בנט: "תכנית הגרעין האיראנית היא בנקודה המתקדמת ביותר שלה אי פעם"

ראש הממשלה, נפתלי בנט נאם בפתח ישיבת הממשלה החגיגית במעמד קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל. בנט אמר: "זו ישיבת ממשלה מיוחדת, עם אורחת מיוחדת - קנצלרית גרמניה,...

בנט: "תכנית הגרעין האיראנית היא בנקודה המתקדמת ביותר שלה אי פעם" ראש הממשלה בנט

ראש הממשלה, נפתלי בנט נאם בפתח ישיבת הממשלה החגיגית במעמד קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל.

בנט אמר: "זו ישיבת ממשלה מיוחדת, עם אורחת מיוחדת - קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל. ידידת אמת של מדינת ישראל. ברוכה הבאה לירושלים. הביקור עמוס בתוכן, כולל בדברים חיוניים להבטחת ביטחון ישראל לדורות קדימה, וכבר הייתה לנו שיחה חמה ורצינית בנוגע לנושאים אלה".

עוד אמר: "גברתי הקנצלרית, הממשלה הזאת היא ממשלה מגוונת מאוד בדעותיה, יכול להיות המגוונת ביותר בעולם. סביב השולחן הזה ניתן לשמוע כמעט כל דעה אפשרית על כל נושא. ובכל זאת, יש בין כל מי שיושב פה הסכמה בסיסית על כמה נושאים מהותיים. אחד מהם הוא החשיבות שכולנו רואים ביחסים עם גרמניה, בצורך לשמור עליהם ולשפר אותם, ובהערכה הגדולה של כולנו כאן לתפקיד המיוחד שאת ממלאת לאורך השנים בביצור הקשר הזה, שיושב על פצע היסטורי עצום".

בנט שיבח את קנצלרית גרמניה: "בראש ובראשונה - אנחנו מעריכים את המחויבות המתמשכת שלך לביטחון מדינת ישראל. אני מבקש לצטט אותך, הקנצלרית, במילים שאין מדויקות מהן: "ישראל היא עדיין המדינה היחידה באזור שיש בה דמוקרטיה ושלטון חוק, חופש דעה ופלורליזם. ביטחון ישראל הוא חלק מהאינטרס הלאומי של גרמניה. אנחנו לא נייטרלים".

"במשפט הזה, המשפט הכי חשוב, יש עמדה מוסרית, שחשוב כל-כך להשמיע, בעיקר באירופה: אנחנו לא ניטרליים. לא רק בגלל החוב המוסרי, והיחסים המיוחדים בין שתי המדינות, אלא מפני שמדינת ישראל היא באמת, כפי שאמרתי באו"ם, מגדלור בים סוער" ציין ראש הממשלה.

"מי ששומר על נייטרליות, בסכסוך בין ישראל לבין מדינות כמו איראן וארגונים כמו חמאס וחזבאללה, איבד את המצפן המוסרי שלו, ואת, הקנצלרית, משמשת מזה שנים כמצפן המוסרי של יבשת אירופה כולה ומתווה קו בלתי מתפשר של תמיכה בישראל", הוסיף בנט.

בנט התייחס לתכנית הגרעין של איראן: "בימים אלה העולם יושב וממתין להחלטה בטהראן, האם לחזור או לא לחזור לשולחן הדיונים בוינה, ולהיכנס מחדש להסכם הגרעין, ה-JCPOA. לצערנו, בשלוש השנים האחרונות האיראנים עשו קפיצה ענקית קדימה ביכולת העשרת האורניום שלהם. תכנית הגרעין האיראנית היא בנקודה המתקדמת ביותר שלה אי פעם. העולם ממתין, האיראנים מושכים זמן, והצנטריפוגות מסתובבות".

עוד ציין: "האחריות המוטלת על ישראל היא לוודא - במעשים, לא בנאומים - שלאיראן לא יהיה נשק גרעיני. לעולם. נשק גרעיני בידיו של משטר קיצוני ואלים כזה ישנה את פני האזור ואת פני העולם. בשבילנו זו לא בעיה אסטרטגית, זו סוגיה קיומית".

עוד ציין: "אני מנצל את העובדה שזהו ביקור עבודה לכל דבר ועניין, ומבקש מהשרים תשומת לב מיוחדת לנושאים שיש לקדם בעבודה המשותפת בין שתי הממשלות, בהם סיוע לניצולי השואה, הידוק הקשר הכלכלי, בעיקר בתחומי החדשנות ושמירה על עתיד כדור הארץ, וחיזוק הקשר בין העמים, בעיקר הדור הצעיר, דור העתיד, באמצעות משלחות נוער".

הקנצלרית העלתה כי: "ישנם חסמים מסוימים אז אני מנחה את שרי הממשלה הרלוונטיים למצוא פתרון מהיר לעניין הזה. עכשיו, כשניתן יהיה לנסוע יותר בקלות, אנחנו רוצים לראות תנועה ערה מאוד בין שתי המדינות".

בנט השיב בתשבחות: "גבירתי הקנצלרית, אנחנו שמחים מאוד לארח אותך כאן היום, ואני רוצה לנצל את ההזדמנות להעביר לך את ההערכה העמוקה של העם בישראל על העמידה שלך לצידנו לאורך השנים, במילים, וחשוב יותר - במעשים. את חברה גדולה של ישראל, תודה לך חברתנו".

מתנה לאבו-מאזן: 4,000 פלסטינים יקבלו יירשמו ביו''ש
אזעקות שווא בדרום: הנסיבות נבדקות
בחסדי ה': נמנע פיגוע בשומרון
חמאס מאיים: העבירו 8 מיליון דולר עד יום שלישי
אחים חרדים הותקפו ע"י בני מיעוטים: המשטרה בחרה לחקור את האחים
פיגוע במחסום קלנדיה: חייל נדרס • תיעוד מהזירה
ראשוני: תקיפת סייבר על המרכז הרפואי הלל יפה
האחים הותקפו: ביהמ"ש שחרר את החשוד למעצר בית
המשפחה התנגדה: הוועדה דחתה את שחרור המחבלים
הכאת השוטרים בכפר קאסם: כך התרחשה התקרית