סיכום חדשות השבת: מסמכים "סודיים ביותר" נמצאו באחוזת טראמפ

השבוע הקטלני בדרכים נמשך כאשר שניים נהרגו בכבישים • בן ארבע מירושלים נחנק על ידי דודו ועבר החייאה •

סיכום חדשות השבת: מסמכים "סודיים ביותר" נמצאו באחוזת טראמפ נשיא ארה

סוף שבוע קטלני בדרכים: כלי רכב פרטי התהפך בצהרי היום (שבת) בכביש 80 סמוך להר עמשא. פרמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי לשלושה פצועים, ביניהם גבר כבן 37 עם פגיעה רב מערכתית, אשר בהמשך נאלצו לקבוע את מותו. ההרוג הוא ראמי אבו אלקיען, תושב היישוב חורה. כך מתפרסם ב'ישראל היום'.

בלילה בין שישי לשבת, לירון ברמי, בת 14 משדרות, נפגעה מרכב בפתח תקווה ופונתה לבית החולים בילינסון תוך ביצוע מאמצי החייאה, אך הצוות הרפואי נאלץ לקבוע את מותה.

בן ארבע במצב אנוש לאחר שנחנק על ידי דודו בירושלים

ילד בן ארבע פונה היום לטיפול רפואי לאחר שעל פי החשד דודו חנק אותו. בביה"ח שערי צדק נלחמים על חייו של הילד, שמצבו מוגדר אנוש. הדוד הוא בן 27 ויש לו מחלה על רקע נפשי. כוחות משטרה הגיעו לשכונת רמות בירושלים והחלו בחקירת נסיבות המקרה תוך מעצר חשוד. בשעה זו נמשכת חקירת האירוע.

מחקירה ראשונית עולה חשד כי במהלך הבוקר שהו כמה בני המשפחה בדירה ובשלב מסוים הבחינו כי הקורבן לא עונה לקריאתם. אבי המשפחה הוזעק מבית הכנסת בעקבות כך ולאחר זמן מה כשהבחינו כי דלת חדרו של החשוד נעולה, פרצו את דלת החדר ומצאו את הקורבן מוטל על הרצפה. השוטרים שהגיעו למקום עצרו את החשוד בשנות ה-20 לחייו.

זירת  הדקירה

פורסם צו החיפוש באחוזת טראמפ

בית המשפט בארה"ב התיר לפרסם את צו החיפוש לאחוזת דונלד טראמפ, שלפיו הנשיא לשעבר נחשד בהפרת חוק הריגול. טראמפ מסר כי "כל המידע סווג והיה מאוחסן באופן מאובטח". לדבריו, ה-FBI "לא היו צריכים 'לתפוס' שום דבר, הם יכלו לקבל את זה מבלי לפרוץ לשחק בפוליטיקה ולפרוץ".

בפשיטה על אחוזתו נמצאו 20 ארגזים של מסמכים. 11 מסמכים סווגו כ"סודיים ביותר". סוכני ה-FBI לקחו יותר מ-30 פריטים, ובהם 20 ארגזי המסמכים, קלסרים עם תמונות, פתק בכתב יד וצו החנינה למקורבו של טראמפ רוג'ר סטון. כמו כן, נכלל בחומר שנאסף מידע על "נשיא צרפת".

באיראן בירכו על תקיפת הסופר סלמאן רושדי - בחיזבאללה הכחישו קשר לאירוע

אחרי ניסיון הרצח של הסופר סלמאן רושדי על אדמת ארה"ב, בערוץ התעמולה האיראני בערבית התייחסו אליו הבוקר בתור "כופר שהאימאם חומייני הוציא פתווה המתירה את דמו בגלל כתיבתו את הספר פסוקי השטן בשנת 1989". נוסף על כך, מספר כותרות עיתונים באיראן שיבחו את האדם שתקף ופצע באורח אנוש את הסופר. כך, למשל, בכותרת של העיתון כיהאן שהעורך שלה מונה על ידי המנהיג העליון באיראן, חמינאי, נכתב כי מדובר ב"אדם אמיץ ומסור שתקף את סלמאן רושדי הכופר והרשע בניו יורק. יש לנשק את ידו של האיש שקרע את צווארו של אויב האל".

בתוך כך, גורם בעילום שם בתוך חיזבאללה הכחיש כל קשר של הארגון לאירוע. "אנו לא יודעים שום דבר על הנושא הזה ולכן לא נגיב",

דיווחים: הצבא הרוסי קורס במחוז חרסון
דרמה ברוסיה: דיווחים על הדחת מפקד בכיר הודח בצבא רוסיה
לראשונה זה חמש שנים: צפון קוריאה שיגרה טיל בליסטי מעל יפן
"איאן" באמריקה: ההוריקן נחלש, אבל הסכנה נשארה
ביידן בתקרית מביכה: חיפש בקהל חברת קונגרס שכבר לא בחיים
ההוריקן מאיים למוטט את מפרץ מקסיקו: מיליונים מפונים בפלורידה
בדרך לאסון הומניטרי: רוסיה צפויה לאסור יציאת גברים משטחה
ישראל נגד רוסיה: "לא נכיר בתוצאות משאלי העם בשטחים הכבושים"
אוקראינה מורידה את דרג היחסים הדיפלומטיים עם טהרן
לצד הלחימה: רוסיה פתחה ב"משאלי עם" בשטחים הכבושים באוקראינה