בצל איומי השביתה בחינוך הכללי: מקלב פתח את שנת הלימודים בת"תים

בצל איומי השביתה בחינוך הכללי - מקלב פתח שנת הלימודים בת"תים של החינו"ע באשקלון ובראשון לציון

בצל איומי השביתה בחינוך הכללי: מקלב פתח את שנת הלימודים בת"תים מקלב פתח את שנת הלימודים בת

ח"כ מקלב תקף את ליברמן: 'אותו אחד שרצה לזרוק אותנו במריצות והביא בתקציב הקרוב גזרות נוראיות על החינוך אומר כעת כי כל מערכת החינוך צריכה לנהוג כמו החינוך החרדי במסירות, ללא שביתות. - אך כאשר לימוד הוא ערכי לא שובתים ולא מוחים'. הבהיר מקלב לליברמן

א' אלול בפריפריה: בצל איומי המורים בבתי הספר הכללים לשביתה כללית עם פתיחת שנת הלימודים, יצא ח"כ הרב אורי מקלב לתלמודי התורה ומוסדות החינוך של החינוך העצמאי בפריפריה שם החלו הבוקר את שנת הלימודים כסדרה. ח"כ הרב אורי מקלב פתח תחילה את שנת הלימודים בתלמוד תורה המתרחב 'פלא יועץ-אבן ישראל' של החינו"ע באשקלון יחד עם נציגי דגל התורה בעיר אבשלום יעקובי ואברהם גוטשטיין.

הרב מקלב מלווה בצוות לשכתו המורחב סייר בין כיתות הלימוד יחד עם הנהלת בית הספר והתרגש לשמוע על התרחבות מספר התלמידים בבית הספר לצד השיפוץ הנרחב שביצע עיריית אשקלון במתחם בית הספר. ח"כ הרב אורי מקלב שוחח עם התלמידים הנרגשים אשר החלו הבוקר את צעדיהם במוסדות הלימוד ואיחל להם את מירב ההצלחה בהמשך הדרך.

בישיבה יחד עם הנהלת בית הספר תקף הרב מקלב בחריפות את שר האוצר אביגדור ליברמן אשר מבקש להוציא צווי מניעה להסתדרות המורים בכדי למנוע את השביתה, אנחנו כאן בבית ספר שפותח את שעריו ביום זה ולא מוכן לשום שביתות, אך במקום ללמוד ממערכת החינוך החרדית שאינה שובתת הוא מתאכזר למורים במגזר הכללי המבקשים את שכרם. כאשר טוב לו ליליברמן הוא מביא את הציבור החרדי כמודל לדוגמא שלא שובת וכאשר לא הוא שולח אותם במריצות למזבלה, זו צביעות במיטבה.

מקלב פתח את שנת הלימודים בת

אותו ליברמן שרצה לזרוק אותנו במריצות והביא בתקציב הקרוב גזרות נוראיות על החינוך בהתנכלויות אכזריות כעת מגיע ואומר כי כל החינוך צריך לנהוג כמו החינוך החרדי במסירות, ללא שביתות. אנחנו לא צריכים אותו בכדי לדעת כי העיקר זהו החינוך השורשי והערכי - כאשר לימוד הוא ערכי לא שובתים ולא מוחים הוסיף הרב מקלב.

ראשון לציון:

לאחר מכן הגיע ח"כ הרב אורי מקלב לבית הספר חפץ חיים המחודש בעיר ראשון לציון שם מתקיימים בימים אלו ימי הערכות לקראת פתיחת שנת הלימודים בהשתתפות חלק מתלמדי בית הספר. הרב מקלב התרשם מהגעת התלמידים לימי הערכות יחד עם מורי ומחנכי התלמוד תורה למרות שימי החופשה טרם הסתיימו. הרב מקלב סייר יחד עם נציג דגל התורה בעיר הרב שרגא אלפר בין כיתות הלימוד והתרשם מידיעתם לצד יראת השמים הנסוכה על פניהם. 'אנחנו מגיעים מבחוץ, עולם של חולין ממש וכאן מדברים על שופר, על ימי אלול וראש השנה, זה מרגש' אמר הרב מקלב והסביר כי החינוך הטהור של שרה אמנו היה הבסיס שהביא לעקדת יצחק.

