פייגלין לד''ר פרייס: "אני לא מאמין למילה שלך"

ח"כ גדי יברקן זעם: "משרד הבריאות והמדינה צריכים לעודד דעות הפוכות ובמקום – כל מי שמעלה תהיה או מחשבה אחרת תוקפים ושמים אותו כאויב האומה"

פייגלין לד''ר פרייס: "אני לא מאמין למילה שלך" משה פייגלין

ועדת הבריאות בראשות ח"כ עידית סילמן קיימה דיון סוער בנושא מתן חיסוני קורונה לילדים.

ח"כ גדי יברקן אמר: "משרד הבריאות והמדינה צריכים לעודד דעות הפוכות ובמקום – כל מי שמעלה תהיה או מחשבה אחרת תוקפים ושמים אותו כאויב האומה. אני לא מתנגד לחיסונים. אני חליתי בקורונה וחוסנתי בחיסון ראשון, אבל אני שואל שאלות בשביל הציבור. אני לא מדבר רק למי שחושב כמוני ויש הלך רוח להפוך אותי לסהרורי".

בתגובה לדברים אמרה יו"ר הוועדה ח"כ סילמן: "זו הפעם ראשונה שאתה מגיע לוועדה, כאן כולם מקבלים את זכות הדיבור גם אם העמדה היא מנוגדת. הדיון הוא טוב ואף אחד לא מצייר אותך באף דרך".

ד"ר בועז לב, יו"ר צוות טיפול במגיפות במשרד הבריאות טען כי: "אין לנו סיבה ביולוגית טובה להניח על תופעות לוואי שונות לילדים מהחיסון בטווח הארוך. רוב האירועים קלים וחולפים ולא הייתה סבירות שזה ימנע את החלטת הצט"מ להמליץ על אישור החיסון".

ד"ר אלרעי פרייס אמרה כי בשני מקרים בלבד ילדים נפטרו מנגיף הקורונה, לאחר שהתייצבו עם דלקת רב מערכתית סוערת מספר שבועות לאחר החלמה מקורונה.

לדבריה: "המטרה שלנו היא להראות את הנתונים בצורה הכי שקופה וגלויה לציבור ההורים כדי להגיד- אלה הסיכונים מהמחלה ואלה הסיכונים מהחיסון, ועכשיו כל הורה צריך לעשות את הבחירה שלו".

עוד טענה כי: "בישראל אין שום ניסיון לכפות חיסונים. יש מדינות שבהן התו הירוק תקף למחוסנים בלבד. אצלנו תמיד יש אפשרות להציג בדיקה".

חה"כ לשעבר משה פייגלין: "לאחרונה אמר ד"ר רוברט מלון, שהוא בסה"כ האיש שהמציא את טכנולוגיית החיסון כי "האמת המצערת היא שאנו הולכים לראות הרבה ילדים מתים לפני שאנשים יתעוררו. אנחנו רצים קדימה לעבר קדמה והרג ילדים".

עוד התריע: "על פי דיווחי מערכת הדיווח האמריקאית הרשמית לתופעות לוואי בחיסונים יש למעלה מ- 16,000 מתים בארה"ב לבדה, וההערכה היא שרק אחוז אחד מדווחים במערכת. במדינת ישראל הדיווח על תופעות הלוואי מטואטא מתחת לשטיח".

פייגלין זעם: "אני מקבל את המכתבים של אנשים שפוטרו כי לא התחסנו, של אנשים שנאלצו להפסיק את הלימודים – אז לומר שאין כפייה של חיסונים לעג אכזרי לרעש, אתם ועוד איך כופים. כפייה זה לא רק במקל. למנוע ממישהו פרנסה זה יותר מזה". בהמשך הדיון הטיח פייגלין האשמות בד"ר אלרעי פרייס ויצא מהדיון: "את לא אומרת אמת או שאת לא מודעת מה קורה סביבך. אני לא מאמין למילה שלך, איבדתם אמון לחלוטין".

פרופ' צחי גרוסמן, יו"ר האיגוד לרפואת ילדים בהסתדרות הרפואית: "אנחנו גדלנו וחונכנו על חיסונים ויודעים את הדרך ללבם של הורים חששנים. הורים מעוניינים להגן על הילדים וזה האינטרס העליון, למרות כל רעשי הרקע ברשתות החברתיות".

עוד טען כי: "אין היגיון לייחס לחיסונים תופעות שקורות שנים אחר כך. מה שמשויך לחיסון קורה בשבועות הראשונים בלבד".

עו"ד אורן פסטרנק, מייסד מחאת הריבון אמר כי: "אי אפשר להגיד שאין כפייה, ספרו את זה לאנשים שאיבדו את עבודתם בגלל שהיו צריכים להיבדק כל יום ולשלם על זה. הציבור הזה לא מאמין לשלטון כי במדינת ישראל בניגוד לבריטניה וארה"ב אין מערכת דיווח וולנטרית דו כיוונית למעקב על תופעות הלוואי שבה אנשים יכולים לראות את מלוא תופעות הלוואי שעליהן אחרים דיווחו".

עוד אמר: "יש לי מידע מאוד מדאיג שמשרד הבריאות הסתיר לכאורה בנוגע לתופעות לוואי".

פרופ' שושי אלטוביה, חוקרת ומרצה בבית ספר לרפואה באונ' העברית: "אני רוצה שתהיה אפשרות להורים לשקול האם לחסן את ילדיהם על פי שיקול בריאותי בלבד, בלי קשר לתו הירוק. אני לא יודעת אם מישהו יודע כמה סיפור הבדיקות מקשה על החיים. להגיד שאין כפייה זו אחיזת עיניים".

עוד אמרה: "מדובר בטכנולוגיה שהומצאה ב-2014 - נכשלה בחיסוני שפעת, ו-HIV, הצניעות מחייבת כי במדע אין שחור או לבן, יש הרבה מאוד אפור".

"מי שיעביר מידע ממד"א לאיחוד הצלה יפוטר במקום"
"יש למערכת הבריאות שלנו דם על הידיים"
חרדי שהתלונן על מיגרנה קשה נמצא עם גידול בגודל אשכולית
פרופ' בליצר: "התו הירוק - לא משיג את המטרה הבסיסית שלו"
האם הממשלה מתעלמת מנתוני תחלואת הסוכרת הגבוהים במגזר החרדי?
וועדת הבריאות סוערת: עודפים של מאות מיליוני שקלים בסל התרופות
"לחסוך ייסורים, ניתוחים וגמדות": הורים לילדי בפנייה לסל התרופות
תקציבים של מאות מיליוני שקלים בסל התרופות לא מועברים לחולים
נתניהו על בנט: שולח את האזרחים לקנות בדיקות לא אמינות
תביעה: הרופאים כפו על מטופלת בדיקה וגרמו למותה