דו"ח מודיעין: צבא רוסיה איבד שליש מכוחותיו באוקראינה

דו"ח של משרד הביטחון הבריטי סבור כי כוחות היבשה של צבא רוסיה נשחקו באופן משמעותי מאז החלה הפלישה לאוקראינה, וזאת מבלי שהגיעו להישגים משמעותיים בשטח

דו"ח מודיעין: צבא רוסיה איבד שליש מכוחותיו באוקראינה פוטין ונשיא אוקראינה

הפלישה הרוסית לאוקראינה מקרטעת: משרד הביטחון הבריטי העריך היום (ראשון) כי צבא היבשה הרוסי איבד למעשה קרוב לשליש מהכוח הלוחם שלו מאז החלה הפלישה לאוקראינה, כך פרסמה רשת החדשות הבריטית "סקיי ניוז".

על פי הפרסום ב'ישראל היום', הדו"ח של משרד הביטחון התייחס ליחידות שיצאו ממעגל הלחימה בשל שחיקה, יחידות שנמחקו כליל בקרבות וכן ציוד שהושמד, ננטש או אבד. בדו"ח נטען כי המתקפה הרוסית "איבדה את המומנטום שלה ונמצאת שבועות מאחורי לוח הזמנים שהציבו במוסקבה למתקפה".

"למעשה, במשך החודש האחרון, רוסיה נכשלה בניסיונותיה להגיע להישגים טריטוריאליים משמעותיים כלשהם. הכוחות הרוסיים נתונים בבעיה הולכת וגוברת של שחיקה ביכולות שלהם, שלה נלווה מכשול בדמות מורל נמוך ואפקטיביות הולכת ופוחתת בשדה הקרב", נכתב בהודעת משרד הביטחון הבריטי.

לבסוף נכתב בהודעה כי רוסיה לא צפויה להצליח לצאת למתקפה משמעותית בחודש הקרוב. משרד הביטחון האוקראיני טען הבוקר כי אבידות הצבא הרוסי עומדות על יותר מ-27 אלף לוחמים שנהרגו, יותר מ-1,200 טנקים שהושמדו ו-364 כלי טיס שהופלו במהלך הפלישה הרוסית שהחלה בחודש פברואר. שר החוץ האוקראיני, דמיטרו קולבה, נפגש בברלין עם מזכיר המדינה האמריקני, אנתוני בלינקן. השר האוקראיני דיווח כי נשק אמריקני רב עושה את דרכו לאוקראינה בימים אלו ומזכיר המדינה אישר את דבריו.

בתוך כך, חיל האוויר הרוסי הפציץ בסיס צבאי אוקראיני ממערב לעיר לביב, לא רחוק מהגבול הפולני. מדובר בהפצצה משמעותית ראשונה על האזור מזה כמה שבועות, אך היקף הנזק שנגרם לא ברור בשלב זה. נוסף על כך דווח הבוקר על קרבות קשים סמוך לעיר סברודונצק בחבל דונבאס.

בתוך כך, נשיא פינלנד, סאולי ניניסטו, הכריז היום באופן רשמי על כוונתה של ארצו לבקש להצטרף לברית נאט"ו. זאת, לאחר שבשבוע שעבר הכריזה ראש הממשלה סאנה מארין על הצעד. ההחלטה צפויה להגיע במהלך השבוע לפרלמנט ולאחר שתאושר תועבר לידי חברות הברית לאישור.

המכון האמריקני לחקר המלחמה, אחד ממכוני המחקר החשובים בעולם בתחום הלוחמה והאסטרטגיה, קבע אתמול כי צבא אוקראינה ניצח בקרב על העיר חרקיב וכי הכוחות הרוסיים נהדפו מהאזור.

על פי דו"ח של הארגון, ההגנה הרוסית במחוז חרקיב נשברה לגמרי, והכוחות נטשו ציוד ועמדות בעיר, השנייה בגודלה באוקראינה, בנסיגה לעבר הגבול הרוסי. עוד דיווחו במכון כי יש ראיות חזקות לכך שצבא רוסיה נשען יותר ויותר על נוכחותם של שכירי חרב וקבלנים פרטיים, ולא על כוחות סדירים, שנשחקים בלחימה העזה.

ביידן אישר: איראנים ששירתו במשמרות המהפכה - יוכלו להיכנס לארה"ב
הותר לפרסום: חוליית טרור נעצרה בטורקיה, חיי קבוצת תיירים ניצלו
פסיקה דרמטית בארה"ב בתחום הנשק: מיליונים נוספים זכאים לרישיון
במעמד שגריר ישראל ורבנים: נחנך מרכז החסד האירופאי בבירת גיאורגיה
אסון ענק באפגניסטן: 955 הרוגים ברעידת אדמה
הטייס שנעצר בארגנטינה - דמות מפתח במשלוחי הנשק האיראניים
"2.2 מיליון יהפכו לנזקקים למזון": האו"ם מזהיר מאסון בלבנון
דיווח: איראן ויתרה על הדרישה להסיר את משמרות המהפכה מארגוני הטרור
צפו: סודות חכמת המזלות וכיצד קשורות המלחמות לכוכבי הלכת
תנועת ה-BDS פרסמה "מפה של הקשרים היהודיים" ועוררה סערה