"ישראל היום אינה במקום שהיינו רוצים להיות בו"

ועדת הפנים והגנת הסביבה החלה היום לדון בפרק התקשורת שבהצעת חוק התוכנית הכלכלית. מ"מ יו"ר הוועדה, ח"כ איתן גינזבורג: "זהו חוק שיוריד את אחד החסמים בהתפתח...

"ישראל היום אינה במקום שהיינו רוצים להיות בו"

ועדת הפנים והגנת הסביבה החלה היום לדון בפרק התקשורת שבהצעת חוק התוכנית הכלכלית.

מ"מ יו"ר הוועדה, ח"כ איתן גינזבורג: "זהו חוק שיוריד את אחד החסמים בהתפתחות שוק התקשורת. ישראל היום אינה במקום שהיינו רוצים להיות בו. הסלולרי הוא חלק מרכזי בחיינו, בעבודה ובפנאי, אבל הוא רק חלק קטן מהשימושיםרחפנים ורכבים אוטונומיים, ציוד רפואי מתקדם, כל אלה מחייבים ג'י5 ברמה כבוהה בכל רחבי המדינה".

מנכ"לית משרד התקשורת, לירן אבישר בן חורין וספיר איפרגן מאגף התקציבים באוצר דיווחו לוועדה כי בצד גידול של 70% בשנה בצריכת הדאטה בישראל, חלה דווקא ירידה בכמות האתרים. ישראל הידרדרה לרף התחתון (מקום 94) במהירות הגלישה. בלא גידול בכמות מתקני השידור, רשתות הסלולר ימשיכו להידרדר. הצעת החוק מציעה כלים להאצת שדרוגים טכנולוגיים ולקידום מדיניות שיתוף רשתות.

כיום נדרשים מרבית המתקנים לקבל היתר בניה. מוצע לתקן את חוק התכנון והבניה ולקבוע הסדרים של פטור מהיתר בניה: פטור להקמת מתקן בגובה עד 6 מטר, פטור להקמת מתקן תקשורת בנפח עד 65,000 סמ"ק על קיר חיצוני, פטור מהיתר בניה לתוספת אנטנה למתקן קיים ופטור להחלפת מתקן קיים. להחלפה או חיזוק תורן קיים יהיה הסדר בהוראת שעה.

הקמת המתקן תבוצע בידי בעל רישיון. המתקן יהיה במידות שנקבעו בחוק. גובה מתקן על גג בניין לא יעלה על 6 מטר או 80% מגובה הבניין, הנמוך מביניהם. כן יידרש היתר הממונה על הקריה. נדרש שטווח הבטיחות לא יחדור לנכס גובל. וכן נדרשת כפיפות להוראות מרחביות של הרשות המקומית, וכלל האישורים הנדרשים בתמ"א. חריגות מההוראות ידרשו קבלת היתר בניה.

סטיליאן גלברג, ראש אגף קרינה במשרד להגנת הסביבה: "אנו מברכים על החוק. הוא יהיה אלמנט חשוב בהורדת החשיפה לקרינה. ככל שיהיו יותר אנטנות, כך החשיפה לקרינה תרד באופן מהותי".

 יו
רב העיר נשר: "נצעק בכל מקום שאי אפשר לסמוך על הכשרות של הרפורמה"
צפו: צעירים ניסו לשדוד חלפן כספים בבני ברק
רעידת אדמה הורגשה בארץ
בני ברק: ילד ננעל ברכבו של מתנדב ידידים
בנט קבע: הגבלות הכיתה הירוקה על ערים צהובות
בן 14 נפגע מרכב בביתר עילית
משרד החקלאות: בעוד 6 שנים לא יהיו כלובים
ועדת הכלכלה אישרה את התכנית להגברת אכיפה בנת"צים
ועדת הכלכלה אישרה: יבוטל המחיר המרבי לשעת חניה
יתושים נגועים בנגיף קדחת מערב הנילוס התגלו בנחל הקישון ובעפולה