אושר: מענקים בסך 562 מיליון ש"ח לנכים

בנוסף למיליארד ש''ח: אושר מענק בסף 562 מיליון לנכים • יו"ר "נכה לא חצי בן אדם": "לאחר יום עיכובים נוסף מצד בני גנץ, בשעה טובה עבר החוק"

אושר: מענקים בסך 562 מיליון ש"ח לנכים אילוסטרציה

הכנסת אישרה בקריאה שניה ושלישית את הצעת שר האוצר ישראל כ"ץ ושר העבודה והרווחה איציק שמולי להעביר לציבור הנכים מענק מיוחד של 562 מיליון ש"ח, בנוסף לכמיליארד שקלים שהוקצו בשנת 2020.

המענק מגיע חלף הגדלת קצבת הנכות, ובעבור המחצית הראשונה של שנת 2021, וזאת על מנת להמשיך ולסייע לאוכלוסיית הנכים בתקופת משבר הקורונה, וכן לממש התחייבויות שניתנו כלפי ציבור הנכים בעבר.

גובה המענק יקבע בהתאם לסוג הקצבה, רמת הזכאות של הקצבה ומספר חודשי הזכאות של הנכה במהלך שנת 2020, כפי שתואם גם עם ארגוני הנכים.

שר האוצר, ישראל כ״ץ: "המענק שאושר היום מנציח את חובתנו לדאוג לציבור הנכים, ולעשות הכל עד אשר כל ההתחייבויות כלפיהם ימומשו."

שר העבודה והרווחה, איציק שמולי: "אני שמח שעלה בידנו פעם נוספת להעביר מענקים מיוחדים לציבור הנכים, קבוצה שכה יקרה ללבי ואני תומך בה עוד מראשית מאבקה. תוספת התקציב חשובה ומשמעותית בייחוד עתה, בשעת משבר".

אלכס פרידמן, מנהיג מחאת הנכים, מייסד ויו"ר "נכה לא חצי בן אדם": "לאחר יום עיכובים נוסף מצד בני גנץ, בשעה טובה עבר החוק. תם עוד שלב במסע השוויון". עוד הוסיף: "המענק הוא חלק מהחוק הגדול שהובלנו בגובה 4.3 מיליארד שקלים ומחובתנו המשותפת ליישם אותו מיד אחרי הבחירות במלואו, ואף לשפרו היכן שניתן"

לביא נאור דובר קבוצות ארגוני הנכים: ״מברך על כל מהלך שיוביל את הנכים לצאת ממעגל העוני הקיים היום בקרב הנכים ומודה לשר האוצר מר ישראל כץ על כל ביצוע המהלך שהוביל להעברת חלק מכספים לציבור הנכים. נמשיך להאבק עבור גובה קצבה אשר תאפשר לנכה במדינה לחיות בכבוד ונמשיך להאבק על קבלת זכויותיהם המלאות של הנכים.

אייל כהן מוביל מחאת הנכים וקבוצת " הנכים הופכים לפנתרים": מודה למשרד האוצר ולשר האוצר ישראל כץ העומד בראשו על הרצון והסיוע להעביר חלק מתוספת הקצבה בצורה מיידית ואנו בתקווה כי בעתיד הקרוב נמשיך בשיתוף פעולה מלא בכדי לסיים ולקבל את הפרשי הקצבה כפי שקבוע בחוק.

טיפים עסקיים לתקופת החגים‎‎
אל תהיו שליליים: על דירוג אשראי והדרך לשפר אותו
הפיקוח על הבנקים: עמלה תפעולית אחת בעת פירעון מוקדם של משכנתא
לקראת סוכות: חלוקת סכך בחינם
לקראת חג סוכות: מומחי מכון התקנים בטיפים לבטיחות בסוכה
שופרסל מזהירה מניסיון הונאה של לקוחות
אופניים לילדים? דעו את הסיכונים
בעקבות חשמול הרכבות: שאטלים בחינם
נוסעים לראש השנה? בדרכים הללו עלולים להיות פקקים
קניתם מוצר חשמלי? אתם זכאים לפינוי המוצר הישן מביתכם בחינם!