מקומם: משרד האוצר מפחית מלגות האברכים לאחר צמצום הקורונה

היום (ב') שיגר יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' מכתב לשר האוצר ח"כ ישראל כץ ודרש עמידה בסיכומים שהתקבלו בעת העברת התקציב ההמשכי. כפי שדיווחנו מעל '...

מקומם: משרד האוצר מפחית מלגות האברכים לאחר צמצום הקורונה אילוסטרציה

היום (ב') שיגר יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ' מכתב לשר האוצר ח"כ ישראל כץ ודרש עמידה בסיכומים שהתקבלו בעת העברת התקציב ההמשכי.

כפי שדיווחנו מעל 'בימה' זו, משרד האוצר הגיע להסכם כי יפגע במלגות אברכי הכוללים בסך של 30% במקום 50% בעקבות משבר הקורונה. בעקבות זאת מלגת משרד הדתות עומדת על 350 ש''ח לחודש בלבד.

יו"ר הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ כתב לשר האוצר: "אבקשך, להנחות באופן מיידי על העלאת ערך הנקודה כפי שסוכם, על השלמת הסכום לחודש זה באופן מידי ועל מניעת הפגיעה המתמשכת בישיבות ובכוללים. למותר לציין את חשיבות העמידה בסיכומים בין הממשלה לכנסת ולוועדת הכספים ואת השלכות הפרת סיכומים כאלה להמשך האמון ושיתוף הפעולה"

סמוטריץ' הוסיף במכתבו דרישה לעמוד בהתחייבות לתשלום סכום המלגות הזעום של משרד האוצר: "כפי שבוודאי זכור לך היטב, במהלך הדיונים בוועדת הכספים לאישור התקציב ההמשכי לשנת 2021 למניינם, סיכמנו – אתה, אני ויו"ר וועדת הכספים, ובנוכחות אנשי אגף התקציבים והחשב הכללי, כי תקציב הישיבות לא יפגע וערך הנקודה יעמוד על כ- 350 ש"ח למשך חצי שנה".

"לאור פניות מנהלי מוסדות רבים, הופתעתי לגלות כי משרד האוצר לא עומד בסיכום, וכי ערך הנקודה עומד החודש על 280 ש"ח. לשיטתו של המשרד ההסדר האמור הינו לשלושת החודשים הראשונים של השנה בלבד ולא מעבר לכך".

"ירידה של 70 ש"ח בערך הנקודה מהווה פגיעה משמעותית בישיבות ובלומדי התורה, ומנוגד לסיכומים מפורשים. אבקשך, להנחות באופן מיידי על העלאת ערך הנקודה כפי שסוכם, על השלמת הסכום לחודש זה באופן מידי ועל מניעת הפגיעה המתמשכת בישיבות ובכוללים".

"למותר לציין את חשיבות העמידה בסיכומים בין הממשלה לכנסת ולוועדת הכספים ואת השלכות הפרת סיכומים כאלה להמשך האמון ושיתוף הפעולה".

טיפים עסקיים לתקופת החגים‎‎
אל תהיו שליליים: על דירוג אשראי והדרך לשפר אותו
הפיקוח על הבנקים: עמלה תפעולית אחת בעת פירעון מוקדם של משכנתא
לקראת סוכות: חלוקת סכך בחינם
לקראת חג סוכות: מומחי מכון התקנים בטיפים לבטיחות בסוכה
שופרסל מזהירה מניסיון הונאה של לקוחות
אופניים לילדים? דעו את הסיכונים
בעקבות חשמול הרכבות: שאטלים בחינם
נוסעים לראש השנה? בדרכים הללו עלולים להיות פקקים
קניתם מוצר חשמלי? אתם זכאים לפינוי המוצר הישן מביתכם בחינם!