משרד לרפורמים: שר התפוצות בתכנון לפתיחת אגף לרפורמים

גפני תקף את שר התפוצות: "נחמן שי מבקש להיות שותף לפגיעה הקשה ביהדות ועם ישראל"

משרד לרפורמים: שר התפוצות בתכנון לפתיחת אגף לרפורמים ח''כ קריב הרפורמי משתמש בספר התורה ככלי להפגנה רח''ל

שר התפוצות, נחמן שי הודיע כי ברצונו לפתוח במשרד התפוצות אגף לרפורמים והקונסרבטיביים. שר התפוצות אמר בראיון ל'כאן' כי: "נקים לראשונה במשרד אגף ליהדות מתחדשת. זה בהסכם הקואליציוני".

עם זאת, סייג את דבריו: "לא הפכתי בכך את הקהילה הרפורמית לקהילה המובילה, אבל הגישה שלנו מעכשיו היא שוויונית. אקדם את הנושא של מתווה הכותל. אין סיבה לא ליישם אותו, זה מוסכם".

בתגובה להצהרתו של שר התפוצות, הגיב ח''כ משה גפני תקף: "נחמן שי מבקש להיות שותף לפגיעה הקשה ביהדות ועם ישראל, הרפורמים תוקעים סכין בגב התורה הקדושה ולא נישאר שווי נפש".

כפי שדיווחנו מעל 'בימה' זו, שר התפוצות, נחמן שי, ערך בסוף שבוע שעבר סבב שיחות טלפוני ראשון עם יעקב בלומנטל ראש הזרם הקונסרבטיבי, הרב משה האוור ראש התנועה האורתודוקסית וראש התנועה הרפורמית ריק ג'ייקובס.

בסבב השיחות, הבהיר שר התפוצות הנכנס לראשי הקהילות את מחויבותו האישית, לצד מחויבות הממשלה החדשה לכך שמדינת ישראל תהה פתוחה לכל הזרמים וקהילות היהודית ותכיר באופן בהן מלא ושוויוני.

עוד הוסיף, ד"ר נחמן שי כי הוא יפעל בכל כוחו לחזק ולהעמיק את הקשר בין משרד התפוצות, ממשלת ישראל ויהודי התפוצות על כל גווניהם.

בתום סבב השיחות מסר שר התפוצות הנכנס ד"ר נחמן שי טען כי: "האוהל היהודי גדול, והוא יכול וצריך להכיל את כל הזרמים והקהילות בעם היהודי".

עוד התחייב: "כשר התפוצות אני מחויב לכך שמדינת ישראל תהה פתוחה באופן שוויוני בפני כל הזרמים והקהילות היהודית".

האם יכולה היבמה לידור הנאה מן היבם? • דף היומי
פנינה יקרה: להיות מחובר באמונה
האם יכולה היבמה לידור הנאה מן היבם? • דף היומי
שידור חי: מרן הראשל"צ הרב יצחק יוסף שליט"א
הדף היומי מסכת יבמות דף קי
מסר קצר לפרשת קרח • הרב אשר וייס
כשהסוס הרתום לעגלה משתולל • פרשת קרח • צפו
מהי הדרך להתמודד מול עוקרי התורה? חבר המועצת מגלה
הדף היומי מסכת יבמות דף קט
פרשת קרח תשפ"ב • הרב אשר וייס