"אתם בחרתם להשפיל את עולם התורה": ח"כ מעוז נגד מיסוי על החד פעמי

ח''כ מעוז זעם: "אתם החלטתם לפגוע בלומדי התורה. אתם מקצצים בסבסוד המעונות של ילדי אברכים. אבל מה חשוב לכם? לדאוג לאקלים"

"אתם בחרתם להשפיל את עולם התורה": ח"כ מעוז נגד מיסוי על החד פעמי אילוסטרציה

יו"ר מפלגת נעם, וחבר סיעת הציונות הדתית, חה"כ אבי מעוז, נשא דברים במסגרת הצעה לסדר שהגיש יחד עם חה"כ יעקב אשר, אוריאל בוסו ושלמה קרעי בנושא הכפלת המס על הכלים החד פעמיים. לדברי מעוז מדובר במיסוי שיפגע בעיקר במשפחות ברוכות הלדים.

"משרדי האוצר והגנת הסביבה מבקשים להעלות משמעותית את שיעור המס על כלים חד-פעמיים מתוך דאגה לאקלים ולסביבה", פתח מעוז.

מעוז המשיך "את אותה שאלה אני רוצה להפנות לשר האוצר, לשרה להגנת הסביבה ולחבריהם בממשלת כל אזרחיה, הרי אתם בחרתם להשפיל את עולם התורה. אתם החלטתם לפגוע בלומדי התורה. אתם מקצצים בסבסוד המעונות של ילדי אברכים. אבל מה חשוב לכם? לדאוג לאקלים. ועל חשבון מי? כמובן, על חשבון המשפחות ברוכות הילדים, שאין להן כסף לקנות מדיחי כלים", אומר מעוז.

לדבריו "אז אולי הגיע הזמן שתשתדלו לחדול מלפגוע באקלים הרוחני של המדינה היהודית, לפחות כמו שאתם דואגים לאקלים הפיזי של העולם. אחד מהעקרונות החשובים ביחס אל האקלים ושמירה על איכות הסביבה זהו האיזון. איזון בין משאבי הטבע השונים. איזון בין צרכי האדם ובינם לבין הטבע."

חה"כ מעוז המשיך בדבריו ואמר כי הממשלה פוגעת גם באקלים הרוחני של המדינה "גם באקלים הרוחני ובעולם הערכים צריך לאזן – בין צרכי הרוח השונים. בינם לבין צרכי הגוף. בין קודש לחול. אבל אתם לא מאזנים. אתם דורסים ורומסים. פוגעים בכשרות הממלכתית, ששומרת על המוני בית ישראל מלהיכשל במאכלות אסורות. מטשטשים את הלב של הזמן - קדושת השבת הציבורית. מחללים את קדושתו של הכותל המערבי, בנתינת דריסת רגל בו למי שמשתמשים בו כקרדום לקידום הלגיטימציה שלהם. מבוללים את עם ישראל בארצו עם רפורמות הגיור הפסולות", הוסיף הח"כ.

לסיום הציע עסקה לממשלה "אז בואו נעשה עסקה: אני מוכן להפוך לפעיל סביבה אקטיבי, בתנאי שאתם תתחילו להתחשב עם רוח האומה, תסירו את ידיכם מקדשי האומה ותשמרו סוף סוף על האקלים הרוחני ועל איכות הסביבה היהודית של העם היושב בציון".

ח''כ אבי מעוז
השר לביטחון פנים מפרסם את שמות חברי ועדת הבדיקה לבריחה מהכלא
ח''כ כהנא על בנט: "מעוניין להפסיק את תפיסת העולם החרדית"
הליכוד על בנט: "משסה הורים אלו באלו"
בנט: "אני רוצה שההורים יריבו אחד עם השני"
לקראת חקירת פרשת הצוללות? בנט נפגש עם יו״ר התנועה לאיכות השלטון
בן גביר: "ההר הוליד עכבר, בנט צריך להתנצל"
חה"כ אבי מעוז הגיש בג"צ נגד ניר אורבך ומיקי לוי
בנט: "למדנו שהטלת הספק היא תנאי הכרחי לניהול חיינו"
סיכום חדשות השבת: הכותרות שלא כדאי שתפספסו
כאסח בין ימינה ולציונות הדתית