בנט נערך להצבעה על תקנות החירום ביו"ש: "על המגרש פועלת מכונת רעל"

ערב החג, ראש הממשלה באיגרת מיוחדת: "לפני כשנה הגיעה מדינת ישראל לאחד מרגעי השפל הקשים שידעה - כאוס, ממשלה מסוכסכת, סגידה לאיש אחד ושעבוד האנרגיה של המדינה

בנט נערך להצבעה על תקנות החירום ביו"ש: "על המגרש פועלת מכונת רעל" ראש הממשלה בנט

מצחצח חרבות: ערב חג השבועות, ושלושה ימים לפני ההצבעה על הצעת החוק להארכת תקנות החירום ביו"ש, מפרסם היום (שישי) ראש הממשלה נפתלי בנט "איגרת מיוחדת לאזרחי ישראל", שבה הוא תוקף את האופוזיציה תוך הפניית אצבע מאשימה ישירות אל קודמו, בנימין נתניהו, כמי שמוביל נגדו "מכונת רעל עצומת ממדים". כך מתפרסם ב'ישראל היום'.

כזכור, ביום שני השבוע נדחתה ההצבעה על הצעת החוק להארכת תוקפן של "תקנות שעת חירום (יהודה והשומרון - שיפוט בעבירות ועזרה משפטית)" ליום שני הקרוב, לאחר שהקואליציה לא הצליחה לגבש רוב להעברתו בכנסת. – מה שגרר מאז גל של ספקולציות באשר לסיכויי החוק לעבור, לנוכח כוונתה של ח"כ עידית סילמן להתנגד לו והאפשרות שלבסוף גם הסיעות הערביות יצטרפו אליה.

כעת נראה שרה"מ בנט החליט לגייס את אזרחי המדינה לטובת הממשלה בראשותו, תוך שימוש במילים מהיותר בוטות שהשמיע עד כה כנגד יריביו בבית המחוקקים. לפניכם הנוסח המלא של האיגרת:

"לפני כשנה מדינת ישראל הגיעה לאחד מרגעי השפל הקשים שידעה. כאוס, סחרור בחירות אינסופי, שיתוק ממשלתי, הערים לוד ועכו בוערות אל מול ממשלה נבוכה ומסוכסכת, סגידה לאיש אחד ושעבוד האנרגיה של המדינה לצרכיו המשפטיים, חולשה נוראה מול אויב רצחני שיורה טילים על ירושלים.

"עמדנו ימים אחדים לפני הליכה למערכת בחירות חמישית שהייתה מפרקת את המדינה, ואז קיבלתי את ההחלטה הקשה ביותר והציונית ביותר בחיי: להקים ממשלת הצלה לאומית כדי לחלץ את ישראל מהכאוס ולהחזירה לתפקוד. לחבור לאנשים עם דעות שונות מאוד משלי כדי להציל את המדינה. ידעתי שמכונת רעל עצומת ממדים תופנה נגדי, ולקחתי על עצמי להיות המגן האנושי של מדינת ישראל.

"יחד עם חבריי בממשלה, החזרנו את ישראל לתפקוד ולצמיחה. בימים אלו, כמעט שנה אחרי, אנחנו, אזרחי ישראל כולם, עומדים שוב בפני צומת דרכים היסטורית: להמשיך קדימה עם מדינה מתפקדת או להידרדר אחורה לכאוס, לשנאה פנימית, לחולשה חיצונית ולשעבוד המדינה לצורכי איש אחד.

"על המגרש כרגע פועל רק צד אחד - מכונת רעל רועשת וקטלנית של בן גביר, עודה, נתניהו וסמוטריץ', שמפעילה אלימות, סחטנות ומסה של 'פייק ניוז', ואילו הרוב הדומם ששמח מממשלה רגועה ומתפקדת, אכן דומם ולוקח הכל כמובן מאליו. אם איננו רוצים להידרדר אחורה - על כולנו לפעול. איגרת זו היא הקריאה לפעולה".

נחשף: הצעת החוק שתעגן את סמכויות בן גביר
הושג סיכום תפקידים בין הליכוד לש״ס
תנאים של חיבה: תמונת המצב של הקואליציה המתגבשת וארה"ב
יהדות התורה והליכוד חתמו על הסכם בנוגע לתפקידים
ראש הממשלה לשעבר בנט החליט: "לנקות את הרשת"
אביו של טירן פרו שנחטף בג'נין: "אנחנו צריכים פה משילות"
גנץ לגלנט: אתה תהיה שר ביטחון סוג ב'
יריב לוין: "רוצה ששופטי העליון ייבחרו על ידי הכנסת"
גנץ דחה את בקשת בן גביר לבקר את החייל שנשלח למחבוש
הרמטכ"ל ונתניהו תוקפים את בן גביר: להשאיר את צה"ל מחוץ לפוליטיקה