סוף סוף: בית המשפט קבע דיון דחוף לשופט חוקר

אחרי שבועיים: בית המשפט קבע דיון דחוף בבקשתה של משפחת סנדק לשופט חוקר בעקבות פטירת אהוביה ז''ל

סוף סוף: בית המשפט קבע דיון דחוף לשופט חוקר אהוביה סנדק ז''ל

בימ"ש השלום בירושלים קבע דיון דחוף ליום ד' הקרוב בבקשת משפחת סנדק למנות שופט חוקר שיחקור את הרג הנער אהוביה סנדק ז"ל בידי שוטרים.

עו"ד אריאל עטרי המייצג מטעם ארגון חוננו בתיק מסר "אנו מברכים על הדחיפות שבה רואה השופט וינשל את הצורך בהכרעה ובירור נסיבות הריגתו של אהוביה ז"ל. דחיפות זו בולטת על רקע אי העברת תגובה מטעם המדינה לבקשה, חרף החלטת בית המשפט".

כזכור, דווח מעל 'בימה' זוכי הורי הנער אהוביה ז''ל עברו פגיעה מילולית קשה בהם. בעקבות זאת, התקבל מענה מהיועמ"ש למשטרה לתלונה נגד חוקרי המשטרה בגין אמירות פוגעניות וגזעניות כלפיי אביו של אחד מהעצורים בתקרית המרדף המשטרתי שכתוצאה ממנו נהרג אהוביה סנדק ז"ל.

המכתב אשר נשלח מלשכתו של היועמ"ש למשטרה ונכתב ע"י עו"ד ניר גטניו, נאמר כי "הננו מנועים מלטפל בתלונתך כנגד השוטרים בשעה שמתנהל הליך פלילי בקשר לעובדות הנטענות בתלונה. לאחר סיום ההליכים הפליליים ולאורם, תוכל לשוב ולפנות אל יחידתנו".

עו"ד נתי רום מארגון חוננו מסר כי המענה שהתקבל הוא שערורייתי וכי ההתנהלות של צוות החקירה לקויה "יחד עם ניסיונות הטיוח משטרת ישראל והחוקרים העומדים בראש חקירת האירוע נותנים יחס פוגעני תוך אמירת אמירות גזעניות וניסיונות הפחדת העדים במקום להגיע לחקר האמת. בזה אחר זה יוצאים עדים מחקירתם ומספרים שמוטחים בהם אמירות גזעניות ופוגעניות".

כפי שפורסם, האב אשר זומן לחקירה, תיאר כי ספג עלבונות קשים כלפיו וכלפיי הציבור הדתי בכלל וכך קרה גם בחקירה של אשתו. במכתב התלונה שהגיש עו"ד רום תואר כי "לאורך החקירה החוקר רס"ב אביטן הטיח עלבונות קשים במרשי, כינה אותו פעמים רבות "שקרן" והוסיף הטחה פוגענית כוללנית כלפי הציבור הדתי בכללותו באומרו "אתם עם הכיפה, הפאות והציציות כולכם חבורת פושעים". מעת לעת במהלך החקירה הארוכה נכנס לחדר פקד גרוסמן והצטרף לאלימות המילולית שהטיח רס"ב אביטן במר גוזלן".

עוד הוסיף עו"ד רום על תגובתו של היועמ"ש "לא ייתכן שהורים שמגיעים לתת עדות יקבלו יחס כזה. יש להוקיע את ההתנהלות הפסולה הזו, ואני מקווה שמשטרת ישראל תדע להוקיע זאת. לצערי כרגע המענה שקיבלנו הוא בלתי מתקבל על הדעת, נראה שמשטרת ישראל ממשיכה בניסיונות הטיוח".

לאחר שעתיים: תיעוד מרדף שודדי בסיס צבאי ממעוף המסוק
בג''ץ מונע את הרס בית רוצח אסתר הורגן ז''ל
עושק המילונים: כך עלו על עקבותיהם של הלווים הבלתי חוקיים
כמעט אסון: נתפסו חוטפי החרדי
ברגע האחרון: האמירויות חתמו על עסקת ה-F-35 עם ארה"ב
ירושלים: בן מיעוטים תקף קטין
גנב, חזר ונתפס: הסיפור מאחורי גנב האופניים
מחקר INSS: הישראלים מסמנים-איראן האיום הגדול ביותר
50,000 ש''ח: חרדי נשדד בביתר עילית
צפו: התאונה שקטעה את המרדף