מצעד הדגלים בירושלים בוטל סופית - הח"כים זועמים

מפכ"ל המשטרה הודיע הבוקר למארגני מצעד הדגלים כי האירוע לא התקיים ביום חמישי כפי שתוכנן • חה"כ בצלאל סמוטריץ' זעם: "יחיא סינוואר למי שמנהל את ירושלים"

מצעד הדגלים בירושלים בוטל סופית - הח"כים זועמים ריקוד הדגלים

מפכ"ל המשטרה הודיע הבוקר כי הוא אינו מאשר את מצעד הדגלים שתוכנן ליום חמישי בשער שכם בירושלים.


בהודעת המשטרה נכתב "בהמשך לפרסומים שגויים בנוגע למצעד הדגלים ברצוננו להבהיר - אמש בסיום הערכת מצב ובפגישה שנערכה הבוקר, שוחחו נציגי משטרת ישראל עם המארגנים, והודיעו להם כי מועד ומתווה הצעדה יתואמו בין הגורמים. ולאחר שאלו יסוכמו בין הצדדים, משטרת ישראל תעביר את המלצתה לדרג המדיני בהתאם. כפי שהובהר כבר אמש, במתווה הנוכחי ובתאריך שהוצג, האירוע אינו מאושר. במידה ויוחלט על ידי המארגנים לשנות את המתווה ו/או מועד הצעדה, הנושא ייבחן כמקובל".


לאחר הודעת המשטרה חברי הכנסת רבים זועמים על ההחלטה ואומרים כי זוהי 'כניעה לטרור'.


יו"ר עוצמה יהודית ח"כ בן גביר תקף בחריפות: "לצערנו מפכ"ל המשטרה ממשיך את קו הכניעה וההתקפלות לטרור. אני לא מתכוון לוותר וביום חמישי הקרוב אצעד את המסלול המלא ברחבי העיר העתיקה בירושלים. קורא לחברי הכנסת להצטרף אלי ולממש את החסינות שלנו ואת ריבונות מדינת ישראל בירושלים".


לאחר הודעתו של בן גביר התקשרה אליו חה"כ מאי גולן (הליכוד) והודיעה לו שתצטרף איתו למצעד הדגלים ביום חמישי הקרוב בשער שכם.


ח"כ שמחה רוטמן מסר בתגובה: "המפכ"ל שכח מזמן שתפקידה של המשטרה הוא לספק ביטחון לאזרחי ישראל. אבל ניתן להבין אותו, בסופו של דבר למה לריב עם הבוס החדש, מנסור עבאס. אזרחי ישראל, תתרגלו".


יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' מסר בתגובה: "כניעה מבישה לטרור ולאיומי החמאס. מפכ"ל המשטרה לא מסוגל להגן על צועדים ברחובות ירושלים עם דגלי ישראל ולא מסוגל להגן על תושבי לוד, רמלה ועכו היהודיים. עכשיו הוא גם הופך את יחיא סינוואר למי שמנהל את ירושלים. זו כניעה מבישה לטרור ולאיומי החמאס. עם ישראל חי וראוי למנהיגות אחרת. חזקה ונחושה יותר. הוא ימשיך לצעוד בגאון ברחובות ירושלים כולה ולהתיישב בכל מקום בה".


מנכ״ל הציונות הדתית יהודה ולד ממארגני מצעד הדגלים מסר: "קיבלנו הודעה מהמשטרה על ביטול צעדת הדגלים. מתברר שממבצע שומר החומות מי שיצא מורתע זו מדינת ישראל שנכנעת לאיומי המחבלים ולא מאפשרת צעדה של דגלי ישראל בבירת מדינת ישראל. ‏אנחנו לא נכנע ונמשיך לפעול לחיזוק ריבונותה ומשילותה של מדינת ישראל בכל מרחבי ארצנו ובכל רחובות ירושלים".


יו"ר סיעת הליכוד ח"כ מיקי זוהר צייץ בטוויטר בתגובה: "ביטול מצעד הדגלים - כניעה לטרור.


סיעת הרשימה המשותפת מסרה תגובה על ביטול "צעדת הדגלים": "מפגני שנאה גזעניים וקריאות לרצח אינם חוסים תחת חופש הביטוי והמחאה. על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בשטח כבוש. נמשיך לעמוד איתן נגד נסיונות הימין להצית את ירושלים והאזור כולו ולהוביל לשפיכות דמים".

החל מכ''א תמוז: הקלות נרחבות בכניסת זרים
האדמו"ר מלעלוב ירושלים ערך "סעודת ראש חודש" בעיה"ק צפת‎‎ • גלריה
לצד השרים: בנט סיכם את פעולות הממשלה החדשה
שרת התחבורה מקדמת חוק לחילול שבת המוני
תיעוד: מעמד קבלת פנים בירושלים לאדמו"ר מבאבוב
סמוטריץ' על בנט: "אם היו מחברים לו פוליגרף החשמל בישראל היה נופל"
ירושלים: לקוי ראייה נפצע קשה מפגיעת רכבת קלה
מלכיאלי בירך את הח"כ מיש עתיד: "הצלחתך הצלחתנו"
בריקוד הדגלים: סמוטריץ' רקד עם קרעי בשער שכם • צפו
הסתיים ריקוד הדגלים: 2 שוטרים נפצעו,17 חשודים נעצרו