ח''כ אבוטבול: "רוב ההדבקה נמצאת דווקא אצל הציבור האחר"

ח''כ אבוטבול מוחה על הקריקטורה המאשימה את הציבור החרדי בתחלואת הקורונה • בנוסף, קורא לא למנוע מחסידי ברסלב להגיע לאומן: "לאפשר להם להגיע לשם בכבוד"

ח''כ אבוטבול: "רוב ההדבקה נמצאת דווקא אצל הציבור האחר" ח''כ הרב משה אבוטבול

ח״כ משה אבוטבול (ש״ס) תוקף את הקריקטורה האנטישמית בעיתון הארץ. ועל הינדוס תודעת הציבור לקראת אומן ראש השנה - הפצת קורונה ע״י החרדים.

ח''כ אבוטבול פתח את דבריו: ״אני רוצה לדבר דווקא על דבר שהוא מאוד מאוד עצוב. אנחנו יודעים שהמצב מאוד מאוד לא קל עם כל הנושא הזה של התחלואה, אך אנחנו באמת רואים דבר מאוד מוזר – שדווקא בעיתון "הארץ" בוחרים לעשות קריקטורה כנגד החרדים, שהם לא חלק מתוך ההדבקה".

יותר מכך, ציין ח''כ אבוטבול: אנחנו לא מוצאים היום תחלואה בערים החרדיות, לא מוצאים תחלואה בתוך הציבור החרדי, אלא דווקא רואים את זה במחוזות אחרים. ופתאום בעיתון הארץ ישנה קריקטורה שבאמת אומרת המון המון כמה שנאה יש לעיתון הארץ ולאותו עמוס בידרמן כלפי חרדים – כשהחרדים לא חלק מגל ההדבקה וכמעט ולא נמצאים על המטוסים".

ח''כ אבוטבול הוסיף וגילה כי: "רוב ההדבקה נמצאת דווקא אצל הציבור האחר, הציבור החילוני. התמונות בנתב"ג מספרות את הסיפור כולו. מי שראה את התמונות אתמול בנתב"ג ראה בדיוק על מה מדובר שם. היית צריך להביא זכוכית מגדלת כדי לחפש שם חרדי. וגם היום".

ח''כ אבוטבול הסביר את המניעים לקריקטורה: "אי-אפשר להפוך את החרדים למפיצי מחלה עם אף ארוך. אז מה עושים? מזעיקים את עמוס בידרמן, ובתוך עיתון הארץ הוא מצייר – הוא לא יכול לצלם, אז מה הוא עושה? הוא מצייר את ההמונים שמפיצים את המחלה בנתב"ג, ואיפה הוא שם את זה? בתוך הכותל. ואז בכותל, כשאנחנו נמצאים שם על חורבן בית המקדש, הוא בא ומסית: "האם יש להם תו שמח?".

"כלומר, גם עקיצה, להשחיז את הסכין, לסובב את הסכין. איך קוראים לזה? הנדוס תודעה. בגרמניה היו קוראים לזה אנטישמיות", הוסיף.

ח''כ אבוטבול מחה: "אני רוצה למחות על הדבר הזה. לא ייתכן שהחרדים כעת לא חלק מהקורונה ובכל אופן מדביקים אותנו. נמצא פה שר הבריאות הורביץ שחייב לתת גם את הדעת לנושא הזה".

עוד התייחס למנעות שהממשלה מתכננת לעשות לעולים לציונו של רבי נחמן באומן: "העיקר באים ומה אומרים? יש מחלות ויש דברים, ונזכרים שאולי לא ניתן לאלה שרוצים לנסוע לאומן בראש השנה. הרי התחלואה לא נמצאת שם ואף אחד לא מדבר שם. יש בלבול מאוד גדול בממשלה המבולבלת הזו, שמנסה לעצור את ההמונים מלהגיע פעם בשנה, שהם רגילים להגיע לרבנו נחמן מברסלב לאומן".

ח''כ אבוטבול קורא לאפשר לחסידי ברסלב להגיע לאומן: "אני קורא כאן לממשלה לעשות את כל אשר לאל ידה לאפשר להם להגיע לשם בכבוד, לכל אותם חסידי ברסלב, לא לנסות לעצור את זה – לא ליברמן ולא כל האנשים האלה מחפשי רעתנו, כי בסופו של דבר אותם אנשים רגילים במשך דורות להגיע להתפלל בציון קברו של רבי נחמן מברסלב".

לאחר שבשנה שעברה חסידי ברסלב זעמו על נציגי ש''ס בכנסת אשר לא הביאו לפתיחת השערים לאוקראינה, ח''כ אבוטבול פונה שוב ומבקש לא להתעלל בחסידי ברסלב: "אני דורש מכם, אנא, לא לנסות להתעלל באותם חסידים. כי גם אם תנסו לעשות זאת בכל דרך, הם יודעים להגיע לאומן גם בדרכים אחרות – בטיסות מעבר - קונקשיין כזה או אחר – וחבל סתם להתחכם איתם. בסופו של דבר, אומן, אומן, ראש השנה – זה המקום״.

ציון רבי נחמן באומןהקריקטורה המאשימה את החרדים בתחלואה בעיתון הארץ
ח''כ אייכלר: "לעשות שיימינג לראשי הערים שלא רוצים חרדים"
"מתחנן בפני נפתלי בנט - תתיר לי את הנדר ותפתח מה היה בפגישה"
צפו: ח''כ ארבל בפיוט על הממשלה
ח''כ מקלב דורש: דיון עם בנט על תקציב המדינה
ממשלה מיותרת: הקואליציה הקימה 5 וועדות נוספות
דרעי: "הממשלה הזאת מחריבה את ההישגים הגדולים שהבאנו לפריפריה"
נתניהו: "הממשלה מעלה מיסים כדי לתת 50 מיליארד ש״ח למנסור עבאס"
"שם על הכוונת את משפחות ברוכות הילדים, הציבור החרדי ועולם התורה"
אייכלר על ימינה: התרחקו מהרבנים שלהם ונלחמים נגד אותה יהדות נאמנה
בנט לליברמן: מוביל בבטחה את התקציב