"יבטיח ניצחון במלחמה": ביידן צפוי לאשר סיוע של 40 מיליארד דולר

זוהי חבילת הסיוע הגדולה ביותר שתועבר למדינה מאז החלה המלחמה • מעבר למערכות הנשק שיועברו, יוענק גם מימון לסיוע הומניטארי • מנהיג הדמוקרטים בירך על ההחלטה...

"יבטיח ניצחון במלחמה": ביידן צפוי לאשר סיוע של 40 מיליארד דולר הפצצת בית חולים באוקראינה

זוהי חבילת הסיוע הגדולה ביותר שתועבר למדינה מאז החלה המלחמה • מעבר למערכות הנשק שיועברו, יוענק גם מימון לסיוע הומניטארי • מנהיג הדמוקרטים בירך על ההחלטה: "אנחנו מתייצבים לצד העם האוקראיני ואומרים: עזרה אמיתית ומשמעותית בדרך". כך פורסם ב'ישראל היום'.

עזרה לכוחות האוקראינים: חבילת הסיוע המאסיבית של ארה"ב עברה את המשוכה האחרונה בקונגרס כאשר הסנאט אישר אותה ברוב גדול של 79 מול 11. ע"פ הערכות, המהלך צפוי לחזק משמעותית את היכולת של אוקראינה להתמודד עם הפלישה הרוסית.

הנשיא ביידן, צפוי לחתום על החבילה באופן רשמי ובכך להפוך אותה לחוק מחייב כבר מהיום (חמישי). מדובר בחבילת הסיוע הגדולה ביותר של ארה"ב, או מדינה כלשהי, לאוקראינה מאז החלה הפלישה הרוסית בסוף פברואר. ביידן ביקש את הסיוע המאסיבי מהקונגרס כבר לפני מספר שבועות, ובתחילת מאי היא עברה ברוב גדול את בית הנבחרים. עתה כאמור גם הבית העליון של הקונגרס, הסנאט, אישר אותה.

עד כה, החשש היה שאם החבילה לא הייתה מאושרת, הסיוע היה מופסק כבר החודש משום שלמשרד ההגנה האמריקני לא היה מספיק כספים למטרות הסיוע. עתה, התמונה יכולה להשתנות מהקצה אל הקצה בזירה האוקראינית בעקבות המהלך.

מעבר לסיוע צבאי בדמות של מערכות נשק, החבילה כוללת גם הכשרה ומימון של תכניות שונות, הן ברמה הצבאית והן בפן ההומניטארי. בנוסף, יוזרמו מיליארדים לתעשיות האמריקניות כדי שאלו יעבירו את הנשק או הציוד לאוקראינה, ככל הנראה תורגש גם בכלכלת ארה"ב.

מנהיג הדמוקרטים בסנאט, צ'אק שומר, בירך על ההחלטה: "על-ידי חקיקת חבילת סיוע החירום הזאת, הסנאט מתייצב לצד העם האוקראיני ואומר: העזרה בדרך, עזרה אמיתית ומשמעותית, חבילה שתבטיח שהעם האוקראיני יינצח."

ביידן אישר: איראנים ששירתו במשמרות המהפכה - יוכלו להיכנס לארה"ב
הותר לפרסום: חוליית טרור נעצרה בטורקיה, חיי קבוצת תיירים ניצלו
פסיקה דרמטית בארה"ב בתחום הנשק: מיליונים נוספים זכאים לרישיון
במעמד שגריר ישראל ורבנים: נחנך מרכז החסד האירופאי בבירת גיאורגיה
אסון ענק באפגניסטן: 955 הרוגים ברעידת אדמה
הטייס שנעצר בארגנטינה - דמות מפתח במשלוחי הנשק האיראניים
"2.2 מיליון יהפכו לנזקקים למזון": האו"ם מזהיר מאסון בלבנון
דיווח: איראן ויתרה על הדרישה להסיר את משמרות המהפכה מארגוני הטרור
צפו: סודות חכמת המזלות וכיצד קשורות המלחמות לכוכבי הלכת
תנועת ה-BDS פרסמה "מפה של הקשרים היהודיים" ועוררה סערה