לאחר שהדף שמאלנים: חייל נחקר על ידי צה''ל

בן גביר בתגובה לתחקור החייל: "אפנה לשר הבטחון להפסיק את הפארסה הזו, בה חיילי צה"ל צריכים לתת דין וחשבון על מילוי תפקידם, במקום שיקבלו צל"ש"

לאחר שהדף שמאלנים: חייל נחקר על ידי צה''ל

פעילי שמאל קיצוני חסמו אמש את הכביש לישוב אביגיל וניסו להכות לוחמים תוך כדי קללות ואיומים. ‏לאחר שאחד מהם סרב מספר פעמים להתפנות כשהתבקש, נהדף בעוצמה על ידי קצין שנכח במקום. ‏בצה״ל החליטו שלא לגבות את הקצין ולטעון שלא פעל כמצופה.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר מסר בתגובה: "בצה"ל לא התאפקו להוציא הודעה ביום שבת בניגוד להנחיות ולא שכחו לציין כי האירוע בו החייל מילא את תפקידו יתוחקר, למרות שהחייל היה צריך להיות אגרסיבי יותר, כי ניסו לתקוף אותו".

ח"כ בן גביר הוסיף: "ההתנהלות של גורמים בצה"ל גורמת להמשך איבוד ההרתעה מול אוייבנו. אפנה לשר הביטחון כדי להפסיק את הפארסה הזו בה חיילי צה"ל צריכים לתת דין וחשבון על מילוי תפקידם, במקום שיקבלו צל"ש, כי הגיבו לתוקפנות נגדם".

ח"כ מיכל וולדיגר מהציונות הדתית אמרה בתגובה לתקרית באיזור הר חברון: "לוחמי צה"ל הם לוחמנו, שיקול הדעת שהם מקבלים בשטח הוא שיקול הדעת הקובע. מי שמפריע לביצוע פעולות בטחוניות, מפריע לבטחון ישראל. מגבה את הלוחמים בפעילות באיזור הר חברון ובכל מקום אחר. תנו לצה"ל לנצח".

ראש מועצת קרית ארבע חברון אליהו ליבמן לאחר התקרית בהר חברון לפיה קצין צה"ל דחף מפגין: "מדובר בקצין ערכי שהגיע כדי לשמור בטחון ישראל מול אויבים ומול קבוצות של אנרכיסטים שחברו לאויב ושרוצות להפר את הסדר".

עוד ציין כי: "הקצין נהג במקצועיות לאורך כל הדרך, מדובר באנשים שחסמו צירים, הפרו את הסדר. מצופה מהדרג הצבאי והמדיני שידע לגבות כל מפקד ולוחם שנשלח כדי להגן ולשמור על בטחון ישראל. אם הדרגים הללו לא מסוגלים לכך אז יש כאן בעיה ערכית. המדידה לא מתחילה ונגמרת בסירטון שצולם נחתך ונערך באופן מניפולטיבי".

לסיום אמר: "אנחנו מגבים את אותו קצין וחלייו שמגיעים לשטח ופועלים ללא לאות כדי לשמור על חיי המתיישבים".

התפרעות בני המיעוטים וחלק מהשמאלנים
ועדת החוקה: 5,000 ש''ח קנס למעסיק על תו הירוק
"אתם צריכים להסתכל בעיניים של 4,000 משגיחי הכשרות"
תחזית מזג האוויר: מעונן חלקית ייתכן גשם מקומי
בן 10 נפגע מרכב בבני ברק
רב העיר נשר: "נצעק בכל מקום שאי אפשר לסמוך על הכשרות של הרפורמה"
צפו: צעירים ניסו לשדוד חלפן כספים בבני ברק
רעידת אדמה הורגשה בארץ
בני ברק: ילד ננעל ברכבו של מתנדב ידידים
בנט קבע: הגבלות הכיתה הירוקה על ערים צהובות
בן 14 נפגע מרכב בביתר עילית