ראש המכון הביולוגי לנתניהו: ״מיום חמישי שעבר יש בידינו חיסון״!

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח היום בשיחת וידאו עם מנהל המכון למחקר ביולוגי פרופ' שמואל שפירא וראשי צוותי המחקר, ובירך אותם על ההתקדמות בפיתוח החיסון נגד נגיף הקורונה, לקראת שלב הניסויים בבני אדם שיתחיל לאחר החגים

ראש המכון הביולוגי לנתניהו: ״מיום חמישי שעבר יש בידינו חיסון״! בימה - המעודכנים מעדכנים

ראש הממשלה נתניהו: "אני שמח לשמוע על ההתקדמות ואני רוצה לברך אתכם על כך. תמשיכו בנתיב הזה, במהירות המירבית שאתם חושבים שהיא מספקת מבחינה מדעית. הנחיתי לפתח חיסון כאן בישראל מתוך אמונה גדולה באנשינו וביכולות שלנו כמדינה."

ראש הממשלה הנחה לקדם את עבודת המטה לבחינת הקמתו של מפעל חיסונים בישראל.

מנהל המכון למחקר ביולוגי פרופ' שמואל שפירא:*״לפני שישה חודשים שלחת אותנו לדרך להביא חיסונים ונוגדנים למדינת ישראל. אנחנו מילאנו את המשימה, וממלאים אותה על הצד הטוב ביותר. יש בידיים שלנו חיסון מצויין. זה הבקבוקון הראשון של חיסון - מיום חמישי שעבר יש בידינו חיסון.״

ראש הממשלה נתניהו הנחה להמשיך בתהליך לקראת השלמת הניסויים וייצור החיסון מתוך כוונה להביא לכך שעד סוף הרבעון הראשון של 2021 יהיו בידינו חיסונים בטוחים ויעילים לכל התושבים בישראל. קצב ההתקדמות של המכון עד כה תואם ללוחות הזמנים שהוגדרו כבר בתחילת הדרך עם המל"ל, משרד הביטחון ומשרד הבריאות.

עוד הנחה ראש הממשלה, לפעול להגדרת מתווה שיאפשר למדינות אחרות לרכוש מישראל אופציות לחיסון. המימון שיתקבל יוכל לסייע בהקמת יכולות הייצור ובתהליכי הייצור.

פעילותו של המכון הביולוגי לפיתוח חיסון התחילה מיד בתחילת היערכותה של מדינת ישראל לקורונה. ראש הממשלה הציב למכון הביולוגי יעד לפיתוח חיסון או להשתלבות במאמצי פיתוח ובהתאם לכך נבנתה תכנית מפורטת, הוקצו משאבים, בוצעו מאמצים מצד צוותי המחקר של המכון, בסיוע המל״ל, משרד הביטחון, ומשרד הבריאות. כמו כן, בוצעו מהלכים מדיניים לתמיכה בחלק מהפעולות הנדרשות בתהליך אישור החיסון, כדי לאפשר רגולציה קפדנית לניסויים שיבוצעו ע"י המכון.

בדקות האחרונות הודיע אריאל כהנא: עדכון ⁩ עם משמעות עולמית. ראש המכון הביולוגי לנתניהו: ״מיום חמישי שעבר יש בידינו חיסון״!

מצב חירום • גמזו: "זה מחייב הידוק נוסף"
שיא של כל הזמנים במצב חולי הקורונה בישראל!!! העדכון ממשרד הבריאות מתעכב
בשביל לצאת מהסגר: "12% מהנבדקים כיום מאומתים, נצא מהסגר – כשנרד מ7%"
ח''כ בנט: "מסכות הן קו ההגנה הראשון שלנו, ויש ראיות מדעיות חזקות מאוד להשפעתן"
עדכון משרד הבריאות: 4,152 נדבקים • 17 נפטרים
פרויקטור הקורונה, הפרופסור רוני גמזו, בסיור במחלקת הקורונה של וולפסון
"ההנחיות ליום כיפור" - הגר"י זילברשטיין אישר
עדכון משרד הבריאות: 2,565 מאומתים חדשים מאתמול
מתי ניתן להוריד את המסיכה?
'אחריות מנצחת': זהו שם המבצע