ח''כ ואטורי לגנץ: הקם מנהלת ייעודית לנפגעי הטרור

ח''כ ואטורי בפניה נסערת לגנץ :"לא ייתכן שמשפחות שכולות יישמעו דרך התקשורת על ההחלטה לא להרוס את בית רוצחי יקיריהם"

ח''כ ואטורי לגנץ: הקם מנהלת ייעודית לנפגעי הטרור ניסים ואטורי

כזכור בשנים האחרונות עולה שוב ושוב הדרישה שמשרד הביטחון וצה"ל יעדכנו באופן שוטף נפגעי טרור בהליכים נגד רוצחי יקיריהם. השבוע הצטרך למאבק ח"כ ניסים ואטורי מהליכוד ובמכתב מיוחד ששיגר לשר הביטחון כתב:

"מיום כניסתי לכנסת אני מטפל בפניות ציבור רבות ומגוונות. אחד הנושאים העיקריים שנטלתי על עצמי הוא סיוע למשפחות שכולות נפגעי איבה, שברגע אחד חרב עליהן עולמן".

"בנאומי הראשון בכנסת ציטטתי והזכרתי את דבריו של עמית בן יגאל, שנפל בקרב על המולדת. לצערנו ולצערו הרב של אביו, ברוך בן יגאל, בית המשפט העליון סירב להרוס את בית המחבל ובן יגאל יצא למאבק על הצדק למען בנו עמית ולמען חיילי צה"ל בכלל".

"המאבק איננו רק של משפחת בן יגאל; בשנים האחרונות שוב ושוב משפחות שכולות נפגעי איבה נלחמות למען עשיית צדק ולענישה הולמת ככל הניתן כלפי אלו שפגעו בהן או רצחו את יקיריהן".

ח"כ ואטרוי ממשיך: "ואולם, המשפחות השכולות הן נלחמות בידיים כבולות: בעוד המחבלים מסתייעים בעורכי דין שממומנים לעיתים קרובות בכספי מדינות זרות, האיחוד האירופי והקרן החדשה לישראל - משפחות שכולות רבות מוצאות עצמן ללא שום משאבים ויכולת כלכלית". "

"בנוסף לכך, המערכת המשפטית מסרבת לשתף אותן במידע לגבי ההליך, בעוד שלנפגעי עבירה פלילית יש מערכת שמעדכנת אותן בכל שלב ומזמינה אותן לחוות דעה או להתנגד לעסקת טיעון. כאשר מדובר בנפגעי עבירה לאומנית, המנגנון לליווי המשפחות אינו קיים כלל".

"המשפחות השכולות נאלצות, למרבה הצער, לשמוע בכלי התקשורת על כך שהוחלט, לדוגמא, שלא להרוס את בית המחבל שרצח את יקיריהן או לא לשלול תושבות למי שרצח את אב המשפחה".

"כידוע לך, היועץ המשפטי לממשלה אישר לך באופן אישי להקים מינהלת ייעודית שתספק מענה לאותן משפחות שכולות שהחליטו, למרות הכאב הגדול, להילחם למען הצדק".

לסיכום מציין ואטורי: "בעת הזו, על אף שאנו בעיצומה של פגרה, אבקש כי תפעל ותודיע על הקמת מינהלת זו, שתעניק סעד למשפחות השכולות. זהו המעט שאנו כחברה יכולים לתת להן כתמיכה. אנא עדכנני בהקדם על החלטתך בעניין".

אימה בבני ברק: שוטר ירה ליד חרדים • צפו:
בעקבות הקורונה: צפי לעלייה באנטישמיות
העצור שפונה לבית חולים - מובא לדיון
ראש עיריית בני ברק: "מעגל האלימות כנגד אזרחים תמימים חייב להיחקר"
תיעודים מזעזעים מליל אמש בבני ברק
הרג אהוביה סנדק - אלפים הפגינו ברחבי הארץ - 15 נעצרו
דיווח בסוריה: תקיפה ישראלית במחוז חמה
לאחר שעתיים: תיעוד מרדף שודדי בסיס צבאי ממעוף המסוק
בג''ץ מונע את הרס בית רוצח אסתר הורגן ז''ל
עושק המילונים: כך עלו על עקבותיהם של הלווים הבלתי חוקיים