אבוטבול: "ביזית את גדולי ישראל, עקצת אותם, כאילו שאתה רשכב"ה"

ח״כ משה אבוטבול (ש״ס) בדיון למינויו מחדש של הח״כ הרפורמי מתן 'קריב' כהנא לשר לשירותי דת: ״כולם יודעים שההתפטרות היתה פיקטיבית כדי להתפטר מכלפון הנורווגי...

אבוטבול: "ביזית את גדולי ישראל, עקצת אותם, כאילו שאתה רשכב"ה" ח''כ אבוטבול

ח״כ משה אבוטבול (ש״ס) בדיון למינויו מחדש של הח״כ הרפורמי מתן 'קריב' כהנא לשר לשירותי דת: ״כולם יודעים שההתפטרות היתה פיקטיבית כדי להתפטר מכלפון הנורווגי אבל אני אומר למתן ואנשי הבעל עד כאן! יש אנשים שאולי מתבישים להגיד לשני את האמת בפרצוף, אני שמח שבמקרה שלך זה בדיוק הפוך, המעשים הרעים שלך הביאו אותך לכמות גדולה של שונאים מכל המחנות ומכל המגזרים חשבת להיות יקיר השמאל, פעלת נגד כלל רבני ישראל ובפרט נגד הרבנים הראשיים בכל תחום אפשרי, ברפורמת הכשרות המצחיקה, ההזויה והגרועה שלך בנושא חוק הגיור, בדיינות, במתווה הכותל, בנושא מינוי מועצות דתיות עם ג׳ובים שלך שאט אט מתגלה הקשר בין המינוי לבין מי ומה בעיקר שעומד מאחרי המינוי, בעוד זמן לא רב יחקרו את זה ונדע יותר פרטים על מעלליך הרבים".

עוד זעם: "ביזית את גדולי ישראל, עקצת אותם, כאילו שאתה רשכבה"ג כשבעצם טסת גבוה מאוד אבל כעת ההתרסקות הגיעה ועוד תימשך עוד ועוד... שולחים לי מפעם לפעם את צילומי המסך מקבוצות וואטסאפ שאתה נמצא שם, מבזים אותך, יורדים לחייך, אבל אתה דבוק במטרה להרוס כל חלקה טובה במשרד הדתות, להרוס את כל חיי הדת במדינה מה שלא העזו מעולם שרים מהמערך וממפלגות אחרות, אתה ברגל גאווה וברגל גסה הרסת ולא חמלת".

השר כהנא

עוד זעם: "בקיצור רפורמי קטן שרוצה כעת להיות שר, ואת מה שעשית והרסת השנה במירון לא נשכח לך לעולם! אם רוצים לשמור על החיים התורניים בארץ, על צביון המדינה היהודית, על יתרת הסטטוס קוו שהופר בממשלה זו ברגל גסה, חובה עלינו להצביע נגדך בכל הכח! לא משא ומתן ולא מתן ומתן!! ועוד משהו גם עם אנשים יקרים רבת ושיקרת".

עוד הוסיף: "כותב לי ידידי היקר אורן בוטא יו"ר תנועת העצמאים אדם לא חרדי ולא דתי; "מתן כהנא ביקר אותי באוהל המחאה של העצמאים מספר פעמים וביקש ממני וממשפחתי לתמוך בו ובימינה (וצירף לי סירטון שאתה מתחנן אליו להצביע) כותב לי אורן, אני בחרתי בימינה גם בגלל ההבטחות של מתן כהנא לעצמאים, אני מאחל לו שישאר חבר כנסת בלבד שכן אדם שמשקר לבוחריו לא ראוי לקדמו שמא ישקר לציבורים גדולים יותר, כועס עליו מאוד ומאוכזב ממנו".. בקיצור, מתן כהנא לך הביתה אתה וחבריך!״.

ח״כ יואב בן צור בנאום סוער אמר במליאה על מתן כהנא: ״מתן שהתרגל לקבל פקודות מנסה לבצע הרס מדוייק של היהדות. טילים מונחים נגד הרבנות, טיל ארוך הוא שלח נגד הכשרות, פצצה חכמה נגד הגיור ההלכתי ופצצה במשקל טונה הוא זרק כנגד היהדות. מרוב הפצצות הוא לא רואה אנשים, וגם לא את כל גדולי הציונות הדתית בישראל שהוא יצא נגדה וקרע מבפנים את הציונות הדתית לעולמים״.

גנץ דחה את בקשת בן גביר לבקר את החייל שנשלח למחבוש
הרמטכ"ל ונתניהו תוקפים את בן גביר: להשאיר את צה"ל מחוץ לפוליטיקה
הבקשה של בן גביר מגנץ: "ברצוני לבקר את החייל בבית הכלא הצבאי"
אייזנקוט: "התנהגות הקואליציה העתידית עשויה להביא לפירוק הצבא"
החייל שקרא "בן גביר יעשה סדר" - נשלח ל-10 ימים בכלא צבאי
דרעי זועם: לא מצליח להבין איך לא החלפנו את יו"ר הכנסת
'נעם' ו'הליכוד' חתמו על הסכם: מעוז ישמש כסגן שר
לאחר שהתפטר מההמשלה ומהכנסת: בנט יוצא למסע הרצאות בעולם
דרעי יקבל את הפנים והבריאות, בסביבתו דוחים את הביקורת
גנץ: נתניהו יוצר לבן גביר צבא פרטי ביו"ש ומסכן את הפעלת הכוח