דיווח בסוריה: 16 הרוגים בתקיפה ישראלית

כלי תקשורת המזוהים עם המורדים דיווחו כי חמישה חיילים סורים ו-11 אנשי מליציות פרו-איראניות נהרגו בסדרת הפצצות חריגה בהיקפה במזרח המדינה

דיווח בסוריה: 16 הרוגים בתקיפה ישראלית אילוסטרציה

כלי תקשורת בסוריה דיווחו הבוקר (רביעי) על 16 הרוגים בתקיפות המיוחסות לישראל על יעדים במזרח סוריה ועל נזק נרחב שנגרם לתשתיות באזור. כך מפרסמת נטע בר בישראל היום.


סוכנות הידיעות המזוהה עם המורדים "סטפ" דיווחה כי חמישה חיילים סורים ו-11 אנשי מיליציות פרו-איראניות נהרגו בתקיפות וכי נזק נרחב נגרם לתשתיות הציר האיראני, בהם על בסיס "אימאם עלי" הממוקם סמוך לגבול העיראקי. על פי דיווחים בכלי התקשורת בלבנון, חיל האוויר הישראלי ביצע 18 גיחות תקיפה על יעדים סמוך לעיירה בוכמאל במחוז דיר א-זור.


כלי התקשורת המזוהים עם המשטר הסורי ועם הציר האיראני טרם דיווחו על הרוגים. "סאנא", סוכנות הידיעות הממלכתית בסוריה, דיווחה על "תוקפנות ישראלית במחוז דיר א-זור" וטענה כי בצבא סוריה עדיין מעריכים את הנזק שנגרם בתקיפות.


אזור מעבר הגבול עם עיראק משמש את הציר האיראני להעברת כוח אדם ונשק לתוך סוריה. בסיס אימאם עלי, הנמצא בסמוך למעבר גבול מיוחד שמפעילים אנשי משמרות המהפכה האיראניים, הותקף כמה פעמים בעבר בהפצצות שיוחסו לישראל.


בשנה שעברה טענה חברת המודיעין ImageSat כי צילומי אוויר שברשותה חשפו בניית מנהרות לצורכי אחסון טילים המשמשות את ארגון חיזבאללה והמיליציות הפרו איראניות בסוריה.


אלוף (במיל') עמוס ידלין, ראש המכון למחקרי ביטחון לאומי התייחס לתקיפה הלילה: "התקיפה הלילה בסוריה בעלת מאפיינים ייחודיים: תקיפה בעומק בטווחים רחוקים מאוד בדיראזור ובאלבוכאמל, היקף נרחב של מטרות לרבות במרחב אורבני, נפגעים רבים. זו התקיפה הרביעית בחודש ינואר. ישראל נחושה להמשיך להתמודד עם היכולות הצבאיות שבונה איראן במרחב הסורי ועם תשתיות העברות האמל"ח".


"מעבר להשגי סיכול התשתיות האיראנית ישראל משגרת מסר לשלושה יעדים:

לאיראן: "לא נפסיק לפעול בסוריה גם בעידן ביידן".

לסוריה: "יש מחיר כבד על היד החופשית שאתם נותנים לאיראנים בסוריה". לממשל הנכנס בארה"ב "מלבד נושא הגרעין יש פעילות איראנית שלילית נוספת המחייבת התייחסות".

לאחר שעתיים: תיעוד מרדף שודדי בסיס צבאי ממעוף המסוק
בג''ץ מונע את הרס בית רוצח אסתר הורגן ז''ל
עושק המילונים: כך עלו על עקבותיהם של הלווים הבלתי חוקיים
כמעט אסון: נתפסו חוטפי החרדי
ברגע האחרון: האמירויות חתמו על עסקת ה-F-35 עם ארה"ב
ירושלים: בן מיעוטים תקף קטין
גנב, חזר ונתפס: הסיפור מאחורי גנב האופניים
מחקר INSS: הישראלים מסמנים-איראן האיום הגדול ביותר
50,000 ש''ח: חרדי נשדד בביתר עילית
צפו: התאונה שקטעה את המרדף