הנהלת בית הספר המורחבת הציגה בפני הרב מקלב וחברי הפמליה את התרחבות בית הספר כאשר בשנה האחרונה חנכו מבנה חדש ומשופץ לטובת בית הספר. הרב מקלב נפגש עם הורי התלמידים הבאים מהאזור כולו והמושבים שבסביבה בכדי להביא לילדיהם חינוך יהודי שורשי ואמיתי ללא פשרות. 'אתם לא מגיעים לכאן רק בגלל הרמה הלימודים אלא בשביל תכני הלימודים הייחודיים שלא נמצאים במקומות אחרים, תכנים יהודיים ומסירות צוותי הוראה' אמר הרב מקלב להורים.

מיד לאחר תום הביקור בבית הספר המשיך הרב מקלב וצוותו לסיור מקיף בעיר כשהוא מלווה בנציגי דגל התורה בעיר. הרב מקלב נועד עם אנשי הקהילה החרדית בעיר ורבני העיר ושמע מהם את הצרכים הקיימים. ראשי הקהילה החרדית סקרו בפני חברי המשלחת הנכבדה את הנעשה בימי 'בין הזמנים' והיקפי הלימוד הגדלים בישיבות בין הזמנים בעיר עם התרחבות הקהילה החרדית בעיר.

הרב מקלב חתם את ביקרו בביתו של רב הקהילה החרדית בעיר הגאון הרב משה נחשוני שליט"א שם עמדו במשך שעה ארוכה על צרכי הדת והלכה בעיר. הרב מקלב שמע אודות התפתחותה של הקהילה התורנית בעיר והיותה אבן שואבת לרבים מהסביבה כולה והאתגרים בהם הקהילה מצויה עם התרחבותה בשנים האחרונות ולצד פתרונות מידיים לצרכי הציבור במקום. הרב מקלב חתם את ביקרו ואמר כי בהתרגשות כי לא מדובר על בני ברק וירושלים אלא על אשקלון וראשון לציון ואנו רואים את ההורים שלא הולכים לחופשה אלא מביאים את הילדים לבית החינוך זו התשובה לכל אותם המבקשים רעתינו ואת קול התורה הזה של תינוקות של בית רבן לא ניתן להפסיק.

מקלב פתח את שנת הלימודים בתמקלב פתח את שנת הלימודים בתמקלב פתח את שנת הלימודים בתמקלב פתח את שנת הלימודים בתמקלב פתח את שנת הלימודים בתמקלב פתח את שנת הלימודים בתמקלב פתח את שנת הלימודים בתמקלב פתח את שנת הלימודים בתמקלב פתח את שנת הלימודים בת
נתיב פלוס בכביש 1 יצא לדרך, כך זה נראה מהרחפן
תחנות ניטור איכות האוויר הישנות של חברת החשמל ב'אלון תבור' הוחלפו
סוכלה הברחה של 20 ק"ג זהב שהוסתרו ברכב במעבר אלנבי
לוחם גבעתי שהתבטא פוליטית שוחרר הבוקר מהכלא הצבאי
מזג האוויר: מעונן חלקית עד בהיר בעננות גבוהה ובינונית
דרמה בנתב"ג: פלסטיני שב"ח ניסה לפרוץ את המחסום ונורה
זוועה: פלסטינים השפילו עוברי אורח חרדים בעיר העתיקה ונעצרו
מהיום: "נתיב פלוס" יחל לפעול בכביש 1
מזג האוויר: בהיר וחם מהרגיל
החובש יואל סוויסה ז"ל נהרג בתאונת דרכים קטלנית בדרום