"לפתוח בחקירה בהולה נגד השייח' יוסוף אלבאז שממשיך להסית"

ח"כ בן גביר במכתב ליועמ"ש: "לפתוח בחקירה בהולה נגד השייח' יוסוף אלבאז שממשיך להסית לטרור, לאלימות וגזענות ולעצור אותו באופן מיידי"

"לפתוח בחקירה בהולה נגד השייח' יוסוף אלבאז שממשיך להסית" השייח המסית אלבאז

חרף כתב האישום בגין הסתה שהוגש נגדו לאחר תלונות שהגיש ח"כ בן גביר בעניינו, ממשיך אימאם לוד השייח' יוסוף אלבאז להסית ומאיים ב"אינתפאדה שתשרוף הכל".

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר פנה במכתב דחוף ליועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט לפתוח בחקירה בהולה נגד השייח' יוסוף אלבאז. במכתבו ציין ח"כ בן גביר: "אמש נחשף סרטון, בו נראה השייח אלבאז ממשיך להסית לטרור, לאלימות, ולגזענות וכן מעודד למעשה אלימות וטרור ומביע דברי שבח ואהדה לטרוריסטים שתקפו ורצחו יהודים במבצע שומר החומות, כל זאת במהלך נאום בשבוע שעבר. כך, בנאומו מסית אלבאז לפגוע במוסדות מדינת ישראל וביהודים באשר הם יהודים, ומאיים כי במידה ויהודים יעלו להר הבית, תפרוץ אינתיפאדה".

בן היתר, השייח אלבאז אמר את הדברים הבאים: "אני פונה אל הממסד הישראלי העושק, ואומר לו בצורה הברורה ביותר שההתקפות החוזרות ונשנות על מסגד אל אקצא יביאו להבערת פתיל אינתיפאדה יוקדת שתשרוף הכל. ראינו בחג הקודם שלנו את העושק של הממסד בישראל, כאשר היא תקפה את מסגד אל אקצא המבורך, ראינו כיצד עזה יצאה לאינתיפאדה וכיצד ירושלים יצאה לאינתיפאדה, וכיצד יצאה הגדה המערבית לאינתיפאדה, וכיצד יצא פנים פלסטין לאינתיפאדה, משום שמסגד אל אקצא הוא מעיקרי האמונה, עבורו נקריב את היקר ביותר שברשותנו, נקריב עבורו את חיינו, נקריב עבורו את היקר שברשותנו. לא ירתיע אותנו המעצר, לא ירתיע אותנו הכלא, ואנחנו ממשיכים ואומרים כי למוסלמים יש זכות מוחלטת במסגד אל אקצא להם לבדם, וליהודים אין שום זכות בו ולו בגרגר אחד של רגב אדמה".

עוד הוסיף ח"כ בן גביר במכתבו כי: "אין ספק שהדברים עולים כדי הפרת סעיף 144ב לחוק העונשין, בהיותם הסתה לגזענות נגד יהודים. זאת ועוד, הדברים עולים אף כדי הפרת סעיף 144ד2 בהיותם קריאה ברורה לעשיית מעשי אלימות, וכן דברי שבח, אהדה, עידוד, תמיכה והזדהות עם מעשי אלימות נגד יהודים ובנוסף, איומיו של אלבאז בהצתת אינתיפאדה מחודשת, עולים כדי איום בביצוע מעשה טרור כהגדרתו בסעיף 27 לחוק המאבק בטרור".

בסיום מכתבו ביקש ח"כ בן גביר: "להורות על פתיחה בהולה בחקירה ומעצר מחדש של השייח המסית".

ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "מקומם של מסיתים בכלא. פעלתי שיוגש נגד השייח' אלבאז כתב אישום על דברי הסתה שהשמיע וכתב בעבר, אבל מסתבר שכתב האישום שהוגש לא מרתיע את השייח שממשיך להסית, ואני קורא למשטרת ישראל לעצור את אלבאז באופן מיידי".

איתמר בן גביר
הקונגרס אישר סיוע למימון כיפת ברזל
"צריכים לקבוע לאיראן לוח זמנים סופי"
סיכום חדשות החג: הכותרות שלא כדאי שתפספסו
"הקצין יינזף פיקודית על ידי מפקדיו"
צפו: תיעוד מעצר שני הנמלטים מכלא גלבוע מקסדת הלוחמים ומהאוויר
חשיפה: כישלון במשא ומתן על חילופי האסירים בין חמאס לישראל
בנט על תפיסת המחבלים: "את מה שהתקלקל - אפשר לתקן"
לאחר שבועיים: נתפסו שני המחבלים הנמלטים מכלא גבלוע
לאחר אינספור פריצות - הפורץ הסדרתי לחנויות נלכד על חם
בנט: אצא למבצע צבאי לעזה אם נצטרך גם עם הקואליציה הזאת