המקורבים ובני המשפחה, אלא שברשעות שאין לתאר - קמים כל בוקר בתחרות האחד עם השני - מי ימציא הגבלות הזויות ומטופשות יותר על התושבים ועסקים".

זה בא לידי ביטוי כמעט בכל פרט ופרט, ואתן רק קצת מהם: יום אחד הם החליטו שלא מתאים להם שתושבי בני ברק יהנו מחוף הים בקיץ, וכך למרות שזה הבילוי הזול והפופולרי ביותר למשפחות ברוכות ילדים בעיר - הם פשוט ירקו בפרצוף של התושבים ופשוט עצרו את הקווים הציבוריים.

יום אחר העסקנים החליטו שלא מתאים להם שרחוב כזה או אחר יהיה פתוח לתנועה, ויקל על הפקקים האיומים בעיר, אז הם פשוט החליטו לסגור את הרחוב. ככה, כי בא להם והם יכולים.

פעם זו ההחלטה ההזויה לאסור על העסקים להציב מסכים דיגיטליים בעיר. וכל זה למה? כי עסקן הזוי החליט על מיטתו בלילה שלא מתאים לו, אז כך יהיה. לו עצמו כמובן הוא מצא דרך להתיר.

ואותו הדבר גם בעניין סגירת העסקים: העסקנים החליט משיקולים מוזרים - שלא מתאים להם שעסקים יהיו פתוחים כפי שמקובל בכל הערים בישראל, אז הם החליטו לעצור את זה: הפקחים נשלחים לחלק דוחות ולאיים על העסקים, במקום ללוות ולחבק את העסקים.

וכך - במקום שכספי הציבור ומשאבי הציבור - ישמשו את הציבור ויפעלו למען התושבים, עסקני העירייה עושים בכל זה שימוש כדי לפגוע בתושבים. עסקני העירייה לא רואים עצמם כמשרתים של הציבור, אלא כבעלי הבית של הציבור.

בזמן שהעסקנים דואגים לעצמם, למקורבים ולבני המשפחה לג'ובים נחשקים ולתקציבי עתק - ביד השניה הם עושים הכל כדי להשאיר את הציבור עמוק עמוק בתוך העוני, ולוודא שהכלכלה בעיר לא תצמח. חברים - אם זה נראה כמו סדום ונשמע כמו סדום - זו סדום!

השנה וחצי שעברנו הייתה קשה מאוד לתושבי בני ברק, עסקים רבים מאוד בעיר קרסו, רבים מבעלי העסקים פשטו רגל, עובדים תושבי בני ברק, שהצליחו לפרנס את משפחתם בכבוד, פשוט איבדו את מקור הפרנסה. וברגע האמת - כשתושבי בני ברק היו זקוקים לעירייה שתשרת אותם - העירייה פשוט קרסה ולא תפקדה.

כל זאת - למרות שמדובר בעירייה עשירה, עם תקציב שנתי של יותר ממיליארד וחצי ש"ח בשנה, 8,000 עובדי עירייה - שזה משהו כמו עובד על כל בניין בעיר, ועוד מי יודע כמה מאות או אלפי עובדי קבלן.

עסקני העירייה במקום לעשות מאמצים כדי להתניע את הכלכלה בעיר, בעיקר ישבו וחשבו איך לסדר עוד ג'ובים ואיך לעקוץ עוד כספים ונכסים ציבוריים, וגם להוסיף מיסוי על התושבים. הרי מישהו צריך לממן את כל החגיגה.

אני פונה לחברי המועצה ההגונים ,בתקווה שיש כאלו - ומבקש שנקבל החלטה כאן במועצת העיר - שיבוטלו הגבלות שעות פתיחת העסקים בעיר, בדיוק כמו שנהוג בכל הערים הגדולות בישראל.

ההגבלות פוגעות קשה מאוד בהתפתחות העיר, והתפקיד שלנו חברי המועצה - לגרום לעידוד הכלכלה בעיר, ועכשיו ערב חופשת הקיץ וערב החגים - זו בדיוק העת לעשות זאת.

לסיום אמר: "המציאות בה רחובות שלמים, בהם הצד שנמצא בבני ברק הוא כבוי ונטוש, ואילו בצד האחר ששייך לעיר השכנה - הכלכלה בהם פורחת והעסקים מתפתחים - היא מציאות בלתי מתקבלת על הדעת, ואנחנו חייבים לשנות אותה ולתקן את העוול הזה".

יעקב וידר: "כשיוסרו ההגבלות והבירוקרטיה ובני ברק תצמח ותשגשג כלכלית בקצב מדהים"

יעקב וידר

נשיאות הכנסת אישרה: תוקם שדולה ל"פתרונות דיור למגזר החרדי"
בנט מוסיף הגבלות ו"מאיים" בסגר שיפול כנראה בחגים
השרה להגנת הסביבה: "פועלים להכרזה על מצב חירום אקלימי"
ח''כ ביטן: "נהיינו מדינה עשירה שהורגת את הדיור הציבורי"
שריפה סמוך לשורש: כביש 1 נחסם
אושרה הארכת ההכרזה על מצב חירום
צפו: חילוץ מלב הכנרת
בעקבות מזג האוויר: מאסר על הדלקת מדורות
ירושלים: אותרו פצצות מלפני 60 שנה
ח''כ מקלב: "אסור שמקרים מעין אלו יעבור לסדר היום"