הוגשה עתירה לבג״ץ על הפיכת ביתו הפרטי של בנט למעון רשמי

התנועה לאיכות השלטון עתרה היום (שני) לקראת הצהריים לבג״ץ בבקשה לצווים על תנאי ולקיום דיון דחוף בשאלת מקום מעונו של ראש הממשלה נפתלי בנט. התנועה טוענת בע...

הוגשה עתירה לבג״ץ על הפיכת ביתו הפרטי של בנט למעון רשמי ראש הממשלה נפתלי בנט

התנועה לאיכות השלטון עתרה היום (שני) לקראת הצהריים לבג״ץ בבקשה לצווים על תנאי ולקיום דיון דחוף בשאלת מקום מעונו של ראש הממשלה נפתלי בנט.

התנועה טוענת בעתירתה כי בעצם מושבו של מעון רה״מ מחוץ לבירת ישראל ישנה פגיעה בתכליות העומדות בבסיס חוק יסוד: ירושלים בירת ישראל, הקובע בסעיף 2 לחוק כי ירושלים תהיה מקום מושבם של סמלי השלטון של מדינת ישראל. כמו כן, ישנה פגיעה בהחלטות הכנסת והממשלה, לאורך השנים, הקובעות את מקום מושבו הרשמי של מעון ראש הממשלה בירושלים.

בנוסף הצביעה התנועה לאיכות השלטון על ״הפגיעה הקשה והמיותרת, בקופה הציבורית לשם התאמת מעונו הפרטי של ראש הממשלה ברעננה לצרכי המעון הרשמי, תוך שנעשה תשלום כפול לשם תחזוקת המעון הרשמי בירושלים״, על הפגיעה הקשה באמון הציבור ועל יצירת התקדים הבעייתי העלול לשמש ראשי ממשלה בעתיד.

״ישנו חוסר סבירות קיצוני המתקיים שעה שהקופה הציבורית מממנת שיפוץ מעונו הפרטי של ראש הממשלה בנט אשר מועד סיום כהונתו ידוע וקבוע בחוק יסוד: הממשלה ובהסכם הקואליציוני הנגזר ממנו״.

עוד מבקשת התנועה לאיכות השלטון בעתירתה צו על תנאי שיורה להסביר מדוע ראש הממשלה לא יתחייב ללוחות זמנים לטובת מעברו למעון הרשמי בירושלים, או לחלופין מדוע לא יימצא מעון חלופי בירושלים בשעה שהמעון הרשמי בשיפוצים.

התנועה ציינה בעתירתה גם כי ״המדינה גוררת רגליים בביצוע עבודות השיפוץ והתחזוקה במעון הרשמי בירושלים, תוך סירוב לנקוב במועד בו יסתיימו השיפוצים״. בכך המדינה הפכה את ביתו של רה״מ ברעננה להפוך למעון הרשמי, זאת בניגוד להחלטות הכנסת מכוח חוק יסוד: הממשלה, ותוך פגיעה במעמדה של ירושלים כבירת ישראל.

הוחלט סופית: הכנסת מפוזרת
"עוזב היום בבושת פנים": הפוליטיקאים מגיבים לפרישת בנט
גפני בתגובה להגשת ההסתייגויות של ליברמן על חוק התפזרות הכנסת
סקר הבחירות: הגוש החרדי עם 15 מנדטים
"איך הגלגל מסתובב לו": מקלב על ליברמן בעניין חוק המטרו
"הניתוח הצליח אבל החולה מת": פרוש על המסקנות בנושא מירון
סמוטריץ׳ בהישג ענק לרוכשי הדירות
"לכל שבת יש מוצאי שבת": הנאום של אבוטבול בחוק הטלפונים הכשרים
הנדל רוצה לחנך את החרדים: מקלב במתקפה חריפה כנגד שר התקשורת • צפו
חוק הקומה הכשרה עבר בקריאה ראשונה