ראש הממשלה: "אני שומע ורואה שהציבור נענה לקריאתנו לעטות מסכות"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נאם ישיבת הממשלה אודות תמונת המצב ביחס להתמודדות על הנגיף

ראש הממשלה: "אני שומע ורואה שהציבור נענה לקריאתנו לעטות מסכות" בימה - המעודכנים מעדכנים

נתניהו התחיל באופטימיות: "יש בפירוש שיפור, אבל יש עוד כברת דרך משמעותית לעשות. אנחנו רוצים להגיע למצב שכל האזרחים עוטים את המסכות, מתוך תחושה של ערבות הדדית".

עוד הסביר ראש הממשלה על חשיבות המסכות: "כולנו היינו בערים שהיו נתונות לזיהום אוויר, וראינו שם אנשים, כולם, חובשים מסכות מתוך ידיעה שכך צריך לחיות. זה מונע את השאיפה במקרה של נגיף הקורונה, לא רק של הרעל שיכול לבוא מן החוץ, אלא מונע גם את השאיפה פנימה של הנגיף וגם לא לפלוט אותו החוצה. זה מה שאנחנו רוצים לעשות, והצעדים שאנחנו נוקטים נועדו להגביר את השימוש במסכות על ידי כלל הציבור".

בניגוד לעמדה כי לא ניתן לקיים חיי ברה במסגרת ההנחיות אמר נתניהו: "שני אנשים שעוטים מסכות ומדברים אחד עם השני, תוך שמירת מרחק, לא ידביקו אחד את השני. אפס סיכוי. אנחנו חייבים להגיע לשם. לצערנו, יש גם עכשיו ואולי גם בהמשך אנשים שלא יקיימו את הכללים הללו, ואני יודע שזה קשה, זה לא קל בקיץ הישראלי, זה קשה לכולנו, זה קשה גם לי. אבל אנחנו מקפידים על כך".

ומה עם האנשים המזלזלים בכללים? "ביחס לאותם אנשים שלא יקפידו על כך, או יידבקו כתוצאה מפעולתם של אחרים, אנחנו רוצים לאתר אותם במהירות. לאתר כאלה שהיו בקרבת אלה שנדבקו, או שהיו בקרבת אלה שמדביקים, כדי שהם לא יפיצו את המחלה"אמר ראש הממשלה.

כעת מתפתח פתרון להתמודדות עם התפשטות הנגיף בעזרת עולם הדיגיטל: "ביקשתי להאיץ את פיתוח האפליקציה הדיגיטלית שנועדה להשיג את היעד הזה. זה יקח זמן - שבועות ואני מקווה שלא חודשים. עד אז אנחנו מבקשים להשלים את החקיקה בשימוש בכלי הדיגיטלי של השב"כ. אנחנו מלווים את הבדיקה הזו במתגים של הפעלה ועצירה, ״שאלטרים״ כדי לעצור ולהפעיל. אני מקווה שלא נצטרך בכלל להפעיל אותו".

יש תקווה לעתיד טוב יותר אבל ננקטים האמצעים הנדרשים:"יכול להיות שנגיע לעצירת המחלה ושיטוח העקומה עוד לפני שבכלל נגיע לסיום החקיקה, אבל אנחנו רוצים להימצא במצב שאנחנו יכולים להשתמש בכלי הזה, אם נרצה בכך, ולכן ביקשתי את כינוס הישיבה הזאת. אתם יודעים שהתחלואה כבר חצתה אתמול את קו ה-400, ולצערי מראה כל הזמן סימנים של עלייה. הכלי הזה במקרה הצורך, ותחת בקרה מלאה, ישמש אותנו כדי לעצור את התפשטות המגפה.״

ראש הדסק החרדי: "גם בט"ו בשבט לא מתקהלים, זה פיקוח נפש"
בשל מחסור במנות דם: קוראים לציבור לתרום
אחרי המנה השנייה: נער אושפז בבית חולים
נכנסה לניתוח קטרקט והשתלת עדשה ויצאה עיוורת
לראשונה בארץ: יחידת טיפול נמרץ לילדים חולי קורונה
בן 48 החליק מאופנוע בסמוך לאלעד
כך נמנעת הקלת העומס של בתי החולים ב30%
בתי החולים הציבוריים: לא להפנות אמבולנסים
רובינשטיין: מערכת חינוך לילדי הרופאים היא צינור חמצן לעיר
המדריך המלא לטיפול בעור יבש