הגנה מהשמש – איך עושים את זה נכון?

שימוש במקדמי הגנה עלול לפגוע באיכות הסביבה ובחיים הימיים. כיצד ניתן להשתמש נכון בקרם הגנה מבלי לפגוע בסביבה הימית, איך לעשות את זה נכון?

הגנה מהשמש – איך עושים את זה נכון? אילוסטרציה

קרם הגנה מהשמש כולל בדרך כלל מינרליים מסוימים שמכילים ננו-חלקיקים אשר גורמים לקרם להיות פחות לבן ושמנוני ויותר קל למריחה, הבעיה היא שהם חודרים עמוק לתוך העור ולכן עלולים להיות מסוכנים. כמו כן בקרמי הגנה רבים ישנו רכיב: טיטניום דו חמצני מינרלי הפוגע באיכות הסביבה – עם כניסתנו למי הים, הרכיב מתפזר במים, מונע מהאלמוגים לנשום ובסופו של דבר ממית אותם.

עם זאת, הגנה על העור מסרטן העור היא חובה על כל אחד ואחת מאיתנו, במיוחד בארץ קייצית כמו ישראל , חשוב לשים לב לרכיבים של קרם ההגנה וכן לרמת ההגנה. ניתן להגן על העור מפני השמש מבלי להזיק לסביבה וחשוב להשתמש בו בצורה נכונה.

המלצות:

המנעו מקרמים המכילים מינרלים - רצוי לרכוש קרם הגנה ללא רכיבים מינרלים אשר עלולים לחדור עמוק מידי לעור, העדיפו קרם המכיל רכיבים קלילים שניתנים להסרה בניקוי פשוט, שימו לב שהרכיבים מסיסים במים ומרחו קרם הגנה כל שעתיים.

הגנה מאור כחול גם במשרד - חשיפה לאור כחול של מסכים גורמת להזדקנות העור, אמנם זוהי קרינה פחות חזקה מקרינת השמש אך היא חודרת לעומקו של העור (יותר מאשר חודרות קרני השמש: הuvb uva)' גורמת נזקים ומעודדת כתמים וקמטים (שעה של חשיפה לשמש שווה ל-3 חודשים של חשיפה לאייפון 10) מרחו קרם הגנה גם כשאתם יושבים במשרד מול מחשב, או גולשים בסלולארי.

הגנה בסביבה אורבנית - גם תאורה מלאכותית גורמת לזיהום אור והשפעותיה על העור שליליות, לכן כשאתם בסביבה אורבנית הקפידו להימרח אך אין צורך להשתמש בקרם עמיד למים. בחרו קרם איכותי שאינו עמיד למים – אלו לרוב קלילים יותר ומוצעים באריזות נוחות לנשיאה.

הכותבה הינה מומחית לרפואת עור ופלסטיקה ויועצת בכירה לחברת ליראק פריז

עזרה זדונית: מחקר חדש מגלה - כך "נעזור" לאדם שאנו מקנאים בו
איך לחסן הגוף מווירוסים? חובה לכל אדם
חוקרים פיתחו אלגוריתם הקורא את ה-DNA שלנו כשפה אנושית
משה ליאון לטובת שמירת צביון נקי לעיר ירושלים
מדהים: כך תתאפשר הפרדה מדויקת של חלקיקים ננומטריים
נעליים מודפסות בתלת מימד? חיבור בין החברות יאפשר חדשנות מדהימה
תחזית איומי הסייבר לשנה הבאה: מתקפות הסייבר מכוונות לכל היעדים
מיומנויות למידה או חשיבה במתמטיקה
חיקוי של הטבע: משלוח ישיר לתאי העצב
פיתוח חדשני מאפשר הובלה של מחטים ניתוחיות מעוקלות לרקמות "נחבאות"