סמוטריץ' על בנט: "אם היו מחברים לו פוליגרף החשמל בישראל היה נופל"

יושב ראש הציונות הדתית יוצא להתקפה • "היו כבר טיוטות הסכמים מוכנות לממשלת ימין" • "אם התפיסה היא 'גם ביבי עשה' - אז בנט הוא ביבי מעלי אקספרס?"

סמוטריץ' על בנט: "אם היו מחברים לו פוליגרף החשמל בישראל היה נופל" בנט, סמוטריץ'

בצלאל סמוטריץ' זועם על החברים מ"ימינה" שהפנו עורף, מבטיח להיות הבורג המרכזי באופוזיציה שתתיש את הממשלה החדשה עד להפלתה, וגם מגלה כמה קרובים היינו לממשלת ימין, שלטענתו - בנט סיכל.

בראיון למגזין "שישבת" מספר סמוטריץ': "תקשיב טוב למה שאני אומר לך: היו טיוטות הסכמים שהוחלפו כבר כדי להקים ממשלת ימין, אלו היו קונסטרוקציות מסובכות, אבל אפשריות. אני אומר לך באחריות: היו לפחות שלוש קונסטלציות להקמת ממשלת ימין, ובנט שמע עליהן, הכיר אותן - ולקח את המידע כדי לטרפד הקמת ממשלת ימין".

על הודעת בנט במהלך המלחמה, שלפיה ממשלת השינוי ירדה מהפרק, מספר סמוטריץ': "האמנתי לו לכמה ימים, אבל אני הראשון שתפס שזה שקר. קיבלתי אינדיקציות שהיועץ שלו חזר לנהל משא ומתן, ואז ראיתי איך כל הצירים שהתקדמו להרכבת ממשלת ימין קרסו. הוא הרס את אופציית ממשלת הימין כי רצה להיות ראש ממשלה. זה כמו אחד שרוצח את אבא שלו ומבקש לרשת אותו".

לדברי סמוטריץ', "כל התפיסה שאומרת 'גם ביבי עשה' זה גן ילדים. אז מה הטענה פה? אם כל מה שבנט עושה 'גם ביבי עשה' אז מה הם אומרים, שבנט הוא בעצם ביבי מעלי אקספרס?! אם זה ככה, תן לי את ביבי המקורי".

סמוטריץ' הוסיף: "היה ברור לבנט שכדי להחליף את נתניהו הוא חייב לחבור לשמאל וללכת יחד עם יאיר לפיד, כל קמפיין ה'לא פרנסה - לא מעניין' נועד בשביל האפשרות ללכת עם השמאל, למצוא מכנה משותף איתם, שאפשר להסכים עליו. הרי בסופו של דבר, הוא לא לקח אף תיק כלכלי".

ח"כ אורבך סיפר שההופעה של אביב גפן עם אברהם פריד גרמה לו להבין שאחדות בין חרדים לחילונים אפשרית. אתה לא מסכים עם זה?

"נו באמת, זה טיעון של מדריך בקומזיץ. מי שחושב שהממשלה היא הופעה בבריכת הסולטן, שיחזור להיות מדריך בקומזיצים. כך לא נראית חשיבה פוליטית שמבינה את כובד האחריות והמשקל בשאלות הרות הגורל שעל הפרק".

נשיאות הכנסת אישרה: תוקם שדולה ל"פתרונות דיור למגזר החרדי"
בנט מוסיף הגבלות ומאיים בסגר שיפול כנראה בחגים
השרה להגנת הסביבה: "פועלים להכרזה על מצב חירום אקלימי"
ח''כ ביטן: "נהיינו מדינה עשירה שהורגת את הדיור הציבורי"
שריפה סמוך לשורש: כביש 1 נחסם
אושרה הארכת ההכרזה על מצב חירום
צפו: חילוץ מלב הכנרת
בעקבות מזג האוויר: מאסר על הדלקת מדורות
ירושלים: אותרו פצצות מלפני 60 שנה
ח''כ מקלב: "אסור שמקרים מעין אלו יעבור לסדר היום"