פרופ' בליצר: "התו הירוק - לא משיג את המטרה הבסיסית שלו"

פרופ' רן בליצר ראש מכון החדשנות בכללית, מנהל מכון כללית למחקר וראש קבינט המומחים של מגן ישראל, מרגיע את הציבור ואומר כי למרות שישנם שמועות על וריאנטים ח...

פרופ' בליצר: "התו הירוק - לא משיג את המטרה הבסיסית שלו" פרופ' רן בליצר, ראש קבינט המומחים של מגן ישראל

פרופ' רן בליצר ראש מכון החדשנות בכללית, מנהל מכון כללית למחקר וראש קבינט המומחים של מגן ישראל, מרגיע את הציבור ואומר כי למרות שישנם שמועות על וריאנטים חדשים, הוא חושב שלא צריך לחשוש ממנו בשלב זה, לכל מגפה יש וריאנטים שונים, שחלקם מצדיקים שינויים וחלקם לא"

"יש הבדלים בין הזן החדש לבין האומיקרון, אבל אין עדות לכך שהתנהגותו ומאפייניו מחייבים להתייחס אליו באופן שונה. המידע עדיין נאסף. אנחנו לא יכולים להיכנס לפאניקה בכל פעם שיש וריאנט חדש", אמר הפרופסור.

על התו הירוק אמר פרופ' בליצר, כי מדובר באתגר גדול. "צריך לומר ביושר", אמר פרופ' בליצר על התו הירוק: "התו הירוק לא משיג את המטרה הבסיסית שלו, שזה יצירת סביבה בטוחה מהדבקות לאוכלוסייה בסיכון".

לסיום אמר: "במצב הנוכחי אתרי התו הירוק אין אתרים בטוחים מהדבקה ולכן הנזק שייגרם מאי המשך מדיניות התו הירוק הוא לא גדול. יחד עם זאת, פרופ' בליצר סבור כי יש לאפשר למי שחפץ בכך, להפעיל את התו הירוק באופן וולנטרי".

ההזנחה בביה"ח העמק: בדיקות ריאה שמסכנות את חיי החולים
"אנחנו חוט השדרה של מערך הרפואה": נחתם הסכם קיבוצי חדש לרנטגנאים
כך תשמחו בבטיחות במדורת ל"ג בעומר
גם לתינוקות יש אקנה: על בעיות עור מרגע הלידה
למרות בקשותיו: לא נבדק על ידי קרדיולוג, כעבור יומיים התמוטט ונפטר
כיצד להגן על עור הפנים מנזקי השמש לאורך שנים + טיפים ועיצות לקיץ
סערת הסלמונלה: כל מה שחשוב לדעת על החיידק שעלה לכותרות
"בגלל טעות של מנתח, התינוקת נכה ב־100%"
כך עקף הציוד הרפואי את הפקקים בנמל
בני ברק: פעוט נכווה משתייה רותחת