נחתם הסכם להעלאת תעריף דמי ההבראה

ההסתדרות ונשיאות המגזר העסקי חתמו על הסכם להעלאת תעריף דמי ההבראה • ההסתדרות ונשיאות המגזר העסקי פנו לשרת הכלכלה בבקשה להרחיב את ההסכם על כלל המשק

נחתם הסכם להעלאת תעריף דמי ההבראה אילוסטרציה

ההסתדרות ונשיאות המגזר העסקי חתמו על הסכם לעדכון קצובת דמי ההבראה לעובדים במגזר הפרטי. הוסכם בין הצדדים כי גובה השתתפות המעסיק בהוצאות ההבראה והנופש של העובדים יעמוד בשנת 2021 על 382 שקלים לכל יום הבראה. מדובר על העלאה ראשונה זה שבע שנים שנובעת מעלייה במדד המחירים לצרכן, בצורה שסיימה את תקופת ההקפאה והשחיקה של דמי ההבראה.

דמי ההבראה אמורים להיות משולמים במשכורת חודש יולי לכשני מיליון עובדים שכירים במגזר הפרטי. מדובר בהטבה חשובה לעובדים, במיוחד בצל תקופת הקורונה.

לאחר חתימת ההסכם פנו הצדדים לשרת הכלכלה אורנה ברביבאי ולממונה הראשית על יחסי העבודה עו"ד רבקה ורבנר, בבקשה להוציא צו הרחבה ולפיו יחול ההסכם הזה על כלל העובדים והמעסיקים.

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד: "כמו שידענו לשלב ידיים למען חיזוק המשק במהלך המשבר, גם כעת – יחד עם נשיאות המגזר העסקי, אנחנו מביאים בשורה לעובדים בדמות העלאת דמי ההבראה. חיזוק העובדים הוא גם חיזוק למעסיקים, וזה צעד נוסף בשילוב הכוחות שנועד להצמיח את הכלכלה הישראלית".

יו"ר נשיאות המגזר העסקי דובי אמיתי: "נשיאות המגזר העסקי פועלת כל העת מצד המעסיקים ליצירת ודאות במשק, על אחת כמה וכמה בתקופה של חוסר ודאות. על כן עדכנו את ההסכם הקיבוצי בדבר דמי ההבראה. נמשיך לפעול יחד עם ההסתדרות למען שמירה על האינטרס המשותף של המגזר העסקי לצד שמירה על העובדים".

סמנכ"ל כלכלה בהסתדרות אדם בלומנברג אמר: "עדכון תעריף קצובת ההבראה היא בשורה משמעותית לציבור העובדים, שתסייע כלכלית למשקי בית רבים, בדגש על תקופת חופשת הקיץ וחגי תשרי".

נשיאות הכנסת אישרה: תוקם שדולה ל"פתרונות דיור למגזר החרדי"
בנט מוסיף הגבלות ו"מאיים" בסגר שיפול כנראה בחגים
השרה להגנת הסביבה: "פועלים להכרזה על מצב חירום אקלימי"
ח''כ ביטן: "נהיינו מדינה עשירה שהורגת את הדיור הציבורי"
שריפה סמוך לשורש: כביש 1 נחסם
אושרה הארכת ההכרזה על מצב חירום
צפו: חילוץ מלב הכנרת
בעקבות מזג האוויר: מאסר על הדלקת מדורות
ירושלים: אותרו פצצות מלפני 60 שנה
ח''כ מקלב: "אסור שמקרים מעין אלו יעבור לסדר היום"