אושרו הגבלות הלימודים מרחוק

הנהגת ההורים זעמה: "אין כל הצדקה להעניש ולסגור בית ספר שלם בשל מאומת אחד!

אושרו הגבלות הלימודים מרחוק

קבינט הקורונה אישר את הגבלות הקורונה על ילדי בתי הספר וסיווג המדינות במשרד הבריאות, לפיה מקסיקו תתווסף לרשימת המדינות האדומות.

- החלטה זו תיכנס לתוקף החל מחצות הלילה שבין יום ד׳ ליום ה׳, בכפוף לאישור ועדת החוקה של הכנסת.

כמו כן, אושרה המלצת הוועדה להסיר את המדינות הבאות מרשימת המדינות האדומות ולהעבירן לרשימת הכתומות: איטליה, אוגנדה, איי סיישל, אנגולה, אירלנד, אסוואטיני, אריתריאה, בוטסואנה, בורונדי, בורקינה פאסו, בלגיה, בנין, גאנה, גבון, ג'יבוטי, גינאה, גינאה ביסאו, גינאה המשוואנית, גמביה, גרמניה, דנמרק, דרום סודן, הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו, זימבבואה, זמביה, חוף השנהב, טוגו, ליבריה, לסוטו, מאוריטניה, מאורציוס, מאלי, מדגסקר, מוזמביק, מלאווי, מרוקו, נורבגיה, ניז'ר, נמיביה, סאו טומה ופרינסיפה, סומליה, סנגל, סיירה לאון, סנט הלנה (בריטניה), פינלנד, צ'אד, הרפובליקה של קונגו (קונגו בראזוויל), קומורוס, קמרון, קייפ ורדה, קניה, ראוניון (צרפת), רואנדה, הרפובליקה המרכז אפריקנית, שוודיה.

- החלטה זו נכנסה לתוקף החל מאמש (בין יום ג׳ ליום ד׳) בחצות.

בנוסף, אישרו שרי הקבינט את הגבלות הלימודים במערכת החינוך, לפיה:

• תלמידי כיתות ה׳-ו׳ בערים אדומות, אשר בכיתתם התגלה תלמיד מאומת לנגיף הקורונה, יעברו ללמוד במתכונת צמצום מגעים (למידה מקוונת / למידה באוויר הפתוח).

• תלמידי כיתות א׳-ד׳ בערים אדומות, אשר בכיתתם התגלה תלמיד מאומת לנגיף הקורונה, יעברו ללמוד במתכונת צמצום מגעים (למידה מקוונת / למידה באוויר הפתוח) ככל הניתן.

- החלטות אלו נכנסו לתוקף מאמש (בין יום ג׳ ליום ד׳) בחצות, עד ליום א׳, 09 בינואר 2021, ד׳ בשבט תשפ"ב, וידונו מחר בוועדת החינוך של הכנסת.

כמו כן, אישרה ועדת השרים כי נוסעים השבים ממדינות אדומות יבצעו בדיקת קורונה וישהו בבידוד ביתי (תוך חתימה על הסכמון) עד לקבלת תוצאה שלילית, בהתאם לעדכון מדיניות הבידודים שנקבע היום.

נוסעים שיסרבו לחתום על הסכמון, ישהו בבידוד במלונית עד לקבלת תוצאת הבדיקה.

- החלטה זו תיכנס לתוקף הלילה בחצות, בכפוף לאישור ועדת החוקה של הכנסת.

הנהגת ההורים הארצית הגיבה להגבלות: "הנהגת ההורים הארצית מתנגדת בתוקף ומביעה מורת רוח מהתקנות שאושרו הבוקר בוועדת החינוך. חברי ועדת החינוך לא היו מספיק אמיצים ונחרצים במלחמתם עבור תלמידי ישראל והיו צריכים לדחות את התקנות".

"אין כל הצדקה להעניש ולסגור בית ספר שלם בשל מאומת אחד! יש להסתכל על כל כיתה בנפרד ובמידה ויש בה מאומת אחד - לצמצם מגעים. ענישה קולקטיבית של שכבות ה-ו לא תעלה על הדעת, במיוחד כשהמחיר שישלמו הוא כה כבד", זעמו בהנהגת ההורים.

"כל בר דעת מבין שצמצום מגעים שלא מוצמד אליו תקצוב יעודי - פרושו שליחת הילדים לזום, לכך לא נסכים בשום אופן. זכאות ״ לתו ירוק״ חייבת לכלול חלופת בדיקות במוסדות החינוך. ממשלת ישראל וועדת החינוך, שצריכות לראות את טובת הילדים לנגד עיניהן, ממשיכות לקבל החלטות שפוגעות בבריאותם הנפשית המתדרדרת של ילדי ישראל!", הוסיפו.

לסיום דרשו: "ממשלת ישראל מסרבת להבין, שדין תלמיד כדין כל אזרח ובוודאי כאשר קיים חוק חינוך חובה. מחובתה לתקן לאלתר את התקנות".

אילוסטרציה
ברדק: שובו של מיסטר גולדבלום
אלו המדינות העויינות ביותר ליהודים באירופה
החידושים, הטרנדים וכל מה שצריך לדעת לקראת 'עונת השיפוצים' ‎‎
מחסור חמור בעובדים זרים בישראל: "הבעיה רחוקה מלהיפתר"
טרגדיה בבני ברק: נפטרה הפעוטה בת 4 חודשים שאיבדה את ההכרה
"מאד חוששים שמדובר בחטיפה": אביו של משה קלינרמן בכנסת
טיפים ועצות לריענון הבית
גם מחר: שביתת עובדי הוראה בבוקר
"לייצר להם תחושה שאנחנו באמת איתם": המשטרה על משפחת הנעדר החרדי
אושר לקריאה ראשונה: חוק אסונות פיצוי לנפגעי אסונות אזרחיים